Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Gaziantep Büyükşehir Belediye Otobüsleri
123 ... 575859   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 1
Mert_Bey
15 yıl önce - Pts 11 Arl 2006, 15:54
Gaziantep Büyükşehir Belediye Otobüsleri


Gaziantep Büyükşehir Belediye Otobüsleri - (Nostaljik Belediye Otobüsleri - Diğer Başlıklar)


(+)


Son alınan BMC Belediye Otobusleri.


Mert_Bey
15 yıl önce - Sal 19 Arl 2006, 20:30(+)


Ayhan
14 yıl önce - Prş 01 Ksm 2007, 02:09


Fotoğraf alıntıdır. Kaynak: Gaziantep Büyükşehir Belediyesi


Erkan ÇAYKARA

14 yıl önce - Cmt 17 Ksm 2007, 18:45

Gaziantep'te Belediye Otobüsleri Yarından İtibaren 50 Kuruşa Yolcu Taşıyacak

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin şehiriçi ulaşımı sağlamak için sefere başlattığı otobüslerde Gazi Kart uygulamasına yeniden başlanıyor. Belediyenin kiraladığı 30 otobüse yerleştirilen cihazlar sayesinde yarından itibaren tam ve öğrenci ücreti 50 kuruş olarak belirlendi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin şehiriçi ulaşımı sağlamak için sefere başlattığı otobüslerde Gazi Kart uygulamasına yeniden başlanıyor. Belediyenin kiraladığı 30 otobüse yerleştirilen cihazlar sayesinde yarından itibaren tam ve öğrenci ücreti 50 kuruş olarak belirlendi. Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, şehir içi ulaşımda yaşanan aksama nedeniyle belediyenin kiraladığı otobüslerin yaklaşık 2 aydır ücretsiz yolcu taşıdığına dikkat çekildi. Kiralanan 30 otobüse manyetik kart okuyucu cihazının yerleştirildiği ve yarından itibaren bu cihazların çalıştırılarak ücretsiz yolcu taşımaya son verileceği bildirilen açıklamada, "Büyükşehir Belediyesi 18 Kasım 2007 ( Pazar ) tarihinden itibaren kiralanan ve

Gaziantep Halkına ücretsiz hizmet vermekte olan otobüslerin içerisine yerleştirilen Gazi Kart cihazıyla ücretli uygulamaya geçecektir. 18 Kasım tarihinden itibaren uygulamaya geçecek olan sistemde tam ve öğrenci taşıma ücreti 50 Yeni Kuruş olarak belirlenmiştir. Şu an toplam 30 adet otobüsle hizmet veren Büyükşehir Belediyesi yeni aldığı otobüslerle bu sayıyı en kısa zamanda 100'e çıkarmayı ve ulaşım sorununu çözmeyi hedeflemektedir. Vatandaşların daha önce satın almış oldukları Gazi Kartlar bu uygulamada geçerliliklerini sürdürecektir." denildi.

Kaynak : Haberler com


Hasan Durmuş
14 yıl önce - Cmt 01 Arl 2007, 02:09(+)


Bu yazın çektiğim 302 T Belediye otobüsüErkan ÇAYKARA

14 yıl önce - Pts 04 Şub 2008, 17:49

Alıntı:
Gaziantep'te Vatandaşlar Baharda Yeni Otobüslerle Taşınacak

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Asım Güzelbey, şehir içi ulaşımda yaşanan sıkıntıların kısa bir süre sonra sona ereceğini belirterek, "Otobüslerin işletilmesiyle ilgili ihaleyi bir ay önce yaptık. Bizim aldığımız 20 otobüs ve ihaleyi alan firmanın 80 yeni otobüsüyle vatandaşımızın sıkıntısı bitecek." dedi.


Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Asım Güzelbey, şehir içi ulaşımda yaşanan sıkıntıların kısa bir süre sonra sona ereceğini belirterek, "Otobüslerin işletilmesiyle ilgili ihaleyi bir ay önce yaptık. Bizim aldığımız 20 otobüs ve ihaleyi alan firmanın 80 yeni otobüsüyle vatandaşımızın sıkıntısı bitecek." dedi.
Güzelbey, düzenlediği basın toplantısında, şehir içi ulaşımla ilgili son gelişmeler hakkında bilgi verdi. Güzelbey, belediye otobüslerinin işletme ihalesini alan firmanın satın alacağı 80 otobüsün 2 ay içinde vatandaşın hizmetine sunulacağını ve en geç Nisan ayı başında ulaşımla ilgili yaşanan sıkıntıların biteceğini açıkladı. Halkın mağdur olmaması için şu an hizmette olan yeşil otobüslerin şehre yakışmadığını belirten Güzelbey, "Nisan ayı içinde yeni otobüsler geldiğinde halkımız son derece konforlu, rahat ve güzel bir ulaşım imkanına kavuşacak." dedi.


Uzun bir süredir eylem yapan belediye şoförlerinin eylemini hoş gördüklerini dile getiren Güzelbey, öncelikle mağdur olanın halk ve belediye olduğunu, daha sonra ise şoförlerin geldiğini belirtti. Şoförlerin mağduriyetini gidermek için kıdem tazminatları olan 3 milyon YTL'yi peşin ödediklerini ifade eden Güzelbey, şoförlerin belediyeden alacakları tek kuruşun kalmadığını vurguladı. Bu şoförleri otobüs ihalesi yapıldıktan sonra yeniden çalışmaları için davet ettiklerini, bunların bir kısmının teklife sıcak baktıklarını, bazılarının ise bağlı olduğu sendikanın yönlendirmesiyle teklifi geri çevirdiklerini anlatan Güzelbey, "Ancak ne hikmetse sendika temsilcileri şoförlerin gelip işbaşı yapmasını engellediler. Biz şu ana kadar 140 şoför aldık. Cuma gününe kadar 80 yeni şoför daha alacağız. Tercihimiz eski şoförleri işe başlatmak. Şoför arkadaşlarımızı davet ediyoruz. Cuma günü gelsinler, otobüs ihalesini alan firmada işe başlasınlar." diye konuştu.

Bazı şoförlerin kiralık otobüslerde çalışmak istemediğini ve belediyenin kadrolu işçileri olmak istediklerini beyan ettiklerini belirten Güzelbey, "Şoför arkadaşlarımız işi değil, işi verdiğimiz firmayı beğenmiyorlar. Bizim artık 'On dönüm bostan yan gel Osman' diyecek yerimiz kalmadı. Bu arkadaşlarımıza bir daha sesleniyorum. Gelsinler işe başlasınlar. Mağduriyet içinde olduklarını biliyoruz. Kendilerinin bağlı olduğu bazı kimselerin sözüne bakmasınlar. Bizim için eski şoförlerimiz çok değerli. Bir otobüs şoförü kolay kolay yetişmiyor. Kendilerini yanlış yönlendiren kişilere kulak asmasınlar." şeklinde konuştu. Kaynak:Haberler comGaziantep için sevindirici bir gelişme.


Ömer Humanızlı
14 yıl önce - Sal 08 Nis 2008, 14:00Alıntı:
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi toplu taşımada hizmet vermek üzere aldığı 70 adet yeni otobüsün tanıtımı yaptı. Demokrasi Meydanı'nda yapılan törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, "Gazianteplilere bir söz vermiştik. Sözümüzü tuttuk ve bugün 70 tane son model, klimalı yeni otobüs hizmet vermeye başlayacak" dedi. Birinci etapta 20 adet büyük otobüs, 50 adet de orta boy otobüsün bugünden itibaren Gazianteplilere hizmet vermeye başlayacağını belirten Güzelbey, "Birinci etapta 70, ikinci etapta da 30 adet otobüs Gaziantep ulaşımında hizmet vermeye başlayacak. Belediyemize ait 50 otobüs daha yedek olarak bulunmaktadır. Hiç kimse belediyenin sırtından bu şekilde yaşayan insanlara eziyet etmeye kalkmasın, karşılarında bizi bulurlar. Ne demiştik? Artık insanları et et üstüne taşıma devri bitti. İşte bugün sıfır kilometre yepyeni otobüslerle ulaşımda yeni bir sayfa açıyoruz. Bu sayfa Gaziantep'in hizmet sayfasıdır. Otobüslerin tüm halkımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi. ISUZU Genel Müdürü ve Türkiye Direktörü Fatih Tamay da, Gaziantep'in Türkiye'nin çok hızlı büyüyen şehirlerinden birisi olduğunu kaydederek, "Bizim içinse Gaziantep Türkiye'nin en hızlı gelişen ili. Bu kadar büyük ve hızla gelişen bir şehrin ulaşımında kullanılmak üzere markamızın tercih edilmesi bizim için çok önemli. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ediyorum. Hizmetlerimiz satış sonrasında da sürecektir" şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından ISUZU Genel Müdürü ve Türkiye Direktörü Fatih Tamay, Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey'e simgesel olarak bir anahtar ve plaket verdi. Güzelbey kendisine takdim edilen çiçeği ise bayan muhabirler adına Yerel Sabah Gazetesi Haber Müdürü Zahide Yalçın'a takdim etti. Hizmete giren 70 otobüsün kurdelesini ISUZU Genel Müdürü ve Türkiye Direktörü Fatih Tamay ile birlikte kesen Güzelbey, araçlardan birine binerek aracı hareket ettirdi. Belediye otobüslerini ihale ile kiralayan Yılda Şirketler Grubu ise hizmete giren 70 yeni otobüs için Demokrasi Meydanı'nda kurban kesti.


07.04.2008 20:02Kaynak: http://www.gaziantephaberler.com/?id=1417&habertip=1Ömer Humanızlı
14 yıl önce - Pzr 13 Nis 2008, 12:49(+)

(+)


Kaynak:http://www.gaziantep.com.tr/haberler.php?hid=843


Hasan Durmuş
14 yıl önce - Cum 18 Nis 2008, 15:16(+)


BALIKLI-ÜNİVERSİTE(+)HALK OTOBÜSÜ


Gaziantep27
14 yıl önce - Cmt 19 Nis 2008, 02:44

Arkadaslar Gaziantepe hayirli olsun cok güzel ve Kaliteli MAN otobüsler almislar Berlin dekilerine benziyor demeki bir gelisme var buda Gaziantepe yakisirsayfa 1
123 ... 575859   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM