Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kayseri Sucuğu mu? Afyon Sucuğu mu?
« önceki   1234 ... 949596   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3

sucukta bir numara kim
KAYSERİ 45.7%  45.7%  [503]
AFYON 54.3%  54.3%  [597]
Toplam Oy : 1100

yalper
10 yıl önce - Cmt 08 Mar 2008, 11:04

son zamanlarda okurken en eglendigim habercik oldu bu,
bir de sonuna anketcik eklenmis daha da eglendirici olmus

Sümerlilerin dünya literatur ve mutfagina hediyesi olan sucuk, bir Asur ticari koloni şehri olan Kültepe Kaniş'in varligi ile tarihi temele dayanarak Türkiye'de en çok Kayseri'nin sahiplendigi bir lezzet, ancak artık doğduğun değil doyduğun şehirlisindir mantığıyla kim iyi yapıyorsa onundur bana göre ve ben buna rağmen Kayseri'den başka yerin sucuğuna yan gözle dahi bakmam parantez içinde de olsa belirtmek gerekirse ..

_sezer_

10 yıl önce - Cmt 08 Mar 2008, 11:49

Pastırma ve Sucuğun Anavatanı KAYSERİ'dir bu kadar

osman 42

10 yıl önce - Cmt 08 Mar 2008, 12:17

Gerçekleri konuşmak ve not düşmek isrersek SUCUK Denince ilk aklımıza gelen şehir KAYSERİ VE AFYON dur . Ancak şehir olarak neyi meşhur'dur (neyiyle ünlüdür) diye sorarsanız
KAYSERİ : SUCUK VE PASTIRMA
AFYON : KAYMAK VE LOKUMU
Benim bildiğim 2 side pahalı ama yiyemiyoruzki ?

Uğur!
10 yıl önce - Cmt 08 Mar 2008, 12:20

Valla nerenin olursa olsun. Sucuk olsunda İsterse Ankara sucuğu olsun
Üzümünü ye, bağını sorma demişler

Tavaya attıktan sonra cızır cızır seslerini dinleyin. Bakın neresi diyorlar ? . Sonrada ekmeğinizi bir güzel bandırın. Afiyet olsun.

selçuk042

10 yıl önce - Cmt 08 Mar 2008, 12:36

Ben biraz konuyu saptıracagım ama olsun Afyon veya Kayseri farketmez sucuğun önemli olan içinde dana eti ne kadar var % kaçı dana eti ? artık et hariçinde her seyı katıyorlarda o nedenle söyledim. Benim bildiğime göre Afyon kaymagı meshur kayserinde sucuğu, sonuçta ikiside bizim şehrimiz farketmez. Sağlıklı gıda olsun o yeter.

Uğur!
10 yıl önce - Cmt 08 Mar 2008, 12:43

Alıntı:
...kaçı dana eti ? ...

Güzel bir konuya değinilmiş.

Piyasada bir çok marka sucuk var. Ve fiyatlar oldukça ucuz duruyor. Çünkü dediğiniz gibi "Dana Eti" oranı düşük.

Sucuk alırken dikkat edilmesi gerekenler:
* Markası
* İçindeki "Tavuk" oranı

Marketlerde gördüğünüz sucuklarda genelde tavuk yazar. Ama bu tavuk bildiğiniz tavuk değildir genelde . Genelde tavuğun taşlık bölümü ve kemikleri ufalanıp konuyor . Bu nedenle mümkün mertebe Tavuk sucuklarından kaçınınız. Üzerinde %100 dana yazan ve markalı ürünler gerçekten %100 dana etidir. Güvenilir bir şekilde tercih edebilirsiniz . Zaten pişirme sırasında belli oluyor bu. Tavuk olan hem beyaz kalıyor hem de pek küçülmüyor içerisindeki taşlıktan dolayı.

neşetyıldız

10 yıl önce - Cmt 08 Mar 2008, 14:43

Her yörenin insanının damak tadı farklı olabilir ama, kullandığı etin özelliği itibariyle kullanılan baharatların karışımları olarak farklı tadlar verebilir, ama sucuğu seven birisi olarak en lezzetli sucuk bence Kayseri diyorum,tamam Afyon sucuklarındanda çok yedim ama lezzet farklılıkları olabiliyor, benim kişisel tercihim hiç bir etki altında kalmadan Kayseri diyorum.Şimdi burada bazı sucuk markaları vermek istiyorum ama uygun görülmesse bu reklam kısmını denetici arkadaşlarım silebilir.
Kayseri Apikoğlu,
Afyon Cumhuriyet ve İkbal diyebilirim.

Emir ERTEN

10 yıl önce - Cmt 08 Mar 2008, 15:04

Bu başlığı gördükten sonra buna benzer birçok başlığın açılacağı düşüncesindeyim.
Mesela;

-İstanbul mu Ankara mı?
-Adana mı Mersin mi?
-Konya mı Eskişehir mi?

Bu ilçe kıyaslamasına bile dönüşebilir. ''Benim ilçem senin ilçeni döver'' türü yorumları görebiliriz bu yüzden.

Rekabet tabiki olmalı ama tatlı olanından.
Herşeyden önce objektif davranılmalı.

gokhankgk

10 yıl önce - Cmt 08 Mar 2008, 17:47

Alıntı:
Altına imzamı atıyorum ve böyle bir başlık açılmasına şaşırıyorum, hatta koca bir yuuuh çekiyorum

Bu başlık silinsin lütfen ...
(Afyon Kayseri ne alaka hem yahu? Bizde Ordu - Giresun kıyaslaması ve buna benzer başlıklarmı açalım yani? ... Bu bir saçmalık ! lütfen silinsin...)

bu başlığı ben kendi kafamdan açmadım hürriyet.com da gördüm ve paylaşmak istedim ama burda bazı şahıslar açsaydı bu başlığı öve öve bitiremezdiniz.Siz haberi okumadan hemen eleştiri yapıyorsunuz neyse anlayan anladı ne demek istediğimi

gokhankgk

10 yıl önce - Cmt 08 Mar 2008, 17:50

Alıntı:
Bu başlığı gördükten sonra buna benzer birçok başlığın açılacağı düşüncesindeyim.
Mesela;

-İstanbul mu Ankara mı?
-Adana mı Mersin mi?
-Konya mı Eskişehir mi?

Bu ilçe kıyaslamasına bile dönüşebilir. ''Benim ilçem senin ilçeni döver'' türü yorumları görebiliriz bu yüzden.

burdaki amaç bir bakanın yaptığı açıklamada iki şehrin sanayi odaları başkanlarının tatlı atışmasıdır zaten burda da şehirler kıyaslanmıyor haberi okursanız daha iyi anlarsınız

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 949596   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET