Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
emrullah
11 yıl önce - Pzr 02 Mar 2008, 20:34
Ordu Üniversitesi

ORDU ÜNİVERSİTESİ
Ülkemiz için araştırma, öğrenme, sağlık ve eğitim ihtiyacına bilimsel ve etik değerlerden ödün vermeden hizmet edebilecek, kültüre katkıda bulunacak insanlar yetiştirmek hedefinde olan üniversitemiz; Karadeniz Teknik Üniversitesi’ne bağlı Ziraat Fakültesi, Meslek Yüksekokulu ile 19 Mayıs Üniversitesi’ne bağlı Ünye İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi, Ordu Sağlık Yüksekokulu, Mesudiye Meslek Yüksekokulu’nun bir araya getirilmesinden oluşmuştur.

Öğrenciler eşsiz deniz güzelliği ve tertemiz orman havasına sahip güzel şehrimizde eğitim görüyor ve kurdukları çeşitli topluluklarla kendilerini sanat alanında da geliştiriyorlar.

Her genç bir üniversitede okumak, üniversite hayatını yaşamak en iyi şekilde üniversite eğitimini tamamlamak ister, mezun olup adını kütüğe çakmak, arkadaşlarıyla kepini havaya fırlatmak ister. Üniversitemiz mezun ettiği birçok genç gibi mezun olmak isteyen birçok genci de bu güzel şehre Ordu’ya, Ordu Üniversitesi’ne bekliyor.

Her mevsimi ayrı, gündüzü ayrı, gecesi ayrı bu güzel Ordu’da kurulan üniversitede hedefimiz; ülkenin ihtiyacı olan dallarda ve sayıda insan gücünü yetiştirmektir.

Ordu üniversitesi Ziraat Fakültesi

11.7.1992 gün ve 21281 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan 3837 sayılı Kanun uyarınca kurulmuştur. 1994-1995 sezonunda Toprak Bölümü'ne öğrenci alınarak, eğitim-öğretime başlamıştır.

Aynı tarihlerde fakülte sekreterliğine Ali Deniz atandı. 07.04.1994 tarihinde Erzurum Atatürk Üniversitesi Toprak Bölümü Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Yusuf Nurettin İSMAİLÇELEBİOĞLU kurucu dekan olarak atandı.
Dekanın Toprak Bölümünden olması dolayısıyla Fakültede ilk olarak Toprak Bölümü Faaliyete geçmiti. Ziraat Fakültelerinde oluşturulan yeni yapılanma dolayısıyla 1999 yılında Bitkisel Üretim Bölümü açıldı.
Ordu Ziraat Fakültesi, şehir merkezinde, Güzelyalı Mahallesindeki 5868 m2'lik alanda geçici tesislerinde 8 yıl eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürdükten sonra;
Ordu ili merkez Akçatepe Köyü, Giresun yolu üzerinde Üniversitemize ait olan 210 dekarlık arazi üzerindeki binaların halen devam eden yapım-onarım çalışmaları tamamlandığından, 24.09.2002 Tarihinden itibaren Ordu Ziraat Fakültesi yeni binalarında eğitim öğretime devam etmektedir.

Ordu üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi

Ordu üniversitesi fen edebiyat fakültesi , Fakültemiz, 1999 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesine bağlı olarak kuruldu. Fakültemizde, Sosyal Bilimler alanında iki,

Fen Bilimleri alanında iki olmak üzere toplam dört Bölüm Eğitim ve Öğretime açık bulunmaktadır. Bu Bölümler arasında;
Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü, Tarih Bölümü, Matematik Bölümü ve Biyoloji Bölümü yer almaktadır. Fakültemizin EğitimÖğretim süresi dört yıl olup, eğitim dili Türkçedir.
Fakültemizde 15 sınıf, 1 anfi, 1 kantin, 1 adet Biyoloji Laboratuarı, 1adet Bilgisayar Laboratuarı ve 1 adet 20.000 ciltlik Araştırma ve İncelme Kütüphanesi bulunmaktadır
2002-2003 Eğitim-Öğretim yılında ilk mezunlarını verecek olan Fakültemiz, 4 Bölüm ve 500’e yakın öğrencisi sayısıyla kısa sürede çağdaş eğitim dünyasında yerini almaya başlamıştır.Ordunun Perşembe ilçesinde bulunan Fakültemiz, beş katlı
şirin bir binada hizmet vermektedir.

Ordu üniversitesi ünye iktisadi Ve idari Bilimler Fakültesi

Ordu üniversitesi ünye İktisadi Ve idari Bilimler Fakültesi ; Fakültemiz mülkiyeti Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliğine ait Ünye Dinlenme Tesisleri binasında kiralık olarak 1994-1995 öğretim yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi bağlı bir bölümde (işletme) 33 öğrenci ile öğrenimine başlamıştır. Ancak 29 Haziran 2001 gün ve 2553 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Bakanlar Kurulu kararı gereğince Ondokuz Mayıs Üniversitesi bağlanmış, 5467 sayılı kanunun 17.03.2006 gün ve 26111 sayılı Resmi Gazatede yayımlanarak yürürlüğe girmesiyle Fakültemiz Ordu Üniversitesine bağlanmıştır. Fakültemizde halen İşletme ve İktisat olmak üzere 2 bölümde eğitim ve öğretim faaliyetlri sürdürülmektedir. Ayrıca Yüksek Öğretim Kurulunda Maliye, Uluslararası İlişikiler, Kamu Yönetimi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişikiler bölümleri için onay alınmış, gerekli akademik alt yapı hazır hale geldikten sonra bu bölümlerede öğrenci alınacaktır. Kurulduğu 1994 - 1995 öğretim yılından bu yana toplam mezun sayımız 703e ulaşmıştır. Fakültemiz 11700 metre karelik bir alan üzerinde 6400 metre karelik kapalı bir alan içersinde faaliyetlerini sürdürmektedir. İçersinde İdari Binası, Sosyal Tesisler (Konferans Salonu, Mutfak, Yemekhane, Öğrenci Kantini) ve Derslikler ile motel odalarının içinde barındıran hizmet binalarından oluşmaktadır. Konferans Salonumuz 250 kişi kapasiteli olup, her türlü etkinliğe cevap verebilecek durumdadır. Yerleşke içinde ayrıca iki katlı lojman binası da bulunmaktadır. Derslikler bloğunda 15 adet derslik bulunmaktadır. Otel Kısmında yapılan tadilat ile 850 öğrenciye aynı anda ders görebilme olanağı saplanmıştır. Derslikler binası içinde 35 bilgisayarlı bilgisayar labaratuvarı, bir adet kütüphane, bir adet okuma salonu bulunmaktadır. Yerleşkemiz içinde bir adet anfi tiyatro, voleybol ve basketbol sahaları bulunmaktadır. Öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirmeleri üzere sosyal çalıştırıcılar eşliğinde Tyatro, Halkoyunları, Futbol, Basketbol, ve Voleybol (v.b.) çalışmalar yapılmaktadır.

Ordu üniversitesi İletişim Bilgileri

Telefon Santrali :
(+90) (0 452) 234 70 98/99

Faks :
(+90) (0 452) 234 44 00

Adres :
Cumhuriyet Mah Mustafa Kemal Paşa Bulvarı ORDU/TÜRKİYE

Rektörlük Tel :
(+90) (0 452) 234 95 03/04

Ziraat Fakültesi

Adres: Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi Cumhuriyet Mahallesi 52200/ORDU
Telefon: (0452) 234 70 98
Fax: (0452) 234 44 00
E-Posta:

Fen edebiyat fakültesi

TEL:
Dekan Özel Kalem 0 452 517 43 70
Faks 0 452 517 43 68
Dekan Yrd. Özel Kalem 0 452 517 44 40
Fakülte Sekreteri 0 452 517 44 44 / 118
Santral 0 452 517 44 40 - 41

Meslek Yüksek Okulu

Adres: Akyazı mahallesi plaj mevki/Ordu
Telefon: 0.452.233 48 51
Fax: 0.452.233 52 30
E-Posta: myo@odu.edu.trBu e-posta adresi spam botlar tarafından korunmaktadır, Görüntülemek için javascript açık olmalı.

Sağlık Yüksek Okulu

ADRES Ordu Üniversitesi Ordu Sağlık Yüksekokulu /ordu
Telefon/ Fax Santral : 0 452 2231486
Müdür Tel: 0 452 2231484
Fax: 0 452 2252983

Erkut A.
11 yıl önce - Pts 03 Mar 2008, 01:05

(+)

çok güzel bir çalışma
ayrıca bunlarıda ben ilave etmek isterim.

Ordü Üniversitesi Rektörü : Prof. Dr. Haluk KEFELİOĞU
Ordu Üniversitesi internet sitesi : http://www.odu.edu.tr/

Saygılarımla.

Numan A.
11 yıl önce - Pzr 23 Mar 2008, 02:45

O.Ü
den ögrencilerimiz varmı wowturkey de?

Erkut A.
11 yıl önce - Sal 25 Mar 2008, 03:28

"Ordu Üniversitesi 2 yaşında"
Alıntı:
Ordu Üniversitesi 2 yaşında
Yazı Boyutu : 8 Punto 10 Punto 12 Punto 14 Punto

Ordu Üniversitesi (ODÜ), kuruluşunun 2. yıldönümünü kutluyor.

TBMM'nin kabul ettiği yasa ile birlikte kurulan ve Prof. Dr. Haluk Kefelioğlu'nun kurucu rektörlüğüne atandığı Ordu Üniversitesi, zorlu bir dönemden sonra 2. yılına girdi. ODÜ öğretim üyeleri ve öğrenciler 2. kuruluş yıldönümü sebebiyle Atatürk Anıtı'na çelenk koydular. Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Zafer Eren'in de katıldığı çelenk törenine Ordu Üniversitesi öğretim üyeleri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

ODÜ Rektörü Prof. Dr. Haluk Kefelioğlu, çelenk töreninde yaptığı konuşmada, henüz yeni bir üniversite olduklarını belirterek, "İnşallah 12., 22. yıllarımızı da aynı heyecanla kutlarız" dedi.

Rektör Kefelioğlu, törenin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada ise ODÜ'nün en büyük sıkıntısının 'kapalı alan' sıkıntısı olduğunu dile getirdi. Kuruluşundan bu yana üniversite bünyesine 28 yardımcı doçent, doçent ve profesör doktor katıldığını belirten Kefelioğlu, "Öğrenci ve öğretim üyesi sayımızı arttırmak istiyoruz. Ancak kapalı alan sıkıntımız var. Yani 40 tane hoca almaya kalksak oturtacak yerimiz yok. Öğretim üyelerimiz birbirlerinin masasında oturuyor. Mart ve nisan sonunda bir ihaleye çıkacağız. Bu sene iki tane binamızın temel atma törenini gerçekleştireceğiz. Halkımızın da buna gönül vermesi gerekiyor. Özellikle Ordu'nun ileri gelenlerinin desteğini bekliyoruz. Ben burada söylüyorum, üniversitemize bina yapanın sonsuza kadar adını yaşatacağız. Yapanın ismini vermeye her an hazırız" diye konuştu kaynak

Karadeniz´in büyüyen ve parlayan kenti Ordu´da 2 yıl önce kurulmuş olan Ordu Üniversitesi geçtiğimiz günlerde 2.nci yıldönümünü kutlamış oldu. Umarız gündemde olan ODÜ ana-kampüs binası ihaleside en kısa zamanda gerçekleşip hayırlısıyla neticeye bağlanır.

Saygılarımla.

ali.ozcan

11 yıl önce - Sal 25 Mar 2008, 03:31

bu akşam kuruluşla ilgili kokteyl vardı.akşam meslek yüksekokulunda çoğu bölümün dersi yoktu.ne yazıkki biz 11e kadar ders işledik...

sayfa 1
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler