Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Phileas Marka İlk Metrobüs Aracı Nihayet İstanbul'a Geldi!
« önceki   123 ... 767778

ANA SAYFA -> ULAŞIM
kilitli
sayfa 78

Metrobüs hattına Phileas almak gerekli miydi?
Evet, fiyat farkına değer 36.4%  36.4%  [172]
Hayır, boşuna masraf 63.6%  63.6%  [301]
Toplam Oy : 473

Semih Yaşar

13 yıl önce - Cmt 25 Nis 2009, 22:04
phileas

Alıntı:
Ben bunu anlayamıyorum. Hibrid sistemin özelliğine göre bu cihazların kalkışta elektrik motoru ile kalkıyor olmaları ve düz sürüşte dizel çalıştırıyor olmaları gerekmez mi? Kalkış ivmesini elektrik motoru veriyorsa yakıt tasarrufu nereden kaynaklanıyor?B ir mekanik sorunu gizlemek için yakıt tasarrufu gibi bir bahane uyduruluyor olmasın?

GM-Allison hibrid sisteminin en can alıcı yeri EP-50 otomatik şanzıman. Bu otomatik şanzıman esasında çok komplike bir mühendislik içeriyor, hem dizel motor hemde 2 adet 75 Kw gücünde
elektrik motoru bu şanzımana bağlanmış durumda. Yakıt tasarrufu sağlayan unsur, frenleme esnasında elektrik motorlarının jeneratör olarak çalışıp aküye enerji depolaması ve kalkış esnasında
aküde biriken enerjinin kullanılması. Kritik soru şu; akülerde kaç km menzile yetecek kadar enerji depolanıyor? Eğer sadece kalkış desteği için 30-60 saniye sürecek kadar enerji depolanabiliyorsa,
uzun yokuşlarda aracın dizel motor+elektrik motoru gücünü kullanabileceğini söylemek mümkün değildir. Bu durumda tam yüklü olarak 35-40 Ton ağırlığında bir otobüs Uzunçayır rampasını
sadece 240 kw gücünde bir dizel motorla çıkmak durumundadır.

Bu akşam annemlerin Levazım sitesindeki evinden, Capacity ve Phileas'ların köprüyü geçtikten sonra
Ortaköy rampasını nasıl çıktıklarını gözlemledim, Phileas gerçekten çok yavaş çıkıyordu.

Ercan Dikme
13 yıl önce - Cmt 25 Nis 2009, 23:28

(+)

bu 09-01in resmi bir de videosu var onu da atacaktım youtube hata veriyor sonra atacağım sitede doğru düzgün fotoğrafı olmadığı için yükleyeyim dedim başbakanın açılışı yaptığı gün çekmiştim tarihi bilemeyeceğim şimdi ama s.çeşme etabı açıldığı ilk gündü

inancgs05

13 yıl önce - Pzr 26 Nis 2009, 03:37

Havaalanlarına versinler bence ankara samsun trabzon sivas erzurum hepsine gitsin 50 phileas bu konuda başlık açabilirmiyim :

50 havaalanına 50 phileas

En son inancgs05 tarafından Pzr 26 Nis 2009, 23:43 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Murat Vurucu

13 yıl önce - Pzr 26 Nis 2009, 14:35

mizah dergilerine konu olacak kadar uzadı bu konu
bu hafta iki mizah dergisi birden phelias ları konu edip yaklaşık 35 aracın garaja çekildiğini zararın yaklaşık 80 milyon tl olduğunu ve zamanında bu araçlar İstanbul trafiğine uygundur diye rapor düzenlenmesine rağmen ithal edildiklerini yazmış.

Ali Cemal
13 yıl önce - Pzr 26 Nis 2009, 14:43

Alıntı:
Havaalanlarina versinler bence ankara samsun trabzon sivas erzurum hepsine gitsin 50 phileas

Aslında bunlardan güzel dürüm metrobus olur? Şaka bir yana mobil dürümcü yapsa bunu kültür A.Ş. bayağı iş yapar kadıköy iskeleye kabataş beşiktaş iskeleye karaköy eminönü hemde korsanıda önlemiş olurlar hijyenik birşey olur...

Bence "DürüMetrobus" Projesi değerlendirilmeli...

bulent222
13 yıl önce - Pzr 26 Nis 2009, 22:22

Bugün 34A hattında Phileas'a bindim. Öndeki araca yakın gittiği için yolcu azdı, ayakta 10-15 kişi vardı. Sorunsuz bir yolculuk oldu. Duraklarda tüm kapılar açıldı.

Ercan Dikme
13 yıl önce - Pzr 26 Nis 2009, 23:12

bu araçlarda madem bilgisayarlı aşırı yolcu binince şoföre uyarı verilmeli uyarı gidene kadar yolcu inmeli en azından ya da öndeki araca yakın gitmeli

osmancık
13 yıl önce - Pzr 26 Nis 2009, 23:37

Ya böyle saçmalık olur mu?
Araçlar yeter ki çalışsın diye neredeyse yolcu arkadan iteklesin demediğiniz kaldı bir tek!

Şart mı bu çileyi çekmemiz?

Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Pts 27 Nis 2009, 00:27

Başlığın adı "İlk Phileas Marka İlk Metrobüs Aracı Nihayet İstanbul'a Geldi!" idi... E, ilk Phileas'ın kente geleli de yarım sene oldu. Başlığı kilitleyip, otobüslerle ilgili türlü-çeşit sorunu diğer detay başlıklarında devam ettirmeyi teklif ediyoruz.

Phileaslar Çalışmaya Başladıklarında Sadece Ön Ka ...lecek(miş)

Phileaslar Metrobüs Hattında Verimli Olamazlarsa ...ilinirler?

Phileas Metrobüs Araçlarının Garanti Süresi

Phileas Marka Metrobüslerin Teknik Özellikleri ve ...örüntüleri

Phileas Marka Metrobüsler İade Edilmeli midir?

Metrobüsler 500 Kişi Nasıl Taşıyacak?

Akın KURTOĞLU

sayfa 78
« önceki   123 ... 767778
ANA SAYFA -> ULAŞIM