Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Resul GUL
11 yıl önce - Çrş 07 Şub 2007, 23:48
ADANA İNŞAAT 2007


ADANA İNŞAAT 2007

Yapı Malzemeleri, İnşaat Teknolojileri, İş ve İnşaat Makineleri Fuarı
21 - 25 Şubat
Alıntı:
Mimarlar Odası Adana Şubesi tarafından daha önce "Yapı ve Yapı Malzemeleri Fuarı" olarak düzenlenen fuarın 3.'sü, 21-25 Şubat tarihleri arasında "Adana İnşaat 2007 Fuarı" ismiyle gerçekleştirilecek.

Mimarlar Odası Adana Şube Başkanı Samet Karyaldız, daha önce çadırlarda yapılan fuarı, bu yıl TÜYAP ile yapılan işbirliğiyle daha modern, altyapısı tamamlanmış bir binada gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Daha önce "Yapı ve Yapı Malzemeleri Fuarı" olarak düzenlenen fuarın, bu yıl 21-25 Şubat tarihleri arasında TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Sergi Merkezi'nde, "Adana İnşaat 2007 Fuarı" ismiyle gerçekleştirileceğini belirten Karyaldız, bu yılki fuarın bilimsel bir kongreyle de desteklendiğini vurguladı. Karyaldız, "Bu tür fuarlar, bilimsel bir kongreyle desteklenerek kentle ilgili sonuçlar çıkarır ve yerelle merkezi yöneticilere mesajlar verir. Mimarlar Odası olarak biz görüşten hareket ederek, bu yıl fuarı 'Kentsel Dönüşümün Kavramsal Açılımı ve Planlama Boyutu' konulu kongreyle destekliyoruz. Kongreye 10'a yakın bilim adamıyla Türkiye'deki mimar odaları şube başkan ve yöneticilerinden 100'e yakın mimar katılacak. Bu kongreye Adana'daki tüm yerel yöneticilerimizi de davet ettik. Türkiye'deki tüm illerde kentsel dönüşüm projeleri hayata geçiriliyor. Ancak 'Kentsel dönüşüm nedir ve nasıl hayata geçirilir?' gibi konular yeterince tartışılmadı. Biz bu kongrede bu konuyu akademik olarak tartışmayı amaçlıyoruz. İnanıyorum ki kongreden çıkacak bilgiler TBMM'de görüşülen Kentsel Dönüşüm Yasa Tasarısı'nı yönlendirecektir" dedi.

Adana'nın, her konuda olduğu gibi fuar konusunda da bölgenin itici gücü olacağına inandığını kaydeden Karyaldız, "İnşaat sektöründe önemli merkezlerden biri olan Adana'da gerçekleştirdiğimiz 'Adana İnşaat 2007 Fuarı'yla, meslektaşlarımızla inşaat teknolojilerini buluşturacağız. Meslektaşlarımız fuarda son yenilikleri görme fırsatı bulacak. Gerçekleştireceğimiz kongreyle de kentin sorunlarına, çözüm konusunda fiili katkı sağlamış olacağız" diye konuştu.

kaynak:adanahaber.com


bülent dizdar

11 yıl önce - Çrş 21 Şub 2007, 20:04

Alıntı:
Mimarlar Odası Adana Şubesi tarafından daha önce "Yapı ve Yapı Malzemeleri Fuarı" olarak düzenlenen fuarın 3.'sü, 21-25 Şubat tarihleri arasında "Adana İnşaat 2007 Fuarı" ismiyle gerçekleştirilecek.


Bu gün saat 11:00 de açılışı yapılan İnşaat Fuarında çektiğim birkaç kareyi sizinle paylaşmadan önce şu bilgiyi vermek istiyorum. Kısa bir süre önce AFAD "Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği" (Adana'da Çarpık Kentleşme) konulu bir fotoğraf yarışması düzenledi. Yarışmada derece alan fotoğraflar Adana İnşaat Fuarında kurulan bir standda tanıtıldı. İşte o fotoğraflar.
 

(1.lik Ödülü Alan Fotoğraf) 

(2.lik Ödülü Alan Fotoğraf) 

(3.lük Ödülü Alan Fotoğraf)


 

(AFAD'ın Sergisi)


wowBURAK

11 yıl önce - Çrş 21 Şub 2007, 23:09
inşaat fuarı 2007


Fuar içi(büyüt) 

(büyüt) 

(büyüt) 

(büyüt) 

(büyüt)
wowBURAK

11 yıl önce - Çrş 21 Şub 2007, 23:15
inşaat fuarı 2007


Fuar içi


(büyüt) 

(büyüt) 

(büyüt) 

(büyüt)
 

(büyüt)
inşaat 2007 fuarından çekmiş olduğum bir panorama


bülent dizdar

11 yıl önce - Prş 22 Şub 2007, 20:32

Fuardan birkaç kare.(+) 

(+) 

(+) 

(+)
sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ADANA