Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
İ.Hakkı Erdoğan
12 yıl önce - Çrş 12 Mar 2008, 19:15
Ankara'da Bayram Kutlamaları


Ankara'da yapılacak bayram ve özel gün kutlamalarıyla ilgili görüşlerimizi ve dökümanlarını bu başlıkta paylaşalım.
__________________________________________________________________________________

-23 NİSAN’A GÖRKEMLİ KUTLAMA

Meclise verilen bir başka önergeyle ise, Milli Bayram kutlamaları ve kortejler için her türlü aracın kiralanması, her türlü sembollerle kostümlerin alınması, kortej aydınlatmaları, konser, havai fişek gösterileriyle, her türlü hediyenin alınmasında Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın yetkili kılınması görüşüldü. Bu önergenin de oybirliği ile kabul edilmesinin ardından bir konuşma yapan Başkan GÖKÇEK, “Bu sene 2000 yılında olduğu gibi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı görkemli bir şekilde kutlayacağız” dedi.
Bir diğer Başkanlık önergesiyle ise Ankara Büyükşehir Belediyesi’nce Manisa’dan alınan 1 milyon fidanın kooperatifler, meslek odalarına ve Ankaralılara ücretsiz verilmesi de kabul edildi .


İ.Hakkı Erdoğan
12 yıl önce - Cum 18 Nis 2008, 19:20

23 NİSAN Trafik Düzenlemesi

23 Nisan Kutlamaları nedeniyle 23 Nisan günü otobüs güzergahlarında değişiklik yapılmıştır.

Yapılan Değişikler Bölge Bazında Şöyledir;

1.Bölge Hatları
2.Bölge Hatları
3.Bölge Hatları
4.Bölge Hatları
5.Bölge Hatları
Ömer KUTLU
12 yıl önce - Cmt 19 Nis 2008, 00:50

Bir bayram kutlaması nedeni ile çalışan insanlar neden düşünülmüyor.Ben Kızılay'a yada Çankaya'ya gitmek için neden yol yürümem gerekiyor veya metroyu kullanmak zorunda kalıyorum.Bayram kutlamaları yada bu gibi durumlar için anayollar kapatılmamalı.

İ.Hakkı Erdoğan
12 yıl önce - Cmt 19 Nis 2008, 00:57

Toplumsal kaynaşmanın en iyi yaşandığı milli bayramlarımız için yılda 1-2 gün eziyet çekmeye değer bence.

fatihalpha
11 yıl önce - Prş 30 Ekm 2008, 11:15

Dün İstanbul'da yapılan 29 Ekim kutlamalarından sonra Ankara'da halk için halk ile birlikte bir cumhuriyet bayramı kutlaması yapılmamasını büyük bir beceriksizlik olarak değerlendiriyorum.İstanbul'daki havai fişek ve ışık gösterileri olağanüstüydü.Benim gördüğüm Bağdat Caddesi,Taksim ve Güngören kutlamalrında yüzbinlerce İstanbullu bayramı kutluyordu.Ankara'da ne yapıldı bilen var mı? 2 AKP li belediye arasındaki dağlar taşlar kadar farka bakar mısınız.Ankara'da artık mevcut yönetimin değişmesi gerektiğinin en büyük kanıtı budur.Dün star haber de duyduğuma göre Ankara'daki fener alayı gösterileri de trafik yoğunluğu yaratacağı gerekçesiyle iptal edilmiş.Eğer doğruysa tam komedi.Güpegündüz asfalt çalışması yapılıp Ankara trafiği felç edilirken düşünülmeyen halk,bir tatil günü akşamı yaratılacak trafik için düşünülüyor.Gözlerim yaşardı!!!

İstanbul Belediyesini canı gönülden kutluyorum,ellerine sağlık,Allah emeği geçenlerden razı olsun.Zaten 2 belediye arasındaki fark web sayfalarından bile belli oluyor.29 Ekim Ankara'ya uğramamış bile:(

http://www.ibb.gov.tr/tr-TR/Pages/AnaSayfa2.aspx

http://www.ankara.bel.tr/TasarimOgeleri/default.aspxerdoğan06tr
11 yıl önce - Prş 30 Ekm 2008, 12:06

İBB'nin web sayfasına bakıldığında 29Ekim kutlamaları yer alırken, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin web sayfasında altgeçit resimleri çoğunlukla yer kaplıyor.

AYDIN BURAK ZORMAN

11 yıl önce - Prş 30 Ekm 2008, 16:21

Bir Ankaralı olarak utanç duydum.

ihsanm
11 yıl önce - Prş 30 Ekm 2008, 16:35
Ankara'da Bayram Kutlamaları


Cumhuriyetin Başkentinde Büyükşehir Belediyesi için 29 Ekim tarihinin alt-üst geçit açılışı yapma bayramından başka bir anlam taşımadığı anlaşılıyor.

İ.Hakkı Erdoğan
11 yıl önce - Prş 30 Ekm 2008, 19:47

23 Nisan'da da Ankara'da pek çok etkinlik yapıldı iki belediyenin kutlama organizasyonlarını karşılayacaksanız bunuda gözardı etmeyin.Ne çabuk unutuldu 23 Nisan'daki konserler, havai fişek gösterileri, lazer gösterileri, 23 Nisan Korteji.Dün Ankara'da bayram sönüktü bu büyük eksikliktir ancak buradan siyasi mesaj vermeye çalışma çabası ilginç.


Ankara'daki bir 23 Nisan kutlaması


Deniz Konuk
11 yıl önce - Prş 30 Ekm 2008, 19:53

Alıntı:
23 Nisan'da da Ankara'da pek çok etkinlik yapıldı iki belediyenin kutlama organizasyonlarını karşılayacaksanız bunuda gözardı etmeyin.Ne çabuk unutuldu 23 Nisan'daki konserler, havai fişek gösterileri, lazer gösterileri, 23 Nisan Korteji.Dün Ankara'da bayram sönüktü bu büyük eksikliktir ancak buradan siyasi mesaj vermeye çalışma çabası ilginç.


23 Nisan 6 ay geride kaldı Erdoğan bey. Burada 29 Ekim kutlamalarının ne kadar sönük olduğundan bahsedilmiş ama siz 23 Nisan diyorsunuz. Sanırım bu sefer siz bile savunulacak bir şey bulamamışsınız ki 29 Ekim'i es geçip 23 Nisan'dan bahsediyorsunuz. Bariz bir şekilde Cumhuriyetin başkenti 29 Ekim'i kutlamaktan aciz kalmıştır hangi açıdan bakarsanız bakın bu durum böyle.sayfa 1
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet