Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
FuatUler
7 yıl önce - Prş 13 Arl 2012, 19:00

Beyoglu Inci'de profiterol (kapandi diye duydum).

Alp U.
7 yıl önce - Prş 13 Arl 2012, 19:04

avrupa yakasında aşağıdaki yerleri önerebilirim.

Florya da uludağ et lokantası güzeldir.genel olarak belli bir kalitenin üstündeler.Beyti kadar olmasa da burada da fiyatlar yüksek

Taksim de Hacı Abdullah Lokantası, lezzet olarak muhteşem.Fiyatlar burada da yüksek ama kesinlikle hakkını da veriyorlar.Lüks bir esnaf lokantası olarak sınıflandırabiliriz burayı.Kebap yemekten sıkılmışlara buranın yemeklerini şiddetle tavsiye ederim.Hayatımda içtiğim en lezzetli çorbalardan birini (yedi kardeş çorbası) burada içtim.

sirkeci de köfte yemek için namlı rumeli köftecisini tavsiye ederim.ayrıca gitmişken irmik helvalarını da mutlaka deneyin.pişman olmazsınız.

4 Levent te burger yemek için komşu burger fiyat performans olarak zirvede.180 gr lik burger menüler burger house a göre 8-10 TL daha ucuz.

Kemerburgaz'a giderseniz meydandaki tulumbacıdan mutlaka tulumba tatlısı alınız.tulumba tatlıları odun ateşinde pişiyor ve şerbeti gerçek şekerden.kesinlikle mide yanması yapmıyor.

ayrıca bir tulumba tatlıcısı da cerrahpaşa tarafında var.balkan tulumba ve dondurmacısı da tulumba tatlılarını şekerle tatlandırıyor.dışı çıtır içi yumuşacık tatlıların.tarif olarak tramvay yolundan kızılelma caddesine girin camiyi geçtikten sonra sağda can kasap ile turkcell arasındaki sokağa girin, tatlıcı şok marketten 100 metre önce sağda köşede.

şehremini de odabaşı çiğ börek oldukça lezzetli çiğ börekler yapıyor, fiyatlar da çok uygun.

ileride zaman buldukça listeye eklemeler yapacağım.

ahmetsever
7 yıl önce - Prş 13 Arl 2012, 22:07

Alıntı:
Beyoglu Inci'de profiterol (kapandi diye duydum).

Alıntı:
İnci'nin yeni adresi!
İnci Pastanesi'nin yeni adresi Mis Sokak!

Beyoğlu'nda tarihe tanıklık eden ve geçtiğimiz günlerde olaylı bir şekilde tahliye edilen 68 yıllık İnci Pastanesi artık Mis Sokak No:18'de hizmet verecek.

Profiterölleriyle dünya çapında ünlenen İnci Pastanesi'nin yeni adresi İstiklal Caddesi üzerindeki Mis Sokak olacak.
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=2929290#2929290

Evet İnci pastanesi kapandı, ancak yeni yerinde hizmet vermeye devam edecekmiş..

Mehmet DK

4 yıl önce - Cmt 04 Hzr 2016, 02:22

(+)

Kadiköy'deki şubesine şurda değinmiş ama fotoğrafını ekleyememiştim. Buldum...

fatiheness

4 yıl önce - Prş 23 Hzr 2016, 10:42

Fatih ilçesinde çapa semtinde başvekil caddesinde Miço Antep Sofrası ufak ama nezih bir yer yemekleri lezzetli olduğu kadar çalışanlarınında on numara olduğu mekan

Karakas Mehmet

1 yıl önce - Cmt 27 Nis 2019, 14:30

Fatih'de bir arap lokantası Eyam Şamiye

Ali Kuşçu Mah., Fatih Cad., No:28/E, Fatih

Güzel bir lokanta,değişik arap yemeklerini yiyeceğiniz bir yer.Humus,Felafer Köftesi ve Tavuk Dönerli zerdaçallı pilav almıştık güzeldi yemekler, ayrıca çalışanlarda çok iyiydi.

sayfa 3
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet