Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Burç

10 yıl önce - Pts 17 Mar 2008, 01:15
İstanbul metrobüs takibi için kontrol/kumanda merkezi mi?

Şirinevler durağında rampa altındaki boşluğa yapılan bir komuta merkezi?

Akın Kurtoğlu

10 yıl önce - Pts 17 Mar 2008, 01:18

Alıntı:
Şirinevler durağında rampa altındaki boşluğa yapılan bir komuta merkezi?

İlginç bir nokta oluşturulmuş. Araçların geçişlerinde bunları takip amaçlı bir kabin mi acaba burası?

Akın KURTOĞLU

burakyavuz01

Haftaiçi hergün şirinevler metrobüs durağını kullanan biri olarak bende merak ediyorum bunun ne olduğunu...

Kaç aylardır içinde hiç bir insan görmedim..

Bu arada camlar filmli,siyah cam...

birde dikkat edin kabinin ataköye bakan kısmında hiç cam yok en üst 2 çerçeve cam yapılmışş ne kadar ilginç

En son burakyavuz01 tarafından Pts 17 Mar 2008, 01:20 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

semih89

Biletçi olduğunda ücret ödemeden yoldan geçenlerin önüne geçmek için güzel bir uygulama yapmışlar. Köprüden inildiği gibi doğrudan akbil makinalarına gidiliyor, yan taraflara yola geçmeyi engellemek için demir borular koymuşlar. Keşke şu metrobüsün planlamasını adam gibi yapsalardı da bu kadar amatör bir iş çıkmasaydı ortaya!

Akın Kurtoğlu

10 yıl önce - Pts 17 Mar 2008, 01:21

Sadece sazan avlamak için olduğunu zanetmiyorum. Mutlaka orer takip amaçlı bir misyonu da olacaktır belki ileride...

Akın KURTOĞLU

Erkan YILMAZ
10 yıl önce - Pts 17 Mar 2008, 01:25

Bulunduğu istasyon ve yakınlarındaki bir kaç istasyondaki görevlilerin insani ihtiyaçları içinde olabilir. Doğanın ne zaman çağıracağı belli olmaz.

Bazı kısımlarının camsız olması bu sebepten olabilir.

Erkan Yılmaz

Akın Kurtoğlu

10 yıl önce - Pts 17 Mar 2008, 01:44

Alıntı:
Bulunduğu istasyon ve yakınlarındaki bir kaç istasyondaki görevlilerin insani ihtiyaçları içinde olabilir. Doğanın ne zaman çağıracağı belli olmaz.

Bu, benim de aklıma geldi. Kabinin ebadı oldukça büyük çünkü... Belki çok amaçlı bir nokta olarak tasarlanıyor olabilir. Kontrol, kumanda, acil ihtiyaç, dinlenme vs...

Ayrıca nokta, hattın tam ortalarına denk geliyor. Olası şoför değişimi gibi hizmetler de verilecektir belki...

Akın KURTOĞLU

haydaro
10 yıl önce - Pts 17 Mar 2008, 10:04

Daha çirkin nasıl yapılabilirdi merak ediyorum...

İSMAİL ÇELİK

10 yıl önce - Pts 17 Mar 2008, 11:06

Yer yok ama orada,bu sayede köprü altı değerlendirilmiş oldu.Bence orada tuvalet ve dinlenme yeri var.Birde bazı işler için kullanılabilecek küçük bir yazıhane.

M. Emre Yalım
10 yıl önce - Pts 17 Mar 2008, 15:15

Alıntı:
Daha çirkin nasıl yapılabilirdi merak ediyorum...

Şirinevlerdeki o köprü zaten yeterince çirkin. Oraya ne yapılırsa yapılsın Zaten egzost gazından kararıp çirkinleşir malesef.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM