Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara EGO'nun Havalimanı Otobüs Hattı [ANK ]
« önceki   123 ... 100101102 ... 108109110   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 101
engin_ank
4 ay önce - Cmt 06 Tem 2019, 18:01

Alıntı:
Hürriyet Ankara’nın ‘442 EGO Geri mi dönüyor’ haberiyle gündeme getirdiği ‘Büyükşehir Belediyesi’nin Esenboğa Havalimanı ile şehir merkezi arasında EGO otobüslerinin hizmet vermesi’ne yönelik çalışmasıyla ilgili Belko Air’den açıklama geldi.

12 firma arasında yapılan ihaleye en yüksek teklifi vererek hat için 12 Ağustos 2013’te 10 yıllığına sözleşme imzaladıklarını belirten firma yetkilileri, sözleşmelerinin sona ereceği 2023 yılına kadar faaliyetlerine devam edeceklerini belirtti. Açıklamada özetle şu ifadeler yer aldı:

BİLET FİYATLARINI BÜYÜKŞEHİR BELİRLİYOR

“Firmamız, yolcu taşıma hizmeti sektöründe uzun yıllardır çalışan esnafların oluşturduğu bir şirkettir. Sözleşmenin imzalanmasından sonra, 9 araç ile başladığımız bu hizmeti vatandaşların da teveccühü ile artan talepleri karşılamak amacıyla halihazırda 34 araçla devam ettirmekteyiz. Bilet fiyatları sözleşme kapsamında Büyükşehir Belediyesi tarafından belirlenmekte olup, ihale öncesinde yolcu taşıma hizmeti sunan HAVAŞ’ın 17 TL gibi bir ücret ile yaptığı bu faaliyet için 2013 yılında 5 TL ücret alınmaya başlanmış, artan maliyetler sebebiyle halihazırda 11 TL ücret alınmaktadır. Diğer illerdeki havalimanlarında benzer taşıma hizmeti için alınan ücret ise en az 17 TL’dir. Firmamız, bu hatta tek yetkili kuruluş olup sözleşmenin sona ereceği 2023 yılına kadar faaliyetine devam edecektir. İhale ile alınan bu işle ilgili olarak, geçen ay belediyeye ödediğimiz bedel 859 bin TL’dir. Bakanlıktan aldığı yetki ile faaliyetine devam eden HAVAŞ’ın Belediyeye hiçbir bedel ödemediği, bakanlığa ise aylık ödediği bedelin yaklaşık 6 bin TL olduğu nazara alındığında, firmamızın kamuya aktardığı payın büyüklüğü de daha iyi değerlendirilecektir.”

http://www.hurriyet.com.tr/yerel-haberler/ankara/ ...z-41265237

murad_1299
4 ay önce - Cmt 06 Tem 2019, 18:20

Bir belediye başkanının havalimanına giden belediye otobüsü seferlerini kaldırmak gibi bir yetkisi olmamalı

GkhanTR
4 ay önce - Cmt 06 Tem 2019, 19:08

Alıntı:
Bilet fiyatları sözleşme kapsamında Büyükşehir Belediyesi tarafından belirlenmekte olup, ihale öncesinde yolcu taşıma hizmeti sunan HAVAŞ’ın 17 TL gibi bir ücret ile yaptığı bu faaliyet için 2013 yılında 5 TL ücret alınmaya başlanmış, artan maliyetler sebebiyle halihazırda 11 TL ücret alınmaktadır. Diğer illerdeki havalimanlarında benzer taşıma hizmeti için alınan ücret ise en az 17 TL’dir.

Adamların açıklamasına bak ya. Kardeşim senin rakibin Havaş mı? Sen 442 belediye otobüsü hattını kiraladın. Kimse senden Havaş standardı sağla ona rakip ol demedi. Zaten o kaliteyi isteyen kişi Havaş'a ucuz gitmek isteyen 442' ye biniyordu. İkinci bir Havaş icat etmenin tek amacı insanları daha fazla soymak. Bu hattı aldığında belediye tipi otobüs çalıştırsaydı kimse hayır demezdi. 5 lira 6 lira verip belediye tipi otobüse çoğu kişinin razı olacağını düşünüyorum.

mursel kasap
4 ay önce - Çrş 10 Tem 2019, 10:30

Her kese iyi günler uzun zamandır yoktum buralarda affınıza sığınırım.Geçen haftalarda 442 Ego hattı açılacak iddiası vardı o iddia yalan oldu galiba.Benim anlamadığım biz 2023 yılına kadar belko tekeline mecbur mu kalacağız.Esenboğaya ego hattı açılmayacak mı.

Yalcin Tasdelen
4 ay önce - Çrş 10 Tem 2019, 10:37

Havasla git ozaman belkoya binmek istemeyen havasla gider onada evimin onunden gecmiyo diye söylenirsen nerden geçiyorsa oraya kadar gidip havasa binebilirsin

mursel kasap
4 ay önce - Çrş 10 Tem 2019, 11:23

Evimin yakınlarından belko geçiyor.Fakat belkoda durmuyor aydınlık durağında.Eskiden hem havas hem 442 ego dururdu.Şimdi eskisinden daha kötü.Havalimanindan dönüşte sıkıntı yok ama giderken sıkıntı.Giderken ya 487'ye binip yürüyeceğiz.Ya da dolmuş otobüs parası verdiğimiz gibi pursaklar durağında inip tekrar havasa 11 TL vereceğiz.Üstüne bekleme derken süre dahada artacak.Ben her ay düzenli İstanbula gidip gelen birisiyim.İstanbulda alternatif çok koymuşlar böyle tekellestitip insanları soymuyorlar.

Yalcin Tasdelen
4 ay önce - Çrş 10 Tem 2019, 13:18

Yaz ozaman başkanına bulsun sana çare

Cemal Özen v2
4 ay önce - Çrş 10 Tem 2019, 19:14

Alıntı:
Evimin yakınlarından belko geçiyor.Fakat belkoda durmuyor aydınlık durağında.Eskiden hem havas hem 442 ego dururdu.Şimdi eskisinden daha kötü.Havalimanindan dönüşte sıkıntı yok ama giderken sıkıntı.Giderken ya 487'ye binip yürüyeceğiz.Ya da dolmuş otobüs parası verdiğimiz gibi pursaklar durağında inip tekrar havasa 11 TL vereceğiz.k

Ankara'nın bütün semtleri aynısını yapıyor. Ben diyorum işte, Aydınlıkevler halkı araç değiştirme olayına yabancıdır, zehirlenme yapar, bünye kaldırmaz. Kızılay'dan güneye her yere tek araç gitmeye alışmış oldukları için , bir yere iki-üç araç gitmek zorlarına gidiyor.

ugihan
4 ay önce - Prş 11 Tem 2019, 13:40

Koskoca başkent havaalanına otobüsle ulaşıyor. bir metronun bile olmamasından başkan hiç utanmıyor mu ?
bu zihniyet yakında yürüyerek gidin bile diyebilir

Tunç D.

4 ay önce - Prş 11 Tem 2019, 14:17

Alıntı:
Ankara'nın bütün semtleri aynısını yapıyor. Ben diyorum işte, Aydınlıkevler halkı araç değiştirme olayına yabancıdır, zehirlenme yapar, bünye kaldırmaz.

Sadece Aydınlıkevler mi şikayetçi sanıyorsunuz ?

Düşünün, evinizin kapısından otobüs geçiyor ama durak olmadığı için kullanamıyorsunuz, taksiyle bir sürü yol gidip otobüsün durağına ulaşıyorsunuz ve gittiğiniz yolu otobüsle aynen geri dönüyorsunuz. Gereksiz yere vakit ve yakıt israfı. Hangi mahalle olursa olsun bu durumdan şikayetçi olur, şikayetçi olması da gayet doğaldır.
Aydınlıkevler’lik bir durum yok, yapılması gereken alt tarafı bir durak koymak.

sayfa 101
« önceki   123 ... 100101102 ... 108109110   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet