Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2

İzmir'in çözüme ulaşması gereken ilk sorunu ne ?
Kara ulaşımı 7.9%  7.9%  [25]
Yatırım eksikliği 31.2%  31.2%  [99]
Metro çalışması 16.7%  16.7%  [53]
Çevre, deniz ve hava kirliliği 10.1%  10.1%  [32]
Doğalgaz boruları 1.6%  1.6%  [5]
Turizm yatırımları 3.8%  3.8%  [12]
Üçkuyular - Bostanlı geçişi 1.9%  1.9%  [6]
Ruhsatsız yapılaşma 26.8%  26.8%  [85]
Toplam Oy : 317

kutbay
13 yıl önce - Pzr 23 Mar 2008, 14:40

bence izmirin en önemli sorunu çarpık yapılaşmadır görsel açıdan sahil şeridi ne kadar güzel görünüyorsa hemen iç kesimleri o kadar kötü görünüyor. izmir in 2015 e kadar planlı şekilde şehirleşmesi gerekiyor. çünkü bu haliyle özellikle belirli semtleri büyük bir köyü andırıyor.

TURŞUCU HURŞİT
13 yıl önce - Pzr 23 Mar 2008, 18:27

metro çalışması

Emir ERTEN
13 yıl önce - Pzr 23 Mar 2008, 22:13

İzmirin en önemli sorunu hava ve çevre kirliliğidir.Bazı bölgelere kentsel dönüşüm projeleri uygulamak şarttır.Özellikle Bornova tarafındaki bazı semtlerin şiddetle kentsel dönüşüme ihtiyacı vardır.

VolkanAtalay
13 yıl önce - Pts 24 Mar 2008, 05:45
en önemli sorunmu.? çözülmesi gereken ilk sorunmu..?

başlığı açan arkadaşımız dikkatli yazsaymış bence daha iyi olurmuş..seçeneklerde sorun var yatırım eksikliği ile turizm yatırımı aynı şeye çıkar bence ...seçenekler dikkatsizce hazırlanmış lütfen sırf başlık açmak için başlık açmayalım..
kentin en önemli sorunu bence kimliksizliği..... bu kentin kimliğide sağlıktan kongreden tarihten geçiyor expo yu kazanırsak sağlık turizmi gelişecek..izmire gelen turiste nasıl para harcatırız..?bu önemli turisti izmirde tutmak...... biz istanbul kadar şanslı değiliz gezdirilcek sarayımız sarnıcımız camimiz yok..neyimiz var...kemeraltı kadifekale agora efes var bide termal suyumuz var expo olunca otel yapılcak tarihi yerler düzenlenicek expo alanımız olucak kongre merkezmiz olucak..bu kent türkiyenin miami si los angeles i olacak kapasitede
ben inanıyorum EXPO yu alalım hepsi çözülcek.. 8 GÜN KALDIII ...!

Ayhan
13 yıl önce - Pts 24 Mar 2008, 05:48

İzmir Limanı'na yanaşan büyük bir gemiden inen turistler ilk olarak sizce nereyi görürler ?

VolkanAtalay
13 yıl önce - Pts 24 Mar 2008, 05:59

kordonda menemen bardağı gibi dizilmiş iğrenç binaları tabiki bence hepsi yıkılıp yerine eski cumbalı evler yapılmalı bence sahil bulvarındaki binalrda yıkılıp yerine daha estetik ve az sayıda binalar yapılmalı kordon ve sahil bulvarı izmirin vitrinidir kordon eski haline getirilmeli yani eski cumbalı evler olmalı ama gel görki gökdelenler dikliliyo hemde estetikten uzak son derece çirkin binalar..m.kemal paşa sahil bulvarındaki binalar yıkılıp 10 katlı yerine 15 katlı güzel bağımsız yapılar dikip yapı yoğunluğu azaltılmalı (15 katlı dedim çünkü yıkılan yapılarda oturan kişiler mağdur edilmesin diye söyledim)
ok sölediklerim biraz ütopik kaçıyor ama bence yapılması gereken bu

can_91
12 yıl önce - Cum 23 May 2008, 21:05

Alıntı:
kordonda menemen bardağı gibi dizilmiş iğrenç binaları tabiki bence hepsi yıkılıp yerine eski cumbalı evler yapılmalı bence sahil bulvarındaki binalrda yıkılıp yerine daha estetik ve az sayıda binalar yapılmalı kordon ve sahil bulvarı izmirin vitrinidir kordon eski haline getirilmeli yani eski cumbalı evler olmalı ama gel görki gökdelenler dikliliyo hemde estetikten uzak son derece çirkin binalar..m.kemal paşa sahil bulvarındaki binalar yıkılıp 10 katlı yerine 15 katlı güzel bağımsız yapılar dikip yapı yoğunluğu azaltılmalı (15 katlı dedim çünkü yıkılan yapılarda oturan kişiler mağdur edilmesin diye söyledim)
ok sölediklerim biraz ütopik kaçıyor ama bence yapılması gereken bu

Kesinlikle katılıyorum!İzmirde yapılması gereken en gerekli fakat en zor proje!!! Keşke böyle bir proje olsa.. Dev bir dönüşüm projesi kapsamında kordondaki beton yığınları yıkılıp yerine eski iki katlı evleri orjinaline uygun olarak özel mimarlar tarafından yeniden projelerindirilip yapılsa Yine önceki beton yığınlarında olduğu gibi alt katları kafeteryalara ayrılıp Kordon tamamen trafiğe kapatılsa..Ne iyi olur..Kıbrıs şehidleri caddesi ile kordon arasındaki sokaktada zaten birçok eski cumbalı evler var.Onlarda restore edilerek alsancak çok hareketli bir yere dönüşebilir.Aynı şey ikiçeşmelik caddesi içinde yapılmalı. Cadde trafiği yerin altına alınmalı Ve caddenin iki yakasındaki iğrenç binalar yıkılıp yangında yok olan önemli binaların aynısını oraya yapmak yine alt katlarını kafe, mağaza gibi unsurlara ayrılmalı.. ( bu cadde önerisi daha önceden söylenmişti! )
Sarıkışla ise yeniden yapılmalı!
Çenem düştü..

EnderYıldırım
12 yıl önce - Cum 23 May 2008, 21:20

İzmir' in en büyük sorunu... İlgisizlik. Biraz ilgi gösterilse bakın neler olacak.
İzmir ve Ege bölgesi için turizm çok önemli, destek bekliyoruz...
Expo gibi büyük organizasyonlara aday olunması için destek bekliyoruz...
Bize iteleyici güç gerekli. Kendi kendine bir şey olmuyor.

eshat35
12 yıl önce - Cum 23 May 2008, 21:45

Bence İzmir'in en önemli sorunu görsel açıdan çarpık yapılar ,binalar yani gecekondular .Maalesef merkezde olan gecekondular için çözüm hep kağıt üzerinde yapıldı ve uygulanabilir projeler yapılmadı .Ada ada ayırıyorlar şurası yeşil alan, burası konut ,orası sosyal tesis eee! hani uygulayın yook uygulayamazlar .
İzmir'in bu sorunu böyle kağıt üzerinde çözüldükçe uygulanamaz .Neden 5 10 tane gecekonduyu boşaltıp bu insanları başka yerde kiraya taşıyıp buralarda binalar yapılıp diğer gecekondularıda bu yapılan yerlere taşımıyorlar bilemiyorum daha İzmir'de böyle bir örnek YAPILDIĞINI hatırlamıyorum hiç sevmediğim başka illerin yönetimleri bu işi böyle yapıyor .
Bizim şehrimizde niye bu yöntemler uygulanmıyor hayretle üzülüyorum ve kızıyorum

canuğur89
12 yıl önce - Çrş 15 Ekm 2008, 23:48

bana kalırsa en buyuk sorunlarından biri ulaşım.çunku eshot otobusleri örneğim balcovaya dk de bir gecerken narlıdere guzelbahce tarafına cok seyrek gelıor.urlada o kdr insan var ama saatte bir otobus verıolar ve otobus tıklım tıklım doluyor.aynı sekılde cesıtlı yerlere otobus seferleri cok az var.ayrıca metronunda henuz gelmemesi kotu oldu.erteleye erteleye bi hal oldular.bu gıdısle de biraz zor acılck sanırım...

sayfa 2
« önceki   123 ... 272829   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet