Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Suatk

9 yıl önce - Sal 11 Mar 2008, 06:36
Fethullah Gülen nereye koşuyor? Fethullahçı Terör Örgütü [SİYASET]

Sevgili arkadaslar,
Son günlerde manşettlerden inmeyen Fetullah Gülen ardindaki gizem nedir. Niçin İslam devleti kuracak diye senelerce yurt dişinda sürgün yaşatildi da şimdi af çıkartilip tekrar dönmesi için zemin hazirlaniyor. Gazetelerin süper star haberi şu son günlerde, neler planlaniyor. Gercekten değerli bilgilerinizi öğrenmek ve paylaşmak istiyorum. Sansürlü bir başlik olduğunu sanmiyorum, özellikle Türkiye'nin geleceğini ilgilendiren bir konu olarak görüyorum. Fetullah Gülen, Türkiye için bir tehditmidir yoksa geleceğimiz için faydasi olacak birisimidir? Her zaman kulaktan dolma, sağdan soldan doğruluğu tartişilir, pireyi deve yapan haberlerle çalkalandik durduk. Nedir bu gerçek, niçin bu insan herzaman manşetlerde tutuluyor. Fetullah Gülen'in aklinda neler var, yaptiği işlerde başarilimi ve bu insan nereye koşuyor?
Saygılarla

H.ibrahim

9 yıl önce - Sal 11 Mar 2008, 07:38

güzel bir konu teşekkürler,
Fethullah Gülen, sadece Türkiye için değil tüm dünya için hayırlı bir insandır. Düsturu herzaman barış, insanlık ve islam olan bir kişi. Bazı taraflardan aşırı islamcı yada şeriatçı gibi gösterilmeye çalışılsada hiç bir zaman kanıtlanamadı. Evet kendisi dindar bir kişidir, ve her zaman insanlara islamın güzelliğini anlatmıştır ancak ve ancak hiç bir zaman bir zorlama yapmamıştır. Misal, malum Gülen'i sevenlerin cemaatinde bir çok başı açık kız vardır ve hiç bir zaman bu kişilere zorlama yapılmamıştır. Çünkü Gülen islamın kalpte yaşandığını bilir. Hepimizin bildiği dünya'da sadece bir kaç ülkede olmayan okullarıyla bu cemaat başarılıdır. okullarında islamı ve türkiye'yi anlatıyorlar, tanıtıyorlar. Bi düşünün ki afrikanın bütün ülkerinde okullar ve hepsi türkçe öğrenen öğrenciler. Bunun meyvesini belki bu yıllarda değil ama 5-10 yıl sonra yiyeceğiz. Gülen hiç bir zaman ülkemiz alehine, cumhuriyet ve demokrasi alehine söz etmemiştir çünkü demokrasi denilen kavram islamın içersinde zaten vardı. eğer bir yanlışını bulsalardı emin olun ki davalar düşmezdi. şuanda ülkemizde çok güçlü olan bir cemaatin başındadır Gülen ancak hiç bir zaman bir patron yada diktatör gibi değildir. o sadece okullar kurmanın gerekliliğini anlatır ve hayırsever cemaat bunu uygular. o doğuda ki halkımızla iç içe girmemizin sebebini anlatır ve cemaat uygular. anlayacağınız Gülen hiç bir zaman ülkemize zararı dokunan bir şey yapmamış yada yapılmasını sağlamamıştır. kulaktan dolma bilgilerle kafamızı karıştıran insanlar mevcuttur ancak bu herzaman ve her konuda olmuştur ülkemizde. lütfen kimse tam olarak tanımadan ve kanıtı olmadan yorum yapmasın. eğer kafası karışık olan varsa bana özel msj ile ulaşın ben kafanızda ki soruları cevaplamaya çalışırım. gerekirse yüz yüze bile... Anlayacağınız Gülen Türkiye için hayırlıdır korkulacak hiç bir şey yoktur...

En son H.ibrahim tarafından Çrş 12 Mar 2008, 06:02 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

alperdundar

9 yıl önce - Sal 11 Mar 2008, 08:03

Nasıl bi insan olduğunu bilmiyorum araştırmadımda ama resmi yada gayri resmi bi cemaati var. ve bu cemaatin düzenine bir türlü anlam veremedim çünkü gördüğüm yanlışlar vardı bunlarda kulakdan dolma değil bizzat birinci ağız olarak ben özel konuşmak isteyen arkdaşlar olursa bu konuya herzaman açığım
Tehdit olma konusu gelince Türkiye Cumhuriyeti Devleti için tehdit olamaz (kolay değil o kadar)

En son alperdundar tarafından Sal 11 Mar 2008, 15:43 tarihinde değiştirildi, toplamda 4 kere değiştirildi

Osman Yavuz
9 yıl önce - Sal 11 Mar 2008, 08:57

Adamin yasi olmus 67-68
Kostugunu hic sanmiyorum.
Ancak yuruyordur
Oda yavas yavas...

celal ayalp
9 yıl önce - Sal 11 Mar 2008, 10:18

Alıntı:
şimdi af çıkartilip tekrar dönmesi için zemin hazirlaniyor.

ortada af falan yok yargıtay mahkemenin verdiği beraat kararını onamış.

http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=661788

lütfen bir konuyu tartışacak ve biribirimize faydalı olacaksak gerçekleri kanıtları ortaya koyalım.

daha mesaj 1 gol 1

böyle olmaz.

Aktoprak
9 yıl önce - Sal 11 Mar 2008, 10:57

Kesinlikle tehdit olmadığı kanısındayım, Işık evlerine bizzat bir dönem gitmiş birisi olarak bunu tüm aç.ık yürekliliğimle söylüyorum. Ön yargıyı bir kenara bırakırsak bu adam ve beraberindekilerin yaptığı iyi şeylerden bahsetdersek eğer, kimin nereye koştuğunu anlatmak daha kolay olacaktır diye düşünüyorum.
-Güven-Der'e bağlı dersaneleri sayesinde ülke eğitimine katkıda bulunuyor
-Ülkenin dört bir tarafındaki okullarıyla hem benim tabirimle yozlaşmamış, milli ve manevi değerlerimize, gidip sağda solda eylem, gösteri, protesto yaparak değil, akıl ve kanunlar ışığında sahip çıkan tertemiz gençler yetiştiriyor.
-Dünyanın dört bir yanındaki okullarla, Ülke tanıtımımızı üstlendiği gibi, oradaki müslümanlara bir anlamda hizmet etmesinin yanında, Türkçeyi buralardada konuşulan bir dil haline getiriyor.
-Medyasında, 3.sayfa güzellerini, hangi manken kiminle ne yapmış gibi saçma magazinler ile, malum Türk medyasının çarpıttığı haberlerin doğru şekillerini birinci ağızdan izledim hep bugüne kadar
-Yapılan programlar genelde manevi değerlerimize, milli duygularımıza sahip çıkan programlar.
-Bana göre gözlerimi yuaşartan Dünya Türkçe Olimyiyatlarıydı yaptığı güzel işlerden bir tanesi.

Yukarda yazdıklarımın eminimki Türkiye üzerinde oynanan bir oyunun farklı parçaları olduğunu düşünenler oldukça fazladır içimizde
Ama en azından ülkeyi bölmek için bir çabalarını görmedim, polis taşladıklarını, hastane bastıklarını görmedim ( http://www.milliyet.com.tr/default.aspx?aType=Hab ...amp;ver=59 ), ülkeme, Türkçe' ye yararlarını gördüm lütfen yanlışım varsa sıralayın,
Teşekkürler...

En son Aktoprak tarafından Sal 11 Mar 2008, 11:35 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

Murat Caner
9 yıl önce - Sal 11 Mar 2008, 11:10

Büyük bir mali kurumun başı. Sanırım öldü ve onun yerine başkaları konuşuyor.

Alıntı:
Türk'çe ye yararlarını gördüm lütfen yanlışım varsa sıralayın,

Türkçe olmalıydı. Çe çekim eki değil yapım ekidir. Tırnakla ayrılmaz.

Hiçbir dersane ülke eğitimine katkıda bulunmaz. Öğrencelikler kişilerin kendini geliştirmesi için okullarda verilmeyen alternatif öğrenceler sunar. Örneğin ney, ebru, salsa öğrenceleri. Bizde okulun yapması gereken işi dersaneler yapıyor. Yani Milli Eğitim'in beceriksizliği ile oluşan boşluğu dersaneler dolduruyor. Eğitim ulusal olmaktan çıkıyor. Devlet denetimi kalkıyor.

Fettullah Gülen dersanelerinde yan yana oturan bir kız ve erkek iyi karşılanmaz. Hatta azarlanarak yerleri değiştirilir.

Yanlışım yok boşuna düzeltmeyiniz. Hepsi yaşanmış deneyimlerin bir sonucu. Zaten bunu siz de çevrenizde görüyorsunuzdur.

Özden
9 yıl önce - Sal 11 Mar 2008, 11:47
Cemaat

Alıntı:
Tehdit olma konusu gelince Türkiye Cumhuriyeti Devleti için tehdit olamaz

Bu fikre kesinlikle inanmıyorum.

Fethullah Gülen ve cemaatinin hayalleri ve icraatları en yakın çalışma arkadaşı Nurettin Veren tarafından da ayrıca dile getirildi.

F.Gülen geleceğe yönelik dikkatli adımlarla ilerlemekte. Yapılan tüm çalışmalar devletin içine sızmak ve gelecekte ülkenin yönetimini ve şeklini değiştirmeye yöneliktir.
Resmi kurumlardaki kişilerle yakın ilişkilere girilerek cemaate çakilmektedir.

Bugün ABD'de yaptığı tatilde gösteriyor ki çalışma sadece Gülenle alakalı değildir. Bir ucu Büyük Orta Doğu Projesine dayanmaktadır. ABD Güleni bu projeye hazırlıyor diye düşünüyorum.

Ayrıca bakınız devlet kurumlarındaki kadrolaşma ve yapılaşma.

Borabaris
9 yıl önce - Sal 11 Mar 2008, 12:00

"Faili meçhul" bir suikastle öldürülen Necip Hablemitoğlu'nun öldürülmeden kısa bir süre önce yayına hazırladığı ve ölümünden sonra yayınlanan "Köstebek" adlı kitabı okumanızı öneririm.

Daha sonra dilediğiniz gibi tartışabiliriz.

saadetim77
9 yıl önce - Sal 11 Mar 2008, 12:04

Terörizm sempatizanlarından, kaç kişi olduklarını saymaya çalışanlardan daha az tehdit olduğunu düşünüyorum. En azından manevi değerlerimize sahip çıkan bir topluluk.

sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET