Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Utku ARDIÇ

14 yıl önce - Pzr 02 Mar 2008, 19:10
BUR » G2.34. Bursa Otobüs İşletmesi (BOİ) Genel Müdürlüğü ZiyaretiBURSA KENTİÇİ OTOBÜS İŞLETMELERİ (BOİ)
GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ZİYARETİ


(+)

20 Şubat 2008 Çarşamba günü Bursa'da karların erimesinin ardından BOİ çalışanı ve sitemiz üyesi Hayrettin Abi ile beraber Bursa Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Şube Müdürü Sayın Mesut EMİR'i ziyaret ettik. Hayrettin ağabeyle birlikte hazırladığımız BOİ'ye ait bir körüklü Ikarus maketini Mesut Bey'e hediye ettik.


Mesut Bey'e hediye ettiğimiz 92-017 maketi...


(+)

İdari binanın giriş katını süsleyen O302...


Görüşme esnasında kendisi bize meslek hayatında yaşadıkları,özellikle Bursa'da teleferik hattının kurulması, Bursa kentinde ulaşım ve toplu taşımanın geçmişi ve gelecekte nasıl olması gerektiği ve bu tarihi yansıtmada WowTURKEY sitesinin ve ekibinin bir katkılarının büyük olduğu hakkında değerli bilgilerini sundu. Kendisine, bizi ağırladığı için çok teşekkür ederim.


"Acemler İşletme Garajı"ndan Muhtelif Görüntüler

(+)


(+)

(+)


BOİ Kazaları Önleme Derneği Başkan yardımcısı Sayın Cemalettin YILMAZ ile Siteler Durağı'nda tanışma ve sohbet etme imkanı buldum. Cemalettin Abi, bir BOİ çalışanı olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Kendisine de gösterdiği misafirperverliğinden dolayı çok teşekkür ederim.

SAYGILARIMLA...

(+)

Cemalettin Yılmaz masasında...


wowTURKEY Ulaşım Forumları Adına,
Utku ARDIÇ
Hayrettin ÖZ


................................................. © wowTURKEY-Ulaşım Forumları
............................................................. Şubat 2008

.


En son Utku ARDIÇ tarafından Pzr 02 Mar 2008, 20:26 tarihinde değiştirildi, toplamda 6 kere değiştirildi


Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Pzr 02 Mar 2008, 20:06

Utku'ya ve Hayrettin Bey'e, site adına gerçekleştirilen bu güzel ziyaretten ve Şube Müdürü Mesut Bey'e de sitemiz hakkında sarfettiği güzel sözlerinden ötürü teşekkür ederiz...

Akın KURTOĞLU


Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Pzr 02 Mar 2008, 20:50

BOİ bahçesindeki hat tabelâlarının bulunduğu resmi incelerken iki şey dikkatimi çekti:

(+)

* 2 ayrı B/6 tabelâsı iki farklı formatta (daha doğrusu farklı zemin renginde). Bunlardan bir tanesi tamamen kırmızı zemin üzerine basılı. Bu rengin bir farklılığı var mıdır?
* S/1 tabelâsı, "ring" hat olduğu için mi sarı zeminli?Akın KURTOĞLU


Hayrettin öz

14 yıl önce - Pzr 09 Mar 2008, 23:45

Tabelaların tamamen renkli oluşları hattın Ring ve tamamen ters yönüne çalışan altarnatif hattın oluşudur.S/1ve S/2,B/6 ve B/7 Burulaşa geçmeden önce 36 ve 36/A Hattının renkleride yeşil zemin üzerindeydi.Fakat bu uygulamadan vazgeçildi herhalde Burulaş tabelaları elektronik olduğu için renk olayı yok S/2 Burulaşta S/1 B.O.İ de yakında S/1 tabelasıda değişir sanırım.

Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Pts 10 Mar 2008, 05:43

BOİ ve Burulaş'ın araçları da aynı garaj alanında mı istifleniyorlar?

Ring hattın sadece numara gösteren kısmının zemini kare içine alınarak, zemine kırmızı (veya başka bir renk) verilerek, "transpoze" bir görünüm oluşturulsa, halk arasında ayırdedilmeleri çok daha kesin ve kolay olur aslında... (İETT örneğinde bu şekildedir).

Akın KURTOĞLUUtku ARDIÇ

14 yıl önce - Pts 10 Mar 2008, 11:10

BOİ'nin faal olan yaklaşık 70 aracı ve Burulaş'ın 85 Conecto'su Ulaşım Daire Başkanlığı'nın Acemler Garajı'ında istifleniyor.Conectolar'ın ilk partileri gelmeye başladığında araçlar Demirtaş'taki Büyükşehir Belediyesi'ne ait Makine İkmal Parkı'nda istifleniyormuş fakat partilerin teslimiyle araç sayısı çoğalınca Acemler Garajı'na geçilmiş.

SAYGILARIMLA
Utku ARDIÇ


MEHMET DURAN

13 yıl önce - Pts 17 Ksm 2008, 14:52

Bursa'da belediye otobüs duraklarına, reklam amacıyla son model koltuk konuldu.

Mobilya ve ev aksesuarları firması tarafından otobüs duraklarına konulan 5 yıldızlı konfor sunan koltuklar vatandaşları oldukça sevindirdi.

Bir hafta süre ile duraklarda kalacak kırmızı koltuklar, vatandaşlara kısa süre de olsa ev konforunu yaşatacak. Koltuklara oturan vatandaşlar, durumdan memnun olduklarını belirterek, bütün durakların bu şekilde rahat bir ortama kavuşturulmasını istedi.
Kaynak ve Fotolar: Cihan HaberAkın Kurtoğlu

12 yıl önce - Pts 07 Eyl 2009, 02:22

(+)

Çok güzel bir düşüncenin ürünü olmuş, eski bir Mercedes O302'nin ön kısmını girişe monte etmek... Yakında ıskat edilecek olan MAN SL-200 ve O302T'lerden de birer örnek bu şekilde korunabilir. Yalnız, sadece ön panel değil de, hiç değilse şoför mahallinin yanındaki tek cam ve simetriğindeki ön katlanır kapı kısmından itibaren kesilerek (Yani, z düzlem derinliğinde de hiç değilse tek cam uzunluğunda bir kesim alınarak )...

Akın KURTOĞLU


cenkince

12 yıl önce - Sal 08 Eyl 2009, 23:49

130'lu seriden bir Filo Numarası da ne kadar güzel olurmuş...

Hatta Nostaljik

Yeşil 1 Çekirge
Altıparmak Yolu ile

Tabelası da daha yakışıklı olurmuş

Ellerine ve düşüncelerine sağlık. Pırıl pırıl... Enfes bir çalışma


Akın Kurtoğlu

12 yıl önce - Çrş 09 Eyl 2009, 00:01

Evet, çok doğru. "S/2" gibi son derece çömez ve geçmişi olmayan bir hat yerine, eskilere gönderme yapılan "YEŞİL 1 ÇEKİRGE" tarzı bir tabela olmalıydı.Akın KURTOĞLUsayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara