Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara EGO'nun Havalimanı Otobüs Hattı [ANK ]
« önceki   123 ... 108109110111   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 109
Cihan91
2 ay önce - Cmt 07 Eyl 2019, 12:16

Sözleşme var ama farklı hat numarasıyla farklı güzergah üzerinden çalışan hatlar açılamaz mı?
Sözleşme maddesini hiç bir yerde bulamadım ama verilen taşımacılık ruhsatı münhasıran verilmiş olsa bile böyle bir durum aykırılık oluşturmaz diye düşünüyorum

Diğer türlü havalimanına Belko Air dışında hiç bir taşımacının girememesi şeklinde sözleşmeye bir madde koymak çok fantastik geliyor, ki bu durum rekabete aykırı zaten

mursel kasap
1 hafta önce - Pts 04 Ksm 2019, 20:34

Belko air otobusleri onceden ego ceptede gözükürken bir kac aydir sistemde hic bir otobus gözükmüyor.Birde 442 sözde 3'e bölündü ego ceptede guzergahi asti,kizilay esenboga,esenboga asti olarak gözüküyor.Su havas eski guzergahina dönse aydinlik duragindan binebilsek.Ayda bir istanbula ucakla yolculuk yapiyorum.Subayevlerinde oturmama ragmen yarim saatlik yolu 1.5 saate gidiyorum.Belko airin aydinlidan gecip durmamasi beni deli ediyor.

ysuf2011

1 hafta önce - Pts 04 Ksm 2019, 21:50

Belko air yada Havaş bunlardan biri forum un oraya da durak verse ne güzel olur ben de ara sıra havaalanı gidiyorum giderken ego ile Kızılay a gelip oradan biniyorum
Bağlum Alparslan Türkeş ormanı ve etlik forum un oraya da durak verilmeli
Bide 442-4 çıkmalı durakları pursaklar- Karapürçek- Yeşilbayır- ege mahallesi- Birlik mahallesi güzergahını seyretmeli
442-3 e ise bağlum ve etlik durağı eklenmeli

Tunç D.

1 hafta önce - Pts 04 Ksm 2019, 23:54

Alıntı:
Bide 442-4 çıkmalı durakları pursaklar- Karapürçek- Yeşilbayır- ege mahallesi- Birlik mahallesi güzergahını seyretmeli
442-3 e ise bağlum ve etlik durağı eklenmeli

Numarası farklı olmalı bunların.

Bununla beraber, geçtiğimiz günlerde İBB’nin Silivri hattını tamamen ihaleyle ÖHO’ya bırakmasına rağmen ÖHO esnafının büyük eşkıyalıklar yapması üzerine bir yolunu bulup İETT hattı açtığı aklıma geldi.
Konuyu detaylıca inceledim, açılan hatların kalkış ve varış noktası ÖHO ile aynı değil, ayrıca İETT hatlarının tabelasında hiçbir şekilde Silivri yazmıyor. Silivri Otogar’a girmiyorlar, E5 üzerinden gidip geliyorlar.
Hatlar genelde Silivri ötesine giden köy hatları. (Çağdaşkent-TÜYAP, Kavaklı-TÜYAP, Değirmenköy-TÜYAP vs. hatlar)
ÖHO hattının ismi ise Silivri-Yenibosna Metro, bildiğim kadarıyla sırf bu yüzden İETT hatları TÜYAP’ın ötesine geçirilemiyor.

Esasında bizde de bir EGO hattı açılıp nizamiyeden dönebilir. Flama adlandırılması Kızılay-Esenboğa Mah. olur. Nizamiyeye kadar gelir, U çeker ve ara yoldan Çubuk yoluna çıkıp ilk ışıklardan geri döner. Tabelada da Esenboğa Havalimanı yazmaz, ancak reklamı her yerde bastıra bastıra yapılır.

Cemal Özen v21
1 hafta önce - Sal 05 Ksm 2019, 11:46

2-3 yıl öncesine, üçünçü pist için Balıkhisar yolu değişine kadar imkanlar vardı.

468 Balıkhisar-Sıhhiye hattı Havaalanına sadece 1 km ötedesinden (Gümrük Eğitim) geçerdi. Bilen biniyordu.

488 Akyurt ÖTA'larının sabah-öğren-akşamüstü birer sefer olmak üzere üç seferi 468 güzergahını kullanır, bilen yine kullanırdı.

Ulus'dan Hasköy durağı dolmuşlarının MAN Kavşağı seferleri de sabah ve akşam belli aralıklarda Gümrük'e giderdi. Belki hala gidiyorlardır.

Ayrıca Akyurt ilçe içi dolmuşlarında, saatte bir sefer yapan Akyurt-Balıkhisar-Ülker hattı da aynı şekilde Gümrük'den geçerdi.

Belki şu an sadece Ulus-Pursaklar-Man dolmuşları Gümrük'e gidiyordur.

Tunç D.

1 hafta önce - Sal 05 Ksm 2019, 12:15

Alıntı:
468 Balıkhisar-Sıhhiye hattı Havaalanına sadece 1 km ötedesinden (Gümrük Eğitim) geçerdi. Bilen biniyordu.

Aynı mesafeden 487 de geçiyor. Üstelik sürekli de seferi var, 5-10 dakikada bir araç geçiyor.
Uzun yıllardır Vilsan durağından yürüyerek ulaşırım. Yaklaşık 20-25 dakika kadar yürümeyle ulaşılıyor.

HakanAnk99
1 hafta önce - Çrş 06 Ksm 2019, 14:44

Ankara Büyükşehir Belediyesi Ego havalimanina ulaşım konusunda sincan,etimesgut gibi ilçeleri ne zamana kadar yok sayacak merak ediyorum sincan ve etimesgutu kapsayacak şekilde saatte bir geçen hat oluşturulmalı.

ysuf2011

1 hafta önce - Çrş 06 Ksm 2019, 15:07

Onun için Belko Air yeni güzergah açtı 442-3 adlı Sincan Çayyolu ve Etimesgut tan gidecek ler için Keşke bu güzergah a bağlum ve etlik durağıda eklenseydi

En son ysuf2011 tarafından Çrş 06 Ksm 2019, 17:20 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Cemal Özen v21
1 hafta önce - Çrş 06 Ksm 2019, 15:25

Alıntı:
Ankara Büyükşehir Belediyesi Ego havalimanina ulaşım konusunda sincan,etimesgut gibi ilçeleri ne zamana kadar yok sayacak merak ediyorum

Geçen aylarda HAVAŞ o iki ilçeyi kapsayacak şekilde sefer yaptı. Fakat yolun uzunluğu nedeni ile iptal edildi.

Havaş'ın şu anki güzergahı Eryaman bölgesi ve K.Kazan ilçesinin işine yarıyor. Kahramankazan ÖTA'larının güzergahında olan yerler de aktarma ile kullanabilir. Ben bi uçak yolculuğu dönüşü deneyeceğim.

mursel kasap
5 gün önce - Cmt 09 Ksm 2019, 23:39

Bugun havalimanina giderken meraktan gama is merkezinin onunden belko aire bindim.1 otobus doldugu icin muavin durakta bekleyen yolculari otobuse almadi bir sonra ki otobus 10 dakika sonra gelecek dedi.1 dakika dolmadan hemen arkasindan belko air geldi bindik dolduktan sonra hemen hareket ettik.Saatlere uyma yok dolmus gibi dolunca kalkiyorlar.Akm duragina kadar para alinmadi bizden.Akm'de 3 muavin ayni anda ucret toplamaya basladilar.Birde 1.5 tl'ye kucuk su satiyorlar.Cok yavas gidiyorlar.Bos bos beklemeler.Bu hat ego'dayken seriydi eski 442 ego hattini arar olduk bunlarin sayesinde.Otobusler basamakli sehirici otobusleri filandi valizler ortalikta surunuyordu ama insan gibi yolculuk yapiyorduk.Ego'nun otomatik 2009,2010,2011 manlari ile seri gidiliyorken.Manuel vitesli Mercedes touirosmolar ile ağır agir gidiyoruz.Gama duragi esenboga arasi 43 dakika surdu.Ego'da iken kizilay esenboga arasi 40 dakika surerdi.

sayfa 109
« önceki   123 ... 108109110111   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet