Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara EGO'nun Havalimanı Otobüs Hattı [ANK ]
« önceki   1234 ... 109110111   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 3
fatihahitaf
11 yıl önce - Prş 27 Mar 2008, 21:22

bu hatta ücretlendirme nasıl yapılıyor, mutlaka 3 ytl olan biletlerden mi almak lazım, eğer öyleyse edinelim ama günlük kullandığımız 10 ve 20 biletlik biletlerden iki adet basarak da binebiliyor muyuz?

dün ulusta iken 442 durağı gözüme çarptı, yeri hemen postanenin biraz yukarısında otobüs duraklarından ayrıca, bir direğin üzerine asılmış tabelası...

pek sık gidilen bir yer olmadığından gerektiğinde bileti nereden alacağız, onun da bilgisini verirseniz sevinirim, ama normal biletler geçerli mi lütfen o konuda da bilgi verir misiniz?

İ.Hakkı Erdoğan
11 yıl önce - Prş 27 Mar 2008, 21:42

Zannederim 3YTL'yi ne şekilde öderseniz ödeyin oluyor.Ama buda normal biletle 3.6YTL'ye gelir.O nedenle 3YTL'lik 2 binişlik biletlerden almanız daha yararlı olur.

fatihahitaf
11 yıl önce - Prş 27 Mar 2008, 22:39

Alıntı:
Zannederim 3YTL'yi ne şekilde öderseniz ödeyin oluyor.Ama buda normal biletle 3.6YTL'ye gelir.O nedenle 3YTL'lik 2 binişlik biletlerden almanız daha yararlı olur.

3 ytl olan bilet alalım da, standart her yerde bulunuyor mu? öyle her zaman gidilen bir yer değil havaalanı, yılda bir kaç defa ancak... zaten şimdiye kadar da ego yoktu, bir şekilde gidiyorduk... illaki 3 ytl bilet alacaksınız denilmişse alacağız, kaçarı yok!...

ancak yukardaki mesajda yazılanı anlamadım, benim sormak istediğim havaalanı otobüsüne iki bilet karşılığında binebiliyor muyuz? yoksa havaalanı otobüsü bilet makinası 3 ytl tarifesine mi ayarlı, karttan düşüyor?...

yıllardır kullandığımız manyetik kartlar, tarife değişikliğinde elimizde kalan miktarı kullanabiliyorduk, 10 krş bile kalsa yine de 1 seferlik binme hakkı kalıyordu, amacım daha ucuza gitmek değil, sadece 60 krş tasarruf yapmak hiç değil, ancak hergün kullandığımız biletleri neden kullanamayalım merak ettim, genelde 10 veya 20 tam bilet alıyoruz, 45 dakikadan faydalanmak için, sahi yeri gelmişken, metrodan çıkınca 45 dakika dolmamış ise 442 hattında yarım binişlik basabiliyor muyuz?

yaa anlatamıyorum işte, siz anlayın, tut ki acaip bir bir saatte hasköy solfasoldan 442 ye binmem gerekti, nereden bulacam ben 3 ytl olan bileti.. elimdeki kart geçmeyecek mi?

İ.Hakkı Erdoğan
11 yıl önce - Cum 28 Mar 2008, 00:08

Havalimanı hattında hiç bir türlü aktarma geçmiyor.Yani ne bu araca aktarma yapabiliyorsunuz nede bu araçtan başka bir araca.

Bilet makinesi 3YTL'mi kesiyor bilmiyorum.Ancak ayrı ayrı 2 tane teklik tam bileti basarak geçiş yapılabiliyor.

Şu anda teklik kartlar kaldırıldı yerine bu çift binişlik kartlar satılıyor.Yani bu kartı bulmak o kadarda zor değil.Eskiden tekli bilet satan heryer artık çift binişlik bilet satacak.

Halen var mıdır bilmiyorum ama 442 hattındaki bazı şoförler bilet satıyorlar.Eğer bilet temin edemezseniz şoför arkadaşta varsa alabilirsiniz.

A.Serhan Erel

11 yıl önce - Cum 28 Mar 2008, 01:07

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=757033#757033 linkteki meajımda yazmıştım ama sanırsam arkadaşlar o mesajı okumadan yorum yapmaya ya da soru sormaya devam ediyorlar... sık sorulan iki soruya cevap vereyim tekrar...

1) Havaalanı hattında çalışan otobüslerde makineler normal otobüslerde kullandığınız kartlardan direkt 3 ytl düşüyor. yani iki kere falan basmıyorsunuz. tek basım ile 3 ytl kullandığınız karttan düşüyor.

2) Havaalanı otobüsüne mevcut 10 ya da 20 binişlik kartlarınızı kullanarak bindiğinizde eğer yetişebilirseniz 45 dk içerisinde aktarma imkanından faydalanabiliyorsunuz.
geçen hafta da bugün de bindiğim havaalanı otobüsü 45 dk içinde Akköprü durağına geldi ve metro'nun akköprü istasyonunda kartımdan aktarma yaparak geçtim...

şimdi de yeni haberleri vereyim: Havaalanı seferlerinin sıklığı 25 dakikaya düşürüldü. bu bilgiyi ego'nun web sayfasından da teyid ettim...bugün 08-402 ile 13:10'da Esenboğa-Ankara seferi yaptım. Araçta 16 kişi vardı. şöförle konuşmamızda 6:30'dan itibaren 25'er dakika ara ile 23:15'e kadar sefer yapılacağı bilgisini aldım. ayrıca 4 olan otobüs sayısı yeni orer ile 5'e yükseltilmiş. toplam 10 olan araçlardan 08 401 - 405 arası bu hatta tahsis edilmiş ancak, gün içerisinde sefer sırasında bir arıza vs. yaşanması durumunda diğer 5 araçtan biri devreye girebiliyormuş...

not: esenboğa-akköprü arası mesafeyi otobüs 32 dakikada almıştır... 

İ.Hakkı Erdoğan
11 yıl önce - Cum 28 Mar 2008, 22:09

Alıntı:
2) Havaalanı otobüsüne mevcut 10 ya da 20 binişlik kartlarınızı kullanarak bindiğinizde eğer yetişebilirseniz 45 dk içerisinde aktarma imkânından faydalanabiliyorsunuz.

Aktarma 3YTL'lik iki binişlik kartlarda olmuyor.Diğer çoklu kartlar hakkında bilgim yok.

Bu hatta servis sıklığı arttırıldığının haberini vermişsiniz.Hattın yeni ORER'i nerede yayınlanıyor link verebilir misiniz?

Emrah Koc
11 yıl önce - Cum 28 Mar 2008, 22:40

A.Serhan Erel

11 yıl önce - Cum 28 Mar 2008, 22:44

Alıntı:
Aktarma 3YTL'lik iki binişlik kartlarda olmuyor.Diğer çoklu kartlar hakkında bilgim yok.

3 ytl'lik iki binişlik kartlar tek binişli kartların ikamesi olduğundan dolayı aktarma özelliği de yok haliyle...ayrıca 5 binişlik kartlarda bile aktarma yokken 2 binişliğe aktarma vermek biraz abesle iştigal değil mi?

İ.Hakkı Erdoğan
11 yıl önce - Cum 28 Mar 2008, 22:54

Alıntı:
3 ytl'lik iki binişlik kartlar tek binişli kartların ikamesi olduğundan dolayı aktarma özelliği de yok haliyle...ayrıca 5 binişlik kartlarda bile aktarma yokken 2 binişliğe aktarma vermek biraz abesle iştigal değil mi?

5 binişlik kart olmadığı için 2 binişlik kartlarda aktarma olmasının istenmes abesle iştigal değildir.Kaldı ki mahkemeden de EGO'nun tek binişlik kartlarada aktarma hakkı vermesi yönünde karar çıktı.Bence adaletin hiçbir uygulaması abesle iştigal değildir.

Yeni ORER çok karışık olmuş.Sıklık 20dk yapılsa daha iyi olur.Önceden her 10 ve 40 geçerken araç Kızılay'dan geçerdir.Şimdi daha karışık.

A.Serhan Erel

11 yıl önce - Cmt 29 Mar 2008, 01:22

sanırsam daha önce yine aktarma ile ilgili yeni çalışma yapıldığına ilişkin bir heber verilmişti, bu çalışma kesinleşmediği sürece 2 ve 5 binişlik kartlara aktarma imkanı tanınması garip olur. neticede o konu kesinlik kazanmadan 2 binişliğe aktarma verilip 5 binişlikte hala olmaması yasal açıdan da sıkıntı oluşturur...

sayfa 3
« önceki   1234 ... 109110111   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet