Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
Nihat Koç

7 yıl önce - Sal 10 Ağu 2010, 12:27

Yok böyle bir tat

U. Eren Bağcı

7 yıl önce - Sal 10 Ağu 2010, 13:18

Eskişehir'de Migros'larda oldukça uygun fiyatlara satılıyor, bilgi vereyim de belki lazım olur. Bilindiği gibi diğer firmaların 0,5 litrelik suları en az 50 kuruştur. Fakat Eskişehir Migros'larda, 0,5 litrelik kalabak suyu 25 kuruş, 1 litrelik kalabak suyu 50 kuruştur. Neden Migros diyorum? Bakkal ve bayiilerde kalabak suyu da 50 kuruş da ondan. Migros yarı yarıya düşük satıyor. Hatta bir şey daha; Hamam Yolu diye adlandırılan Süleyman Çakır Caddesi'nde de yer yer kalabak suyu çeşmeleri görebilirsiniz, ücretsiz içebilirsiniz.

Ahmet Bey
7 yıl önce - Sal 10 Ağu 2010, 13:24

ismi gibi tadı da guzel degil...

nurullah coşkun
7 yıl önce - Sal 10 Ağu 2010, 13:26

Öyle ahım şahım bir tatı yok ama asıl benim burada sitemde bulunmama neden olan konu bu suyu satan araçların megafonlarından etrafa yayılan iğrenç müzik. Haftasonu dinleniyorsunuz sabahn körü bir ses ile irkiniyorsunuz. Aha suçu geldi. YA arkadaş altı ay kaldım bir türlü alışamadım o sese.
Kütahyanın incik suyu vardı onun dadı güzeldi ama çeşmeleri kapatmışlardı son haber aldığımda.

Barbaros K
7 yıl önce - Çrş 11 Ağu 2010, 02:17

çocukluğumdan hatırladığım. 1984-1985 senelerinde trenler istanbul-Ankara seferlerini yaparken. Eskişehir Garda yaklaşık 15 dakika mola verirlerdi eline o dönem bidonu kapan gar çeşmesinde sıraya girerdi. hatta bir kaç kez bende o çeşmeden gelen suyu içtim. gerçekten hoş ve güzel içimli bir suydu. Eskişehirdeki tanıdıklarım bana o yıllarda o çeşmenin kalabak pik boru hattına bağlı olduğunu ancak 90 lı yıllarda gelen hattın iptal edilerek normal şebekeye bağlandığını söylemekteler. Bu doğrumudur? yoksa şehir efsanesimidir?

sayfa 4
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ESKİŞEHİR