Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
abhazyalı ugur
10 yıl önce - Pts 17 Mar 2008, 00:40
[İST-A7.73] - Metrobüs Duraklarında Güvenlik Hizmeti

Alıntı:
Ancak phileaslar gelince sefer aralığı açılacağından şu anda fazla yığılmanın olmadığı duraklarda da yığılma olacak.Bu yüzden her durakta personel bulundurmak zorunda kalacaksınız

Bu istasyonlarda mecburen Güvenlik görevlisi bulundurmak zorunda peronda beklerden rahatsızlanan yolcu olabilir.Kontrolünü kaybeden bir sürücü bariyerlere çarpabilir.Yolcu arasında münakaşa çıkabilir.Her istasyonda Yolcu yogunluguna göre en az bir güvenlik olmalı

Akın Kurtoğlu

10 yıl önce - Pts 17 Mar 2008, 00:43

Böylesine önemli bir hat üzerindeki duraklarda güvenlik görevlisi bulundurulmalı zaten...

Akın KURTOĞLU

Ufuk Şanver

10 yıl önce - Pts 17 Mar 2008, 00:43

Alıntı:
Bu istasyonlarda mecburen Güvenlik görevlisi bulundurmak zorunda peronda beklerden rahatsızlanan yolcu olabilir.Kontrolünü kaybeden bir sürücü bariyerlere çarpabilir.Yolcu arasında münakaşa çıkabilir.Her istasyonda Yolcu yogunluguna göre en az bir güvenlik olmalı

İyi de Uğur Abi bu dediklerin standart bir otobüs durağında da olabilir.Kaldı ki koskoca İETT nin ana kalkış noktalarında bile bir tane güvenlik görevlisi yok(varsa bile ben görmedim )

Süha
10 yıl önce - Pts 17 Mar 2008, 00:49

Metrobüs duraklarında en az 2 tane güvenlik görevlisi olması lazım. Duraklar zaten MOBESE ile izleniyordu ama ne olur olmaz üst arayınca bip diye öten cihazlardan bulundurmak lazım.

Ben birde metrobüs hattında 2 polis minibüsünün ring yapması lazım ama ne yazık ki bu hattı sadece metrobüsler kullanıyor. Eğer polis memurlarının veya güvenliğin böyle bir imkânı olsaydı olay mahalline anında ulaşır ve sorunu çözerdi. Eğer metrobüste kavga falan çıkarsa o noktadan geriye uzunca bir metrobüs kuyruğu olur.

burakyavuz01

10 yıl önce - Pts 17 Mar 2008, 01:00

bütün bu dediklerinizin yanında birde yakında parayla akbil basan görevliler kalktığında metrobüse kaçak binmek isteyenler içinde lazım tıpkı her tramvay istasyonunda olduğu gibi..

Ayrıca

Alıntı:
ne yazık ki bu hattı sadece metrobüsler kullanıyor.

valla ben ara sıra görüyorum iett'nin siyah plakalı sivil araçları bu yolu kullanıyorlar kafasına göre...onların o yol üzerinde bi görevlerini olduğunu sanmıyorum sadece trafiğe takılmamak için bu yolu kullandıklarını düşünüyorum..

arada istisnalar olabilir hak yemeyelim

En son burakyavuz01 tarafından Pts 17 Mar 2008, 01:03 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Mehmet Ural
10 yıl önce - Pts 17 Mar 2008, 01:01

Bu işin maliyeti de var.İlerde metrobus ağının genişleyeciğini de düşünecek olur isek yüklüce bir fatura çıkartacak demektir.E-5'de gerek var mı buna bilmiyorum. Yarım dakka da otobüs geçiyor zaten. Bugüne kadar ciddi bir güvenlik sorunu yaşandığına dair bilgi edinmedim ben.

Erkan YILMAZ
10 yıl önce - Pts 17 Mar 2008, 01:09

Bahsettiğiniz maliyet metrobüs sisteminin işlem hacmi göz önüne alındığında eser miktarda kalır.

Fayda tarafından baktığımızda ise güvenlikten kaçak yolcu önlemeye veya herhangi bir acil sağlık durumuna kadar saymakla bitmez.

Herhalde onca eğitim arasında güvelikçiler ilk yardım eğitimide alıyorlardır.

Erkan Yılmaz

burakyavuz01

10 yıl önce - Pts 17 Mar 2008, 01:13

Ben aldıklarını sanmıyorum eğitimi ama en azından önünden hastaya bakıpta geçen insanlardan iyidir ne yapacağını bilir...

Herşeyden önce bence önleyeceği kaçak yolcuların parasıyla kendi maaşının fazlasını çıkartır belediyeye..

abhazyalı ugur
10 yıl önce - Pts 17 Mar 2008, 01:17

Güvenlik görevlileri en azından ULAŞIM A.Ş dekiler devamlı seminerlerle ilk yardım egitimleri ile devamlı bilgileri güncel tutuluyor.

Erkan YILMAZ
10 yıl önce - Pts 17 Mar 2008, 01:21

abhazyalı ugur demiş ki:
Güvenlik görevlileri en azından ULAŞIM A.Ş dekiler devamlı seminerlerle ilk yardım egitimleri ile devamlı bilgileri güncel tutuluyor.

Bu sayede tek bir kişinin bile hayatı kurtulsa harcanan tüm paraya değer bence.

Erkan Yılmaz

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM