Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3

İzmir'in çözüme ulaşması gereken ilk sorunu ne ?
Kara ulaşımı 7.9%  7.9%  [25]
Yatırım eksikliği 31.2%  31.2%  [99]
Metro çalışması 16.7%  16.7%  [53]
Çevre, deniz ve hava kirliliği 10.1%  10.1%  [32]
Doğalgaz boruları 1.6%  1.6%  [5]
Turizm yatırımları 3.8%  3.8%  [12]
Üçkuyular - Bostanlı geçişi 1.9%  1.9%  [6]
Ruhsatsız yapılaşma 26.8%  26.8%  [85]
Toplam Oy : 317

serdar55
12 yıl önce - Prş 16 Ekm 2008, 22:45
Bir yudum suya muhtaç olabiliriz

Sevgili Arkadaşlar
İzmir'in en önemli sorunu maalesef yeterli içme ve kullanma suyu teminidir. Bugün yatırım yapılıp tedbir alınmaz ise yarın denizden su arıtılmasına bile muhtaç olacağız. Yine maalesef İzmir'in su havzalarındaki su miktarı Türkiye ortalamasının altındadır. Zaten ülkemiz artık su fakiri sayılabilecek bir ülke konumuna gelmiştir.
Ankette sorun olarak gösterilen maddelerin hepsinin çözümü su teminin yanıda çok çok basittir. Bugün, hemen alınmayacak tedbirler ilerideki küresel ısınmayla birleşince İzmir çocuklarımız için yaşanır olmaktan çıkacak, böylece anketteki sorunlar da olmayacaktır.
Suyun yerine konulacak hiçbir madde yoktur.
Bugün musluklarımızdan belki arsenikli de olsa suyun akması su konusunun en büyük sorunumuz olmadığının göstergesi değildir.

tugay nurhan
12 yıl önce - Prş 16 Ekm 2008, 23:31

izmir in en önemli sorunu deniz ve hava kirliliğidir.örneğin vapura her bindiğimde vapur kalkmadan önce sağıma soluma bakıyorum da bir ton pislik gerçekten de kötü bir durum

Vedat BEHAR

12 yıl önce - Prş 16 Ekm 2008, 23:52

türkiyemizin incisi izmirin en önemli sorunları tanıtım eksiliği, yatırım ve istihdam, çarpık kentleşmedir.

AyıkArda
12 yıl önce - Cmt 18 Ekm 2008, 12:20

Gecekondular yani çarpık kentleşme ve ulaşım-metro sorunudur...

Intcare
12 yıl önce - Sal 11 Ksm 2008, 12:18

İzmir'in bence en büyük sorunu yatırım eksikliğidir. Türkiye serbest piyasa ekonomisine geçmeden önce İzmir ile İstanbul arasında GSYİH'e sağlanan katkı arasında çok az farklar vardı, ama şu an İzmir İstanbul'un 10 da biri. Birde anlayamadığım harika projelere durmadan çıkarılan engeller mesela şu meşhur Basmane çukuru oraya yapılacak DTM bence Türkiye'nin prestij projelerinden biri olacaktı ama orayı benim torunlarımın torunları bile zor görür. Trafik açısından İzmir'in çok büyük bir problemi yok. metronun havalimanı ve otogara bir an önce uzanması lazım. Bence bir süre sonra İzmir 3. büyüklüğü Bursa'ya kaptırabilir.İzmirli sanayicilerle yöneticiler sürekli birbirlerine giriyorlar. EXPO 2015'te olmadı zaten, işler çok yavaş ilerliyor. İzmir'in yatırımları bir şekilde çekmesi lazım. İzmir'i tanıtan sunumlarla, Türkiye'ye yatırım planlayan yabancı firmalar yada yerli firmalar cezbedilmeli. İzmir marka firmalar çıkaran marka bir şehir bu böyle devam etmeli

ömer018
12 yıl önce - Cum 14 Ksm 2008, 23:17

izmirin bence en önemli sorunu yatırım eksikliği olabilir diye düşünüyorum... çünki izmirin çoğunluğu bundan kaçınıyor veya az yatırım yapıyolar.

Aksit Ozkural

12 yıl önce - Cum 14 Ksm 2008, 23:41

Carpik yapilasma diyenlerle ayni dusuncedeyim.

Gun gelir metro biter ( zaten calismalar devam ediyor ).
Buyuk kanal projesi sonucunda deniz de yavas yavas kendine geliyor.

Inciraltinda olusturulan muazzam yesil alan da iyi.

Ama......

Iste o ama var ya insani kahrediyor.

Ben Izmir'in 1960'li yillarini bilen bir insan olarak o guzel Izmir'in ( ki Dario Moreno'nun sarkilarina bile konu olmustur o zmanlarin Izmir'i ) bugun her iki yakasiyla taninmaz bir halde oldugu kanaatindeyim.

Cesme otoyolu civarinda yavasca sekillenen yeni ve guzel kentlesmenin otesinde maalesef ( surasi da ne guzel ) diyebilecegimiz hic bir yer yok.

Dost aci soyler ama durum bu...

Bu kadar uygar bir topluma bu kent bence yakismiyor. Bunlari uzulerek soyluyorum ama dedim ya dost aci soyler.

Ne yapmali peki diye sorabilirsiniz?
Cok sey yapmali coook.
Ama burada degil de ayri bir baslikta tartisilmali bu konu derim.

Yanlis anlasilmasin lutfen....
Izmir'i ciddi olarak cok seviyorum.

emir_keskin12
12 yıl önce - Pzr 16 Ksm 2008, 23:57

Bu seçeneklerdeki sorunlar hemen hemen her ilimizde mevcuttur . Bunların dışında İzmir'in Turkcell süper liginde yıllara yer edinecek bir takıma ihtiyacı var . Kocaman Atatürk Stadyum'u unutuluyor .

çağdaş ünlü
12 yıl önce - Pts 17 Ksm 2008, 00:02

ya artık şu metro çalışmaları gerçekten çok uzadı.yine durma noktasına gelmiş bildiğim kadarıyla.Özellikle hatay trafiği berbat durumda.Gerçekten şu anda acilen çözülmesi gereken en büyük problem bence.

erkin1
12 yıl önce - Pzr 30 Ksm 2008, 04:14

Şehir kendini kaybetmiş... Sizce İzmir'in en önemli sorunu ne başlığını açanı tebrik ederim...

Ver 10 milyar bir şeye benzesin.... neye benzesin....

Tenekeli mah, lüks kumarhane merkezi olmalı.... Şehirde stiptriz barlar ile amsterdam'a kafa tutmalı.... Limana günde 5 yolcu gemisi yanaşmalı...
Faytonlar kaldırılmalı... Belediye parlak zekalar için uzay ajansı kurmalı, hani tekno-kentler, slikon vadisi diye arasıra gaz verici haberlere kaynak olsun diye söylüyorum...

En az 2 futbol takımı süper ligde ilaveten 4 basketbol takımı pota mücadelesinde olmalı... Şehir daha çok yatırım almak için kendi içinden bir başbakan çıkartmalı...
Her yere avm kondurup, üretim kısılmalı... Şehri miami yapacağım diye beyanat veren büyükşehir adayımıza destek verilmeli...
Körfeze tüp geçit, şart.... Expo yerine Sexpo'da düzenleyebiliriz...
ülkemizin milli gelirinin 7000 dolar olduğunu söyleyen (belgeleyenler) İzmirde 12-15 bin doları zorlamalı... Bayraklı sırtları monaco olmalı...
Ama İzmir buna rağmen kendine gelemeyeceğinden, Çevre yolu açılışında "Türkiyenin başbakanı İzmir de" pankartına bakıp, İzmir'e gazoz kapağı muamelesi yapanları alkışlamalayız...
Dünyanın en büyük arsenik işleme tesisine karşı, 3 tane dere üzerine kurulacak ossuruk baraj işini elimize yüzümüze bulaştıranları tebrik etmeliyiz
Metro bu sene bitmezse, tünelleri ile dünyanın en büyük patates deposu ünvanını guines 'ten almalıyız.. Teleferik balçovadan kalkıp dağı aştıktan sonra gaziemire doğru ulaşmalı.

İzmirde sorun çok... Yukarıda yazılanlar bitince yeni sorunlar çıban gibi kendini gösterir... Körfezin altında hazine varmış,petrol varmış,gaz varmış, sıcak termal su (buna inanırım) gibi japonlar çıkarır fakat yarısını istiyorlar geyiğine uygun yorumda bulunayım istedim.

Urfanın en önemli sorunları arasında yılda yazın damda uyuyup uyku sersemi kalkıp aşağıya düşenlerin sayısı 40'ı buluyormuş. Eşekten düşene lafım yok ama, damdan aşağıya düşmek bu şehrin sorunu. Urfanın top-listte 2. sıradaki sorunu.
İstanbulda levreğe ketçap sıkan, metroda onca kalabalığın içinde yağlı- tırnakaralarına pislik girmiş ayak tırnaklarını kesip camdan dışarı atan gözümle gördüğüm insanlar sizce sorun değil mi? Arabayı kenara çekip atm bankamatiğinin içine dışkı bırakan bizim evladımız değil mi?

Abi İzmir'in vizyonu yok... Para gelmiyor... Sanayi sabun işinden öteye gidemiyor... Yollar çukur,muamele üvey evlat, körfezde imbat,ocakta menemen, etekler fır fır, boyozlar taze,hayat şahane...Hiç bir şeyi Sorun yapmayan bir sokak delisi bunları söylüyor.

60'lı yıllarda Karşıyaka da sahilde bir yalıya açlıktan olsa gerek tilki girmiş.(Yamanlardan gelip sahilde eve girmek). Düşünün o kadar yolu yürürken insanlar bu tilkiyi görmelerine rağmen sorun olmamış. kimsenin aklına kimin tiliksi ?,buralarda ne gezer,vursak mı, derisini yüzsekmi dememiş...
70 kusur yılında fuarı kargalar istila etmiş. Belediye adam tutup elinde 5'li kırmayla karga avına çıkmış..Hatta yere kurutulmuş mısır serpip cazibe alanı oluşturyorlarmış. Adamlar bankta oturduğu yerden karga avındalarmış. Bin'e yakın kargadan garip bir hava savunma başarısı ile sonunda kurtulmuş. (O zaman bu mesele anlık bir olaymış) İzmir'in en önemli sorunu kargalar !
Allahtan çekirge istilası yok.
Hakikaten İzmir'in sorunları varmış. Şahane Eski izmir resimlerine bakınca anlıyorum.

sayfa 3
« önceki   1234 ... 272829   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet