Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
emrullah
11 yıl önce - Sal 29 Nis 2008, 19:16

OBKT için Yüksek Okulda sunum

(+)

(+)

(+)

Alıntı:
Ordu Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu Halkla İlişkiler bölümünün “ Kampanya” adlı dersinde, 2.sınıf öğrencilerinden Esra Şahin ve Damla Balcı tarafından Meslek Yüksek Okulu öğrencilerine tanıtıldı. Slayt gösterisi desteği ile gerçekleşen sunumda 43 yıldır perde kapatmayan OBKT her yönü ile ele alınırken, öğrenciler de keyifli dakikalar yaşadı.
Okulun salonunda yapılan tanıtıma kalabalık öğrenci topluluğunun yanı sıra öğretmenler, Ordu Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni A.Kemal Tandoğan, Gen.San.Yön.Yrd.Hakan Altan, Kültür ve Sosyal İşler Müd. Yardımcısı Mehmet Demirbaş ve OBKT. Oyuncuları katıldılar.

Kaynak: http://www.ordu.bel.tr/

emrullah
11 yıl önce - Pts 23 Hzr 2008, 14:56
Onlar artık birer Ordu'lu

Onlar artık birer Ordu'lu

Ordu Üniversitesinin 2007-2008 Eğitim-Öğretim yılı mezuniyet töreni yapıldı. Durugöl 1 no'lu sahada gerçekleşen törende ODÜ'ye bağlı fakülte ve yüksekokullarda n mezun olan öğrenciler tören sonrasında kep fırlattı.

Alıntı:
Başkan Seyit TORUN’un da katıldığı mezuniyet töreninde duygusal anlar yaşanırken, okul hayatı boyunca kentimizde misafir olan yüzlerce genç mezuniyetin sevincinin yanı sıra Ordu’dan ayrılmanın hüznünü de beraberinde yaşadılar.

Kaynak: http://www.ordu.bel.tr/

emrullah
11 yıl önce - Çrş 20 Ağu 2008, 19:55

Ordu'da tıp fakültesi şoku

Alıntı:
Ordu Üniversitesi (ODÜ) Rektörü Prof. Dr. Haluk Kefelioğlu, Yüksek Planlama Kurulu'nun (YPK) tıp fakültesi hastanesinin temelini 2011 yılında atılmasının karara bağladığını söyledi. ODÜ'nün kuruluşunun ilk yılında büyük gayretler sarf ederek yeni bölümler açtıklarını, kampüs alanının projesinin hazırlandığını, yeni fakülte inşaatları için alt yapıyı hazırladıklarını, üniversite bünyesine 28 yardımcı doçent, doçent ve profesör doktor katıldığını belirten Kefelioğlu, en büyük hayallerinin tıp fakültesinin temelini atmak olduğunu belirtti.

Yüksek Planlama Kurulu'ndan tıp fakültesinin temelini atabilmek için çıkan kararın kendilerini şaşırttığını belirten Rektör Kefelioğlu, "YPK, tıp fakültesinin temel atma tarihini 2011 yılı olarak belirledi. Bu çok geç bir tarih. Ben bu işi bu zamana kadar götürdüm. Artık benim gücüm yetmiyor. Tek bir çare kaldı, birlik beraberlik içinde destek vererek kendi imkanlarımızla tıp fakültesinin temelini atmak" dedi.

Rektör Kefelioğlu, Boztepe Devlet Hastanesi'nin geçici olarak tıp fakültesi gibi kullanıma açılması kararının alındığını, ancak kesinleşmediğini de belirtti.

Kaynak: http://www.ordu52.com/index.php?option=com_conten ...p;Itemid=2

Bence trajikomik bir olay daha üniversite kurulmadan diyorlardı Ordu'ya bir tıp fakültesi kuracağız diye.Maalesef siyasilerimiz düğünlerde silah sıkmaktan bu tip işlere vakit ayıramaz oldular.Ordu'nun gelişiminde önemli pay olan üniversitenin en önemli fakültelerinden birinin geciktirilmesi bu ilin gelişimi açısından bir kayıptır.

Kaan52
11 yıl önce - Pzr 07 Eyl 2008, 04:30

Daha önce de dediğim gibi bana göre 92'de kurulan üniversitelerin birçoğu yanlış yere kurulmuş.Bunlardan biri Ordu olmalıydı.Siyasilerimiz bu konuda pek bir şey yapmamışlar.Hem de o yıllar iktidar partisinden 7'de 7 çıkaran bir Ordu bundan mahrum kalmış.

Ali.Özcan

11 yıl önce - Pzr 07 Eyl 2008, 05:27

Önce şunu belirtmeliyim.Ordu henüz üniversite kültürü yok.Halk üniversitenin yarardan çok zararı olacağına inanıyor.Nedeni ise ahlaksızlık.Karşı cins öğrenciler arasında yaşanacak ilişkiler.

Bir ikincisi ise Yurt-Kur'a ait yurt yetersiz.Ordu'da her geçen gün öğrenci sayısı artıyor.Ancak Ordu'da kimse öğrenciye ev vermeye yanaşmıyor.Verenler ise sürekli kontrol ediyor ve kalan öğrencilere rahatsızlık veriyor.

Demem o ki,Ordu'da önce üniversite kültürünün yerleşmesi gerekiyor.Üniversite kültürü yerleştikten sonra zaten gerisi çorap söküğü gibi gelecektir.

sayfa 4
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler