Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir İZSU Haberleri ve Yorumlar
« önceki   1234 ... 676869   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3
erhanthunder
9 yıl önce - Prş 05 Hzr 2008, 14:09

Alıntı:
Geçen 2 hafta önce falan Milliyet Ege'de bir haber okumuştum belediyenin yapmayı planladığı 5 barajdan 3'ünün hem projesi hem parası hazırmış ama 1 yıldır çevre bakanlığı ve maliye bakanlığı onay vermiyormuş. Nedeni malum... Çok saygıdeğer(!) başbakanın İzmir'i ele geçirme çabası. Yazık...

Lütfen kaynak göstererek yazalım....

Aşağıda İBB nin sitesinden okuyup görelim...Neymiş 5 baraj yapılıyor 3 ü ÇED raporu bekliyor.Beldiyenin yaptıkları beklemede.Geri kalan 2 si DEVLET tarafından yapılıyor.
Ayrıca DEVLETİN yaptıkları belediyenin projelerinin yaklaşık 4 katı...
Birde
Alıntı:
Projesi 1988 yılında hazırlanan Çaltıkoru Barajı`nın gövde inşaatının heyelan bölgesinde yapıldığı anlaşıldı
bu baraj varki onunda hesabı sanırım proje ve önceki arkadaşlara sorulmalı....

Çıkıpta yok ele geçirme, yok bilmem ne demesin.
SİZ ELE GEÇİRECEĞİNİZ YERE YATIRIM YAPMAZMISINIZ?

Alıntı:

GÖRDES Barajı: DSİ tarafından yapılıyor. Baraj gövdesinin 2009 yılında tamamlanması planlanıyor. Yıllık 120 milyon metreküplük suyun yarısı tarımsal sulama amaçlı değerlendirilecek; diğer yarısı ise İzmir’in içme suyu ihtiyacı için kullanılacak. Bu suyun İzmir’e getirilebilmesi için arıtma tesisi ve yaklaşık 100 km’lik isale hattının yapılması gerekiyor. Kentte yüzey suyu kullanımını iki katına çıkaracak çok önemli bir yatırım.

ÇAMLI Barajı: Çamlı Çayı üzerinde kurulacak. Projesi revize edildi. Yıllık 21.5 milyon metreküplük kapasiteye sahip olacak. Bu da İzmir’in su ihtiyacının yüzde 10’unu karşılayabilmek anlamına geliyor. Kamulaştırma dahil, yaklaşık 80 milyon YTL’lik yatırım bedeli bedeli öngörülüyor. Çevre ve Orman Bakanlığı’ndan ÇED Raporu alınır alınmaz ihale sürecinin hemen başlatılacağı açıklandı. Baraj tamamlandığında, yıllık 25 milyon YTL’lik getiri sağlayacağı tahmin ediliyor. Yani çok rantabl bir yatırım.

DEĞİRMENDERE Barajı: Projesi hazır. Bakanlık’tan ÇED raporu alınacak. Tamamlandığında, yıllık 6 milyon metreküplük kapasiteye sahip olacak.

BOSTANLI Barajı: İçme suyu ve sel önleme amaçlı bir proje. Yıllık 3 milyon metreküp su kullanımı sağlayacağı tahmin ediliyor. ÇED raporu bekliyor.

YİĞİTLER Barajı: DSİ tarafından projelendiriliyor. Yıllık su tutma kapasitesi 12 milyon metreküp. Bunun yarısı sulama yarısı da içme suyu olarak kullanılacak. Kemalpaşa ve 5 beldenin su ihtiyacının bu barajdan karşılanması öngörülüyor.

Kaynak: http://www.izmir.bel.tr/

burak_gultekin
9 yıl önce - Sal 17 Hzr 2008, 01:34

Alıntı:
İzmir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri (İZSU) Genel Müdürlüğü kentin bir bölümünde dönüşümlü olarak su kesintisine gidileceğini bildirdi.

İZSU Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, İzmir içme suyu ana dağıtım depolarında yapılacak bakım-onarım çalışmaları nedeniyle; program çerçevesinde ve ikinci bir ilana kadar kente dönüşümlü olarak su verileceği belirtildi. Yapılan yazılı açıklamada, her gün 23:00 ile 09:00 arasındaki su verilecek bölgeler; Bornova’nın tamamı, Evka-3, Evka-4, İzyuva, Doğanlar, Naldöken, Mevlana, Pınarbaşı, Mersinli, Çamdibi, Yeşilova, Altındağ, Mithatpaşa Sahil Bulvarı ( Konak-Üçkuyular arası ), Esentepe, Mimkent, F.Altay, Balçova, Narlıdere, İnciraltı, Sahil Evleri, Güzelbahçe. Her gün 11:00 ile 21:00 arasındaki su verilecek bölgeler ise Karşıyaka’nın tamamı, Cumhuriyet Mahallesi, Örnekköy, Yamanlar, Gümüşpala, Bayraklı olarak açıklandı.

http://www.kenthaber.com/Arsiv/Haberler/2008/Hazi ...07141.aspx

Artık zor günler bizi beklemektedir arkadaşlar umarım bu zorlu günleri atlatırız... Bakım onarım çalışması bahane gibime geliyor...

Talatt

9 yıl önce - Sal 17 Hzr 2008, 01:52

belediyenin dönüşümlü su iletisi beni çok korkutuyor . allah sonumuzu hayır etsin ..

Muhittin_Ayvalık
9 yıl önce - Sal 17 Hzr 2008, 12:12

Arkadaşlar korkmayın ya izmir AYVALIK ' A YAKIN DEĞİLMİ ZATEN BİZ İZE BİZİM BARAJDAN VERİRİZ ŞU ANDA GÖMEÇ-KARAAĞAÇ'IN SUYUNDA BİTTİĞİ İÇİN BİZİM BARAJDAN KARŞILANIYOR

erhanthunder
9 yıl önce - Sal 17 Hzr 2008, 15:43

Alıntı:
her gün 23:00 ile 09:00 arasındaki su verilecek bölgeler

Bu saatden sonra versen ne vermesen ne?
Bazı bölgelere ise gün boyu var gece yok.Çok ilginç.İzmire son 5 gelişimde zaten pazar sabahları "tısss" sesiyle uyandım.Şimdi ne yapıcaz bakalım.Valla bravo sevgili belediyem.
Döndüreceksen 1 hafta bir yere gündüz ver bir yere gece ver...Böyle döndür döndüreceksen...

Erkan_T
9 yıl önce - Çrş 18 Hzr 2008, 13:51

Sonunda bakım-onarım çalışmaları bitti de, yaşamsal kaynağımız Suyumuza kavuştuk...

Küresel ısınma denen olayın dünyamız için ne denli tehlikeli olduğunu her geçen gün daha iyi anlıyoruz.Allah' ımızın bize nimet olarak sunduğu suyumuzdaki, gıdamızdaki, çevremizdeki her geçen gün gerçekleşen yokolmalar insanlığı tehdit ediyor.Henüz vakit varken bazı şeylerde önlem alamazmıyım, alabilirsem bunu tek başıma mı almalıyım diye düşünüyorum bazen.Ben yine de elimden geldiği kadar 18 yaşımda geleceğimiz için bir şeyler yapıyorum.
Zamanında şükretmedik, hor kullandık, kıymet bilmedik...
Şimdi ise birşeyler yapma zamanı geldi de geçiyor.

Narlıdere ilçesinin su kesintileri bitti, diğer ilçelerin de aynı şebekeden kullandığını düşünürsek topyekün bitti heralde...

İ.Hakkı Erdoğan
9 yıl önce - Cum 20 Hzr 2008, 13:03
İzmir'de Arsenik Bilmecesi

Melih Gökçek 2 hafta kadar önce İzmir Şehir Şebekesinde yüksek miktarda Arsenik olduğunu açıklamıştı.Daha sonra İBB İnternet sitesinden arseniğin givenlik limitlerinin altında olduğunu belitmişti.

Şimdi ise İBB 2 gün önce yapılan tahlilin sonuçlarını açıkladı.
18.06.2008 Tarihli analiz sonuçları:

Verilen analizde Arsenik sonuçlarının yayınlanmaması epey ilgi çekicidir.İBB'nin derhal sudaki arsenik miktarını açıklaması gerekmektedir.Aksi takdirde halk sağlığıyla oynamaya kimsenin gücü yetmez.

Fırat
9 yıl önce - Cum 20 Hzr 2008, 13:15

Dün gece haberlerinde "İzmir'in suyu temiz çıktı" diye haber yayınladılar.
Eğer sularımız zararlı/pis olsaydı şimdiye kadar farkedilmez miydi ?
Sonuçta İzmir'de çoğu kişi çeşme suyu içiyor ve şimdiye kadar hiç bir sorun görülmedi bunda.

Bir haber daha gördüm dün:

Tam emin değilim ama sanırım sağlık bakanlığından birisi basın toplantısı yapmıştı ve "81 ilde suyun temizliğini öğrenmek için çalışmalar başlattık" dedi.

Bunun sonuçlarını beklemeli ve ondan sonra yorum yapmalıyız bence

cemaynur_yilmaz
9 yıl önce - Cum 20 Hzr 2008, 14:57

izmirin suyu arsenikli olsa bile damacana sularda da daha farklı zararlı kimyasallar var.ama ben arsenikli bir su şebekemizin olduğunu düşünmüyorum çünkü fıratında dediği gibi ortaya çıkardı.

İ.Hakkı Erdoğan
9 yıl önce - Cum 20 Hzr 2008, 16:04

İzmirli vatandaşların paniğe sevk olmasını engellemek için İzmir Belediyesinin çıkıp çeşitli tarihlerde yaptırdığı raporları halka açıklaması lazım.Ben İzmir suyu pistir demiyorum bu yönde iddaalar var diyorum.Belediyenin bu iddaalara resmi belgelerle yanıt verip açıklaması lazım.Ama belediye yayınladığı analiz sonuçlarında arsenik oranlarını açıklamıyor.Yalnızca arsenik yoktur demekle yetiniyor.

Alıntı:
Eğer sularımız zararlı/pis olsaydı şimdiye kadar farkedilmez miydi ?

Arsenik ve diğer ağır metallere ait etkiler 15-20 sene gibi uzun vadede belli olur.Tabi eğer suda arsenik varsa.Yoksa zaten problem yoktur.

İzmir'deki arsenik miktarının fazla olması zaten uzun süreli bir iddaa değil.İZSU'nun barajlardaki su oranın azalmasıyla kuyu açarak kuyu sularına arıtmadan direk şehir şebekesine vermesinden kaynaklanıyor.Duyumlara göre İZSU şu anda bu kuyuları geri kapatıyor.Arsenik ile ilgili rapor ve analizler bu kuyular kapatıldıktan sonra yapılacak araştırma neticesinde yayınlanacak.Ve bu şekilde kuyulardan su alınmadığı için arsenik oranı düşük çıkacak.

Şimdi İzmir Büyükşehir Belediyesi bu iddaaları bitirmek için yaptığı analizleri günlük olarak web sitesinde yayınlasın ve İzmir halkına suyunun temiz olduğunu kanıtlasın.Aksi takdirde bu iddaalar halkda paniğe ve endişeye yol açacaktır.

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 676869   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet