Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
ŞAFAK
11 yıl önce - Pts 03 Mar 2008, 13:10
İhsan Alyanak vefat etti..


Alıntı:
İzmir'in efsane başkanı artık yok 3 Mart 2008


İZMİR, (DHA)İZMİR'in unutulmaz belediye başkanlarından İhsan Alyanak tedavi gördüğü Eşrefpaşa Hastanesi'nde 84 yaşında yaşamını yitirdi.


İhsan Alyanak, İzmir'de 1924 yılında doğdu. Gençliğinde sporun her dalıyla uğraşan paraşüt, pilotluk bröveleri alan Alyanak daha çok boksörlüğüyle tanındı, milli takıma kadar yükseldi. Gençliğinde sol akımların içinde olan Alyanak CHP'ye de genç yaşta üye oldu. Mali müşavirlik yaparken DP'nin simge isimlerinden Osman Kibar'a 1973 yerel seçimlerinde CHP'den rakip olan İhsan Alyanak, büyük oy farkıyla seçimi kazandı. 1980 darbesiyle başkanlık koltuğunu bırakmak zorunda kalan Alyanak görev yaptığı süre içinde sanatçılarla olan yakın dostluğu, kendisini eleştirenlere karşı öfkesiyle tanındı. Yol çalışması için Alsancak'daki İngiltere Konsolosluğu ve Anglikan Kilisesi’nin duvarını yıkmasıyla ünü yurtdışına da taştı, İngiltere'nin nota vermesine bile neden oldu. 4 çocuk 8 torun sahibi Alyanak 7 yıl önce beyin ameliyatı olmuş, kalp, şeker rahatsızlığı çekiyordu.


Yaşamını yitiren İhsan Alyanak'ın cenazesi, Çarşamba günü 10.30'da İzmir Büyükşehir Belediye'si önünde düzenlenecek törenin ardından, Cumhuriyet Meydanı'ndan geçirilerek, Alsancak Hocazade Camii'nde kılınacak öğle namazına müteakip toprağa verilecek.


http://www.hurriyet.com.tr/gundem/8358498.asp?gid ...p;sz=90981

İzmirimizin başı sağolsun.Allahtan Rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum


35CEM35

11 yıl önce - Pts 03 Mar 2008, 13:15

Allah rahmet eylesin.
Aile yapısına çok düşkün babacan birisiydi.
Oğulları ile tanışma fırsatım oldu, dolayısı ile kendisi ile birkaç karşılaşmam oldu ve saygılı sevecen güzel bir insan olduğunu biliyorum.
Ailesinin ve sevenlerinin başı sağolsun.


ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet