Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
teoman35
11 yıl önce - Cum 21 Mar 2008, 00:38
Üniversitede kavga haberleri

ABANT İzzet Baysal Üniversitesi’nde (AİBÜ), Yurtsever Cephe üyesi bir grup öğrencinin rektörlükten izin almadan Irak’ın işgalinin 5’nci yılı nedeniyle açıklama yapmak istemesi üzerine, özel güvenlikçiler tekme tokat öğrencilere saldırdı. Özel güvenlik görevlileri yere yatırdıkları öğrencileri dövdü. Olaylara müdahale eden jandarma, öğrencilerin kendilerine saldırması üzerine cop ve tüfek dipçikleri ile müdahalede bulundu.

Yurtsever Cephe üyesi yaklaşık 30 öğrenci, İzzet Baysal Kampüsü içerisinde bulunan yemekhanenin önünde Irak’ın işgalinin 5’nci yılı nedeniyle basın açıklaması yapmak istedi. AİBÜ Genel Sekreteri Turabi Şahin, öğrencilere izin almadan basın açıklaması yapamayacaklarını, yapıldığı takdirde müdahalede bulunacakları konusunda uyarıda bulundu. Öğrenciler uyarılara rağmen basın açıklaması yapmak istedi.

Bunun üzerine özel güvenlik görevlileri tekme-tokat öğrencilere müdahalede bulundu. Bazı özel güvenlikçiler, yere yatırdıkları öğrencilere vurmaya devam etti. Yaşanan kargaşa üzerine olay yerinde bulunan jandarma ekipleri müdahalede bulundu. Öğrenciler ellerindeki bayrakların sopaları ile jandarmaya saldırdı. Jandarma görevlileri de cop ve tüfek dipçiklerini kullanarak öğrencileri etkisiz hale getirdi. Jandarma, 15 öğrenciyi karga tulumba gözaltına aldı. Bir öğrenci kaçmaya çalışarak istinat duvarından atladı. Kaçmaya çalışan öğrenci de gözaltına alındı.

Öğrenciler ifadeleri alınmak üzere üniversitede bulunan jandarma karakoluna götürüldüler.
kaynak milliyet

teoman35
11 yıl önce - Cum 21 Mar 2008, 00:39

habere bakıyorum ve anlayamıyorum. adamlar pkk lehine gösterilerde bulunup her türlü pisliği yapıyor onlara müdahale edilmiyor fakat bir grup öğrenci basın açıklaması yapacak diye tekme tokat dövülüyor. nasıl bir memleket oldu bu türkiye anlamıyorum. ayrıca bu askerler daha silahla nasıl müdahale edilir onu bile bildiklerinden şüpheliyim

yasar_gul

11 yıl önce - Cum 21 Mar 2008, 00:46

Alıntı:
Özel güvenlik görevlileri yere yatırdıkları öğrencileri dövdü. Olaylara müdahale eden jandarma, öğrencilerin kendilerine saldırması üzerine cop ve tüfek dipçikleri ile müdahalede bulundu.

Habere bakıp anlamamanız doğal tabiki iyi okumadıysanız
Yukarıda alıntı yaptığım metinde öğrencilerin tavırlarına lütfen iyi bakınız. Hiç bir güvenlikçi haybeye dayak atmaz ! ve hatta en önemlisi HİÇ BİR JANDARMA HAYBEYE JOP İLE MÜDAHALE ETMEZ !!!
Burada bu öğrencilerin pkk dan ne farkı kaldı sizce ! demek ki bir şey diyorlar veya bir halt yapıyorlar ki coplanıyorlar !

teoman35
11 yıl önce - Cum 21 Mar 2008, 00:54

"Jandarma görevlileri de cop ve tüfek dipçiklerini kullanarak öğrencileri etkisiz hale getirdi. ". . . . ?! zaten bu ülkede öğrenciler etkisiz eleman olarak yetiştiriliyor, bu olayda ve başka yollarla etkisiz olmaları sağlanıyor ki sorgulamasınlar, eleştirmesinler, düşüncelerini özgürce ifade edemesinler. . yani sistemin istediği gibi at gözlükleriyle bakmaya devam etsinler. . istenen bu. . neden geri kaldığımızın apaçık nedenlerinden biri de bu. .

ali.ozcan

11 yıl önce - Cum 21 Mar 2008, 00:59

arkadaslar turkiyede en ust seviyede yasamak isteyenler terorist olsun bu haberden ancak bu anlaşılır. ben ankarada yasayan biriyim ankarada demokratik teror partsinin elemanları miting duzenliyor polisler sadece yanlarında yururler. ama vatanını milletini seven ve soz ettirmeyenler cop darbeleri altında kalır. Bu duzen boyle gitmez...

abhazyalı ugur
11 yıl önce - Cum 21 Mar 2008, 01:00

Alıntı:
Özel güvenlik görevlileri yere yatırdıkları öğrencileri dövdü. Olaylara müdahale eden jandarma, öğrencilerin kendilerine saldırması üzerine cop ve tüfek dipçikleri ile müdahalede bulundu.
Haberi görsel basında seyrettim.Ögrencilere gerekli önleme ve uyarı yapıldıktan sonra Jandarma ve ÖGG zor kullanma yetkisini kullanmıştır.Ortada abartılacak hiç bir kanunsuzluk yoktur.ÖGG ve Jandarma için Artı parantez ÖGG hiç bir zaman dayak atmaz.Kanun tarafından verilen Zor kullanma yetkisini kullanır

En son abhazyalı ugur tarafından Cum 21 Mar 2008, 01:01 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

yasar_gul

11 yıl önce - Cum 21 Mar 2008, 01:01

Alıntı:
neden geri kaldığımızın apaçık nedenlerinden biri de bu. .

İlişkilendirmek ne derece doğru bilemiyorum. Ama ben şu anda adam gibi öğrenci göremiyorum bilmiyorum belki çevreden belki aileden belkide basından ama inanın göremiyorum.
her şeyin bir usulu vardır.Madem ABD yi protesto etmek için veya bir şeyler söylemek için izin alması gerekiyor izin alıp konuşsun ! alamadı mı ?- o zaman üniversite dışında konuşsun ! veya en güzeli Adam gibi adam olsun kimse ona cop falan vurmaz ! Haberde bir yanılgı var isteyerek veya istemeyerek ama yanılgı var ! Çünkü hiçkimse jandarmanın neden o şekilde davrandığını jandarmaya veya görevliye sormamış ki !!! tek taraflı yazılmış...
Geri kalmışlık, saygının, edebin,ahlakın vede kuralların bittiği yerde başlar !!!

teoman35
11 yıl önce - Cum 21 Mar 2008, 01:25

Gazetelerdeki televizyonlardaki haberlerin veriliş şekline bakıldığında izinsiz gösteri yapmak bir suçmuş gibi algılanıyor. Oysa anayasamızın 34. maddesine göre "Herkes, önceden izin almadan, silahsız ve saldırısız toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme hakkına sahiptir". Toplumun geleceği, umudu, itici gücü olan üniversiteli gençler sesini çıkartmayacak, tepkisini göstermeyecek de kim gösterecek? Bu öğrenciler askere polise saldırıyorsa hemen suçlamak yerine sebebini biraz düşünmek gerek

Ö. Barış Yıldız
11 yıl önce - Cum 21 Mar 2008, 01:27

yasar_gül demiş:
Alıntı:
Habere bakıp anlamamanız doğal tabiki iyi okumadıysanız
Yukarıda alıntı yaptığım metinde öğrencilerin tavırlarına lütfen iyi bakınız. Hiç bir güvenlikçi haybeye dayak atmaz ! ve hatta en önemlisi HİÇ BİR JANDARMA HAYBEYE JOP İLE MÜDAHALE ETMEZ !!!
Burada bu öğrencilerin pkk dan ne farkı kaldı sizce ! demek ki bir şey diyorlar veya bir halt yapıyorlar ki coplanıyorlar !

Ben İTÜ de okuyan bir yurtsever duyarlı öğrenci olarak Polisin ve Jandarmanın bu tip olaylarda sol görüşlü öğrencilere nasıl davrandığını çok iyi biliyorum. O yüzden "haybeye dayak atmaz" gibi cümleler biraz abes kaçmaktadır. Sizce ne halt yapıyor bu arkadaşlar Irak'taki Felluce'deki tarihsel bağlarımızın olduğu asırlardır aynı coğrafyada yaşadığımız halkların haklarını emperyalist amerikaya karşı haykırmaktan başka. Ayrıca mesajda "pkk"'ye benzemişler diye bilip bilmeden örgüt ismi verilmiş bu yanlıştır, saptırmadır. Ben söyliyeyim kim olduklarını İzzet Baysal üni. de eylem yapan bu arkadaşlar EMPERYALİZME KARŞI YURTSEVER CEPHE örgütünün üyesidir ve hepsi benim yoldaşımdır.

yasar_gul

11 yıl önce - Cum 21 Mar 2008, 01:34

Alıntı:
Ben İTÜ de okuyan bir yurtsever duyarlı öğrenci olarak Polisin ve Jandarmanın bu tip olaylarda sol görüşlü öğrencilere nasıl davrandığını çok iyi biliyorum. O yüzden "haybeye dayak atmaz" gibi cümleler biraz abes kaçmaktadır.

O zaman sizlerin görüşünüze göre Sol'cu bir polis te sağcıları coplar değil mi !!!! yahu bırakın şu sağcı solcu ayaklarını artık.Ne solcusu ne sağcısı yahu !!! öğrencinin sağcısı solcusu olmamalı !!!
işte bu yüzden diyorum ya Ben Adam gibi bir öğrenci görmedim !
Jandarma veya poliste insan o zaman.Ya onlardan biri de solcu ise o zaman sağcıları da dövecek öylemi ? sağı solu bırakın da okumaya bakın derim. Okuyup Vatana Millete hayırlı işler yapmaya bakın derim !
Alıntı:
EMPERYALİZME KARŞI YURTSEVER CEPHE örgütünün üyesidir

Öğrenciler o cephe senin bu cephe benim diye ayrılırlar ise olacağı zaten bellidir !!! TSK nın bir ferdine saldıran hangi toplum yurtsever olmuş söyleyin bana !!!

En son yasar_gul tarafından Cum 21 Mar 2008, 01:37 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET