Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
teoman35
12 yıl önce - Cum 21 Mar 2008, 01:36

ögrencilerin jandarmaya saldırması kabul edilemez bir hata ama bunun yanında nedense bazıları bilinçli toplum istemiyor.pkk polise askere taş atıyor etrafa saldırıyor kimsenn bişey dediği yok ama vatanını seven sol görüşlü ögrenciye şiddet var

alit
12 yıl önce - Cum 21 Mar 2008, 01:41

Alıntı:
öğrencinin sağcısı solcusu olmamalı !!!

öğrenci sağcı solcu olsa şikayet edilir, öğrenci magazin programları izlese bağdat caddesinde dünya kimin umurunda edasıyla gezse şikaye edilir, öğrenci zaten insan değil robot sanki...

muttaki86
12 yıl önce - Cum 21 Mar 2008, 01:42

Alıntı:
ögrencilerin jandarmaya saldırması kabul edilemez bir hata ama bunun yanında nedense bazıları bilinçli toplum istemiyor.pkk polise askere taş atıyor etrafa saldırıyor kimsenn bişey dediği yok ama vatanını seven sol görüşlü ögrenciye şiddet var

bir kere sol görüşlü bir öğrencinin dayak yiyeceği en son yer: üniversitedir.
nedeni malum boludaki üniversitede solculuk ve dinsizlik hat safhada, diğer üniversitelerde olduğu gibi...
o yüzden bir üniversite kendi büyüttüğü solcu yavrusunu hiç döğdürtür mü?

kaşındıkları için güvenlik güçleride kaşıdı onları...eylem yapmayı bilselerdi bunlar olmazdııı...

Temuçin Hakan
12 yıl önce - Cum 21 Mar 2008, 01:49

Alıntı:
bir kere sol görüşlü bir öğrencinin dayak yiyeceği en son yer: üniversitedir.
nedeni malum boludaki üniversitede solculuk ve dinsizlik hat safhada, diğer üniversitelerde olduğu gibi...

Ne demek yani solculuk dinsizlik mi demek? Ben dindar solcular tanıdığım gibi, dinsiz ya da şaman inancına sahip sağcı insanlar da tanıyorum. Din ayrı şey, siyasi görüş ayrı şey. Sağcı, solcu olmak siyasi bir görüştür, din ise insanın dışarıya belli etmesine gerek olmayan, kendi içinde yaşayabileceği ayrı bir şey.

osmancık
12 yıl önce - Cum 21 Mar 2008, 01:50

yurtsever, yurtsevmez beni ilgilendirmiyor ama bu kadar ağır bir karşılık zulüm olmuştur.

normal insanı anormal yapar bu dayak.

herkes ne ekerse onu biçer.
vücutlarında dipçik izlerini gördükten sonra devletine milletine duacı mı olacaklar?

insanlara nasıl davranılacağını bilmiyoruz.
insanları kazanmak için değil, kaybetme üzerine kurmuşuz devlet felsefesini.
türbanlısını içeri sokma, solcusunu copla..?

devlet insan için var.

En son osmancık tarafından Cum 21 Mar 2008, 01:52 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Engin

12 yıl önce - Cum 21 Mar 2008, 01:51

Ömer, İTÜ'deki Yurtsever Cephe'nin "İTÜ'lü Öğrenciler" ile bir bağlantısı var mıdır, aynı şeyleri mi savunurlar, farkları nelerdir; kısaca anlatır mısın?

Zira İTÜ'lü öğrenciler grubunun 7-8-9 Mayıs Olayları'nda kampüste öğrencileri döven pkk yandaşlarını, "öğrencilere sopa değil elma atmışlar gibi" gösteren basın açıklamasını okuduğumdan beri onlardan tiksiniyorum da...

Söylemleriniz bana aynı gibi geliyor.

Parasız eğitim...
Kahrolsun ABD ve AB, AKP de kahrolsun...
İŞ bankası dışarı,
YÖK başkanı aşağı,
halkların kardeşliği,
lanet olsun BOP!

Ne parasız eğitim için örnek gösterdikleri İskandinav ülkelerindeki vergi oranlarından ve insanların dürüstlüğünden bahsederler,
Ne yabancı sermayeye söverken staj yapmak için başvurdukları yabancı şirketlerden, Erasmus programından, Levis kotlarından bahsederler,
Ne otoparkı, kantini, bankası para basmayan İTÜ'ye paranın nasıl temin edileceği hakkında fikirleri vardır,
Ne YÖK gidince yerine ne konması gerektiğine dair bir fikirleri vardır,
Ne düşman olan halklar kim sorusuna, Kürtlerin lideri kim, kimi muhatap alalım sorusuna cevapları vardır,
Ne de ezilen halk Irak'ın ABD ordusunu elinde çiçeklerle karşıladığından, Kürtlerin lideri olarak ortada dolaşan her zatın Barzani ve Talabani'nin; yani BOP'un asıl müteahitinin peşinde dolandığından haberleri vardır.

Dolayısı ile kanımca Yurtsever Cephe gençlik çağındaki liderlik ve kimlik arayışı psikolojisinin, üniversite ortamına yansımış, dikkate alınabilir düşünceler üretmekten çok uzak bir gruptan daha ileriye de gidememektedir.

Olayın aslını astarını bilmiyorum. Yapmışlardır birşey kesin diyemem. Ama kendileri de ABD karşıtı bir eylemin ABD'nin 50 yıl evvelinden belirlenmiş ve milyar dolarlara mal olmuş, on binlerce insana mal olmuş bir projesini durdurmayacağını adları gibi biliyor olsa gerek. Yani yaptıklarının şovenizm, en iyi manası ile reklam olduğunun farkında olmalılar. Sadece reklam için izinsiz gösteri yapmak gibi bir risk almaları da "derdiniz neydi" dedirtiyor.

Bu arada sanırım yeni girişlilerdensin. Yurtseverlerin avladığı kitleden yani
Bilmiyorsan 7 8 9 Mayıs olaylarına buradan bakarsın. Ama bence sen bunu yaşayanlara sor, daha iyi anlatırlar.

Temuçin Hakan
12 yıl önce - Cum 21 Mar 2008, 01:58

Ben üniversitelerdeki bu tip oluşumlara karşıyım. Yurtseverlik böyle olmaz. Nasıl bazı "dinci"lerin yaptıkları ve söyledikleri, dine imana sığmıyorsa, bunların yaptıkları da yurtseverliğe sığmıyor.

Engin

12 yıl önce - Cum 21 Mar 2008, 02:04

İzin alınca bir sürü yerde de toplanıyorlar, kimsenin "het höt" dediği yok aslında...
http://www.yurtsevercephe.org/secim2007/fotograf_ ...uyusu.html

osmancık
12 yıl önce - Cum 21 Mar 2008, 02:46

kimse "het höt" dememiş zaten.
"kafa göz" girmişler.

bu "bir güzel girişilen" çocuklar ileride ne olur?

Engin

12 yıl önce - Cum 21 Mar 2008, 02:56

valla girişilenler ne olur bilmem ...

ama girişilmeyenleri "yemekhane ücretlerini protesto ediyoruz, yemekhane ve kantinleri 3 gün boykot edicez" deyip, merdivenin başında yemeğe gelenleri kendi el yapımı sandeviçlerine ve okul elektriği kullanarak çay yapan su ısıtıcılarına yönlendiriyorlardı geçen sene

öğrenciler de merdivende iki tipe ayrılıyorlardı,
1.75den uzun olup +3 kişi gelenler
ve diğerleri.

akbil zammını protesto için otobüsleri boykot edeceğimiz ve bizi yurtseverlerin okula taksiyle bırakacağı günleri de iple çekiyorum

sayfa 2
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET