Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Şükrü Saracoğlu'nun üstünü kapatma, kapasite artırma ve yanına Fener Center kurma projesi
123 ... 135136137   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 1
Fahri

11 yıl önce - Çrş 27 Şub 2008, 13:39
İstanbul Şükrü Saracoğlu'nun üstünü kapatma, kapasite artırma ve yanına Fener Center kurma projesi

Alıntı:
Saracoğlu'nun üstü kapatılıyor

Başkanımız Aziz Yıldırım başkanlığında dün akşam yapılan yönetim kurulu toplantısında Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu'nun üzerinin kapatılması ve mevcut kapasitesinin daha artırılması konusunda karar alındı. Yönetim Kurulu toplantısında üzerinde çalışılan planlar uyarınca Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu'nun üzeri açılır kapanır bir sistemle kapanarak hem her türlü hava koşulunda müsabakaların yapılmasına olanak sağlar duruma gelecek hem de ses akustiği açısından güçlendirilme yapılacağı açıklandı

Kaynak: Fenerbahce.org

Commerzbank arenaya benzeyecek gibi

Sevindirici bir haber.
Iyi, güzel hoş, ama 2009 mayisinda UEFA kupasi finaline ev sahipligi yapacaklarini dusunecek olursak, yetistirilebilirmi acaba?
Kapasite'nin ne kadar arttirilacagi konusunda bir haber yok maalesef.

En son Fahri tarafından Çrş 27 Şub 2008, 17:25 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Mustafa Yıldırım
11 yıl önce - Çrş 27 Şub 2008, 13:42

Benim tahminim kale arkalarındaki boşluklara çelik konsruksiyon ile ilave tribün yapılacak ve bu şekilde kapasite arttırılacak. Bu şekilde her 2 tribüne de 3000'er kişilik ilave yapılabilir. Kapasite de toplamda 56000'e çıkar.

Fahri

11 yıl önce - Çrş 27 Şub 2008, 13:44

56000 az degilmi? Stadin su anki kapasitesi zaten 50.000in üzerinde. en az 60.000 olmasi lazim

Mustafa Yıldırım
11 yıl önce - Çrş 27 Şub 2008, 13:46

stadın kapasitesi resmi olarak 50500.

Sait_71
11 yıl önce - Çrş 27 Şub 2008, 14:31
Saracoğlu için çok önemli iki karar

Saracoğlu için çok önemli iki karar!

Fenerbahçe Kulübü, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nın üstünün kapatılması ve mevcut kapasitenin artırılması kararı aldı.

Sarı-lacivertlilerin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, kulüp başkanı Aziz Yıldırım başkanlığında dün akşam yapılan yönetim kurulu toplantısında, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu'nun üzerinin kapatılması ve mevcut kapasitesinin artırılması konusunda karar alındığı bildirildi.

Yönetim kurulu toplantısında, üzerinde çalışılan planlar uyarınca, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu'nun üzeri açılır kapanır bir sistemle kapanarak, hem her türlü hava koşulunda müsabakaların yapılmasına olanak sağlar duruma geleceği hem de ses akustiği açısından güçlendirme yapılacağı açıklandı.

Foto: Fenerbahce.org
Kaynak : AA

MuratP

11 yıl önce - Çrş 27 Şub 2008, 14:34

kimse hemen yanlis anlamasin ama Galatasarayin ve besiktasin yeni üstü kapanir satdyumlar yapmasi büyük bir etkendir fenerbahcenin de böyle bir karar almasinda.

m taşyurt
11 yıl önce - Çrş 27 Şub 2008, 14:40

Esas kapasite artışını Şuanki şeref tribününün olduğu eski maratonun yıkılıp, yeniden yapılması sağlayacaktır. Üstünün kapatılmasına gelirsek; eğer bu çatının yapılması önceden planlanmış ve şimdiye kadar yapılan kısımlar, çatı hesaba katılarak yapıldıysa sorun yok. Ama eğer bu çatı şimdi ortaya çıkan bir şeyse, bu projede çalışacak mimar ve mühendislere Allah kolaylık versin diyorum.

Burhanettin

11 yıl önce - Çrş 27 Şub 2008, 14:41

Diğer kulüplerin stad projelerini hızlandırması neticesinde stadın demote kalacağı endişesiyle panik halinde verilmiş bir karar sanki. Kapasite arttırmını da kale arkası tribünlerini diğer tribünlerin hizasına getirerek yapabilirler ancak. Malum kale arkalarında diğer tribünlerde olan çift kat localar olmadığından seviye aşağıda kalıyor... Akustiği güçlendirme olayına gelince mevcut çatıyı komple değiştirmeleri gerekecek. Çatı çelik konstrüksiyon üzerine branda bez ile kaplı. Akustiğin kötü olmasının en büyük sebebi bu.

cihankacar81

11 yıl önce - Çrş 27 Şub 2008, 14:43

Boyle bir ihtiyaç varsa niye yapılırken planlanmadı anlamış değilim

Sait_71
11 yıl önce - Çrş 27 Şub 2008, 14:51

Burhanettin arkadaşıma katılıyorum, Fenerbahçeli bir taraftarım. Diğer kulüpler [G.Saray, Beşiktaş, Kayserispor] Modern stadlar inşa ederken ve stadlarını modernize ederken, Şükrü Saraçoğlu'un onların yanında biraz daha sönük kalacağından endişelenmiş olabilir Büyük başkan. Ben tahmin ediyordum Başkanın Üstünü kapatacağını fakat kapasite olayını beklemiyordum. Bence çok iyi oldu. Akustiği daha iyi bir stad neden olmasın. Aziz Yıldırım varken Allah'ın izniyle sırtımız yere gelmez. Saygılarla...

sayfa 1
123 ... 135136137   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet