Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
SERCAN CAN
12 yıl önce - Sal 26 Şub 2008, 01:37
Bursa Kestel Projeleri, İnşaatları ve Haberleri


KESTEL KENT MEYDANI PROJESİ
KESTEL BELEDİYE SARAYI PROJESİ
YERALTI ÇARŞISI PROJESİ
KESTEL BELEDİYESİ SPOR KOMPLEKSİ PROJESİ
KREŞ PROJESİ
KESTEL KÜÇÜK SANAYİ PROJESİ
Büyük maliyetli projeler olmasada bu şirin ilçemizin gelişim içersinde olması sevindirici:)


Burcu_T
11 yıl önce - Pts 25 Ağu 2008, 11:40

Merhaba.....
Kestel kent meydanı için bir çok proje önerildi fakat fen işleri tarafından beğenilmedi daha doğrusu onay alınamadı hala daha proje araştırması yapılmaktadır.
büyük şehir belediyesi tarafından proje çizimi yapılmaktadır benimde üzerinde ayrıca çalıştığım bir proje...sanırım kısa zaman içinde projenin sunumu hazırlanıcak ve kestel belediye başkanının beğenisine sunulucak


Berktuğ
site denetçisi

6 yıl önce - Prş 12 Arl 2013, 00:18

BÜYÜKŞEHİR TESİSLERİ KESTEL´E ÖRNEK OLDU
Alıntı:
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, BURFAŞ´IN TESİSLERİ ÖRNEK ALINARAK KESTEL´İN MERKEZİNDE İLÇE BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPTIRILAN VE YILBAŞINA KADAR TAMAMLANMASI PLANLANAN SOSYAL TESİSLERİN İNŞAAT ALANINI İNCELEDİ.

 

 Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, BURFAŞ´ın tesisleri örnek alınarak Kestel´in merkezinde ilçe belediyesi tarafından yaptırılan ve yılbaşına kadar tamamlanması planlanan sosyal tesislerin inşaat alanını inceledi.

Kestel Belediye Başkanı Yener Acar´ın ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarete, BURFAŞ Genel Müdürü Muhammet Gümüşsoy ve belediye bürokratları da katıldı. Büyükşehir Belediyesi´nin sosyal tesis yapma ve işletme konusundaki tecrübesinden yararlanmak istediklerini belirten Kestel Belediye Başkanı Yener Acar, "İnşallah yılbaşına kadar inşaatı tamamladığımızda, burası ilçemizin en güzel yerlerinden biri olacak" dedi. Sosyal tesisin 4500 metrekare kapalı alan olarak planlandığını, projede otopark, Türk hamamı, SPA merkezi, buhar odaları, yüzme havuzları, açık düğün salonu, restoran, kadın ve gençlik lokallerinin yer aldığını vurgulayan Acar, “İnşallah Bursa’mız ve ilçemiz için hayırlı olur. Büyükşehir Belediye Başkanımızdan da bu konuyla ilgili eksikliklerimizin tamamlanması noktasında destek bekliyoruz" diye konuştu.

 Video:Bursa´nın ilçeleriyle birlikte her alanda kabuk değiştirdiğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ise, yatırımların tüm hızıyla sürdüğünü ifade etti. Büyükşehir nezdinde bir yandan alt ve üst yapı yatırımları devam ederken bir yandan da insana yönelik ´sosyal ve kültürel faaliyetlerin yapıldığı´ merkezlerin açılması için yoğun çaba sarf ettiklerini belirten Başkan Altepe, "Şehirler kültür ve medeniyetlerin yatağı. Bunlar olmazsa büyük köy oluruz. Onun için kentleşme adına, insana yönelik bu tür merkezlerin sayısının artması gerekiyor" şeklinde konuştu. Kestel Belediyesi tarafından yaptırılan sosyal tesisin de bu kapsamda değerlendirilmesi gerektiğini kaydeden Başkan Altepe, "Yaklaşık 4500 metrekarelik alan. Genç, kadın ve çocuklara yönelik hizmet mekanlarıyla dolu. İçerisinde havuzlar var. Her türlü spor salonları, eğitim salonları var. Çeşitli aktivite alanları mevcut. Kestel için önemli bir yer olacak" açıklamasında bulundu.
Büyükşehir Belediyesi olarak BURFAŞ üzerinden biri Ankara´da olmak üzere 27 tesisi faaliyete başlattıklarını hatırlatan Başkan Altepe, her türlü tecrübeyi paylaşmaya hazır olduklarını bildirdi. Başkan Altepe, "Bitmeden önce son halini görelim dedik. Kestel halkı ve Bursa’mız için hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/buyuksehir-tesisleri-kest ...ber/15393/

Kestel'e hayırlı olsun, güzel bir binaya benziyor.


Berktuğ
site denetçisi

3 yıl önce - Prş 20 Ekm 2016, 13:12

KESTEL AÇIKHAVA TİYATROSU YAZA HAZIR
Alıntı:
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPTIRILAN VE İNŞAATI HIZLA DEVAM EDEN KESTEL AÇIK HAVA TİYATROSU’NUN MAYIS AYI SONUNDA HİZMETE AÇILMASI HEDEFLENİYOR.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, YAKLAŞIK 4 MİLYON TL’YE MAL OLACAK AÇIK HAVA TİYATROSUNUN, KESTEL’DEKİ KÜLTÜREL, SANATSAL VE SOSYAL AKTİVİTELERİN MERKEZİ OLACAĞINI SÖYLEDİ.
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan ve inşaatı hızla devam eden Kestel Açık Hava Tiyatrosu’nun Mayıs ayı sonunda hizmete açılması hedefleniyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yaklaşık 4 milyon TL’ye mal olacak açık hava tiyatrosunun, Kestel’deki kültürel, sanatsal ve sosyal aktivitelerin merkezi olacağını söyledi.

Bursa’yı daha çağdaş ve yaşanılabilir bir kent haline getirmek amacıyla yatırımlarını aralıksız sürdüren Büyükşehir Belediyesi, ilçelerde de yaşam kalitesinin en üst seviyeye çıkarılması için çalışmalara hız verdi. Bu kapsamda tüm ilçelerde, spor tesisleri, parklar, yeşil alanlar, kültür merkezleri gibi sosyal donatı alanı eksikliklerini bir bir gideren Büyükşehir Belediyesi, Kestel ilçesine de modern bir açık hava tiyatrosu kazandırıyor. Esentepe Mahallesi’ndeki 14 bin metrekare arsa üzerinde 2 bin 400 metrekare inşaat alınana sahip, 1500 izleyici kapasiteli açık hava tiyatrosunda inşaat hışla yükseliyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de beraberindeki Kestel Belediye Başkanı Yener Acar ile birlikte devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

Video:Kestel’e değer katacak
Başkan Altepe, Kestel’e kültürel, sanatsal ve sosyal her türlü organizasyona ev sahipliği yapabilecek güzel bir amfi tiyatro kazandırdıklarını söyledi. Yaklaşık 4 milyon TL’ye mal olacak kompleksin içi, dışı, otoparkları ve müştemilatlarıyla ilçeye değer katacağını ifade eden Başkan Altepe, “Esentepe Mahallesi’nde spor alanlarının bulunduğu bölgeye yapılan amfi tiyatro ile burası tam bir etkinlik merkezi olacak. Çalışmalar hızla sürüyor. İnşallah Mayıs ayı sonunda hizmete açacağımız bu tesiste önümüzdeki yaz birbirinden güzel etkinlikler düzenleyeceğiz” dedi.
Kestel Belediye Başkanı Yener Acar da, yüzme havuzu, futbol sahası, buz pateni ve buz hokeyi salonlarının da bulunduğu spor vadisine yapılan amfi tiyatrosunun bölgeye ayrı bir canlılık getireceğini belirterek, bölgeye kazandırılan tesis nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/kestel-acikhava-tiyatrosu ...ber/22608/

Hayırlı uğurlu olsun.


Berktuğ
site denetçisi

3 yıl önce - Çrş 26 Ekm 2016, 10:48

MANDIRAS DERESİ ISLAHINDA SONA GELİNDİ
Alıntı:
- SON 5 YILDA ALTYAPI YATIRIMLARINA 1 MİLYAR 300 MİLYON TL’DEN FAZLA KAYNAK AKTARAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, OLASI SEL BASKINLARINA KARŞI 25 DEREDE ARALIKSIZ SÜRDÜRDÜĞÜ ISLAH ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA KESTEL MANDIRAS DERESİ’NDEKİ ÇALIŞMALARI DA TAMAMLAMA AŞAMASINA GETİRDİ.
- ESENTEPE MAHALLESİ’NDEN ANKARA YOLU ALTINA KADAR YAKLAŞIK 2 KİLOMETRELİK DERE YATAĞINDA ISLAH ÇALIŞMALARI TAMAMLANIRKEN, YAPILACAK PEYZAJ ÇALIŞMALARIYLA DERENİN GEÇTİĞİ ÜÇ MAHALLE AYRICALIKLI REKREASYON ALANLARINA DA KAVUŞMUŞ OLACAK.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, YAKLAŞIK 5 MİLYON TL’YE MAL OLAN MANDIRAS DERESİ ISLAH ÇALIŞMALARIN KIŞ YAĞMURLARI BASTIRMADAN TAMAMLANACAĞINI VE SEL BASKINI TEHLİKESİNİN TAMAMEN ORTADAN KALDIRILACAĞINI SÖYLEDİ.
Son 5 yılda altyapı yatırımlarına 1 milyar 300 milyon TL’den fazla kaynak aktaran Büyükşehir Belediyesi, olası sel baskınlarına karşı 25 derede aralıksız sürdürdüğü ıslah çalışmaları kapsamında Kestel Mandıras Deresi’ndeki çalışmaları da tamamlama aşamasına getirdi. Esentepe Mahallesi’nden Ankara yolu altına kadar yaklaşık 2 kilometrelik dere yatağında ıslah çalışmaları tamamlanırken, yapılacak peyzaj çalışmalarıyla derenin geçtiği üç mahalle ayrıcalıklı rekreasyon alanlarına da kavuşmuş olacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yaklaşık 5 milyon TL’ye mal olan Mandıras Deresi ıslah çalışmaların kış yağmurları bastırmadan tamamlanacağını ve sel baskını tehlikesinin tamamen ortadan kaldırılacağını söyledi.

Ulaşımdan spora, tarihi ve kültürel mirasın ayağa kaldırılmasından kırsal kalkınmaya kadar her alanda hayata geçirilen projelerle Bursa’yı geleceğe taşıyan Büyükşehir Belediyesi, çevre yatırımlarıyla da geleceğin sağlıklı kenti Bursa’yı inşa ediyor. Önemli bir bölümünün yer altında gerçekleşmesi nedeniyle kamuoyu tarafından görünmeyen altyapı yatırımlarına son 5 yılda 1 milyar 300 milyon TL’den fazla kaynak aktaran Büyükşehir Belediyesi, Osmangazi’de; Ahmetbeyköy Deresi, Alman Kanalı, Cilimboz Deresi, Dereçavuş Deresi, Gökdere, İsmetiye ve Nilüfer dereleri, Yıldırım’da; Hacıvat, Gökdere ve Akçalar dereleri, Nilüfer’de; Ayafatma Deresi, Ayvalı Deresi, Çalık deresi, Kurutma Kanalı Nilüfer Deresi, Gemlik’te; Çarşı Deresi, Çatal Deresi ve Karsak Deresi, Mudanya’da; Çağrışan Deresi, Çakal Deresi ve Çayırbaşı Deresi ıslah çalışmalarına Kestel Mandıras Deresi’ni ekledi. Yaklaşık 5 milyon TL’ye mal olan çalışma kapsamında Kestel’i boydan boya geçen Mandıras Deresi, Esentepe Mahallesinden Ankara yolu altına kadar uzanan yaklaşık 2 kilometrelik güzergah boyunca ıslah edildi.

Video:Sel tehlikesi ortadan kalktı
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, beraberindeki Kestel Belediye Başkanı Yener Acar ile birlikte Mandıras Deresi’nde tamamlanma aşamasına gelen ıslah çalışmalarını yerinde inceledi. Kent merkezinden geçen tüm derelerin ıslahı için büyük çaba harcadıklarını dile getiren Başkan Altepe, “Son yıllarda yaşanan iklim değişikliklerine bağlı olarak birkaç ay içinde yağacak yağmurun birkaç saatte yağması sonucu ortaya çıkan sel baskınları tüm dünyada önemli bir sorun halini aldı. Bu nedenle olası sel baskınlarının önüne geçmek için kent merkezindeki 25 dereyi temiz tutmak için çalışmalarıma devam ediyoruz. Böylelikle hem son 8 yıldır kendimizde önemli bir sorun yaşamadık, hem de derelerimiz çağdaş kente yakışır hale geldi. Kestel’de karalık dere olarak bilinen Mandıras Deresi’ndeki ıslah çalışmalarını da büyük ölçüde bitirdik, kış yağmurları bastırmadan çalışma tamamlanmış olacak. Esentepe Mahallesi’nden Ankara yolu altına kadar 2 kilometre boyunca dere tamamen disiplin altına alınmış oldu. Dere kenarına yapılacak çevre düzenlemesi ile de Mandıras Deresi bölgeye ayrı bir değer katmış olacak” diye konuştu.
Kestel Belediye Başkanı Yener Acar da 3 yıl öncesine kadar her şiddetli yağmurda bölgede sel riski ortaya çıktığını belirterek, “Bu tehlike artık tamamen ortadan kalkmış oluyor. Bunun yanında Kale Mahallesi, Vani Mehmet Mahallesi ve Esentepe Mahallelerimiz, dere boyunca yapılacak peyzaj düzenlemesi ile aynı bir değer kazanacak. İlçemize değer katan bu çalışma nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanımız ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/mandiras-deresi-islahinda ...ber/22610/

Hayırlı uğurlu olsun.Berktuğ
site denetçisi

3 yıl önce - Cum 26 May 2017, 20:38

AKŞEMSEDDİN CAMİİ YENİ YÜZÜYLE İBADETE AÇILDI
Alıntı:
- KESTEL’DE TOKİ TARAFINDAN 200 KİŞİ KAPASİTELİ OLARAK YAPTIRILAN ANCAK BÖLGE İHTİYAÇLARINI KARŞILAMAYAN AKŞEMSEDDİN CAMİİ, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN DESTEKLERİYLE 2 BİN KİŞİ KAPASİTELİ OLARAK YENİLENEN YÜZÜYLE İBADETE AÇILDI.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, HER CUMA GÜNÜ YA BİR CAMİ TEMELİ ATTIKLARINI YA DA BİR CAMİ AÇILIŞI YAPTIKLARINI BELİRTEREK, BÖLGE İHTİYAÇLARINA UYGUN OLARAK GENİŞLETİLEN AKŞAMSEDDİN CAMİİ’NİN İLÇEYE DEĞER KATTIĞINI SÖYLEDİ.


Kestel’de TOKİ tarafından 200 kişi kapasiteli olarak yaptırılan ancak bölge ihtiyaçlarını karşılamayan Akşemseddin Camii, Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle 2 bin kişi kapasiteli olarak yenilenen yüzüyle ibadete açıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, her Cuma günü ya bir cami temeli attıklarını ya da bir cami açılışı yaptıklarını belirterek, bölge ihtiyaçlarına uygun olarak genişletilen Akşamseddin Camii’nin ilçeye değer kattığını söyledi.

Bursa’yı geleceğe taşıyacak projeleri hayata geçirirken halkın talepleri doğrultusunda okul, cami, spor tesisi, park ve çocuk oyun alanı gibi sosyal donatı alanlarını da mahallelere kazandıran Büyükşehir Belediyesi, Kestel ilçesinde de önemli bir eksikliği giderdi. TOKİ konutları içinde bulunan ve yine TOKİ tarafından 200 kişi kapasiteli olarak yaptırılan Akşemseddin Camii, yaklaşık nüfusu 10 bini bulan bölge için yetersiz kalınca devreye Büyükşehir Belediyesi girdi. Büyükşehir Belediyesi’nin büyük katkısı, bölge halkı, esnaf ve işadamlarının da destekleriyle cami 2 bin kişi kapasiteye çıkarıldı. Bölge halkının en önemli taleplerinden biri olan Akşemseddin Camii, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Kestel Belediye Başkanı Yener Acar, Kestel Kaymakamı Ziya Polat ve vatandaşların katılımıyla yenilenen yüzüyle yeniden ibadete açıldı.

Video:Kapasite 10 kat arttı
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, her Cuma günü ya bir cami temeli attıklarını ya da bir caminin açılışını yaptıklarını hatırlatarak, Akşemseddin Camii’ni de yenilenen yüzüyle ibadete açmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Yeni düzenleme ile caminin mevcut kapasitesinin 10 kat üzerine çıkıldığını hatırlatan Başkan Altepe, “Şimdi bu camimiz bölgenin en büyük camilerinden biri oldu. Böyle eserleri yapmak herkese nasip olmaz. Bunları yapmak ancak Allah’a inanan, ahiret gününe inanan müminlere nasip olur. Camiler, sadece namaz değil, bölge insanımızın her zaman buluştuğu, istişare ettiği ve her türlü eğitimin verildiği buluşma yerleridir. Bu dönemde bir bereket dönemi yaşıyoruz. Milli, manevi değerlerimize sahip çıkılan bir dönem yaşıyoruz. Sadece Bursa’da değil, geçtiğimiz 10 Mayıs’ta Bulgaristan Cebel’deki Bursa Camii’ni açtık. Kafkaslarda, Balkanlarda de böyle eserlerimiz var. Türkiye güçlü olursa tüm İslam alemi ayakta. Onun için çalışacağız, değerlerimize, vatanımıza, milletimize, bayrağımıza sahip çıkacağız” diye konuştu.
Kestel Belediye Başkanı Yener Acar da caminin yapılmasına bölge halkının, esnafın ve iş adamlarının destek verdiğini ancak en büyük desteği ise Büyükşehir Belediyesi’nden aldıklarını söyledi. 2 bin konut ve yaklaşık 10 bin nüfustan oluşan mahalleye TOKİ tarafından yapılan 200 kişilik caminin çok yetersiz kaldığını hatırlatan Acar, “Son şekli ile camimiz 2 bin belki 2 bin 500 kişi kapasitesine ulaştı. Büyükşehir Belediye Başkanımız başta olmak üzere emeği geçen herkesten Allah razı olsun” dedi.
Konuşmaların ardından Akşemseddin Camii kurdele kesilerek yenilenen yüzüyle yeniden ibadete açıldı.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/aksemseddin-camii-yeni-yu ...ber/23994/

Hayırlı uğurlu olsun.


Berktuğ
site denetçisi

2 ay önce - Cum 08 May 2020, 12:57

MANDIRAS DERESİ, KESTEL’İN NEFESİ OLACAK
Alıntı:
Büyükşehir Belediyesi tarafından Kestel’de bulunan Mandıras Deresi çevresinde gerçekleştirilen park ve rekreasyon çalışmaları ‘tüm hızıyla’ devam ediyor. 14 dönümlük alanın ‘sıfırdan’ düzenlenmesini içeren ve yüzde 35’lik kısmı tamamlanan faaliyetleri yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, çok amaçlı olarak projelendirilen parkın Temmuz ayı itibariyle halkın kullanımına sunulacağını açıkladı.

Bursa’nın farklı bölgelerinde uygun alanları revize ederek rekreasyon alanı haline getiren, bu şekilde 7’den 70’e herkese ‘parklardan yararlanma’ imkanı tanıyan Büyükşehir Belediyesi, Kestel’in Kale Mahallesi’nde akan Mandıras Deresi çevresindeki yaklaşık 1.5 kilometrelik hattı da kullanılabilir nitelikli alanlar arasına katmaya hazırlanıyor. Başkan Alinur Aktaş, Mandıras Deresi çevresinde yapılan mesaiyi yerinde inceledi. Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır, AK Parti İlçe Başkanı Sinan Aktaş ve muhtarlar da Başkan Aktaş’ın inceleme gezisine eşlik etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Kestel’in gelişen nüfusu ve bünyesine kattığı yatırımlarla güzelleştiğini dile getirdi. İlçe belediyesiyle birlikte Kestel’in sağlıklı nasıl büyütüleceğiyle ilgili projeler üzerinde durduklarını söyleyen Başkan Aktaş, Mandıras Deresi mesaisinin de bunlardan biri olduğunu kaydetti. Kale ve Vani Mehmet Efendi mahalleleri arasında kalan dere boyunca, yaklaşık 1.5 kilometre uzunluğuna sahip hat ile 14 dönümlük alanda; otopark, tretuvar, yeşil alanlar, oturma alanları, yürüyüş ve koşu parkurlarının yapıldığını belirten Başkan Alinur Aktaş, “Bu kapsamda 9 bin metrekarelik bölüm ise yeşillendirilecek. Yaklaşık yüzde 35’lik kısım tamamlandı. Temmuz ayı itibariyle parkı halkımızın kullanımına açmayı planlıyoruz” dedi.

Video:Başkan Aktaş, yaptığı açıklamada, Mandıras Deresi’nin karşısında yer alan ve imara yeni açılan bölgeye ulaşımı sağlayan, Gürsu ilçesinin eski Başkanı Cüneyt Yıldız’ın adının yaşatılacağı yol yapım mesaisinin de yoğun şekilde sürdüğünü ifade etti. Faaliyetler tamamlandıktan sonra Kestel ve bölgenin değerinin artacağını söyleyen Başkan Aktaş, “Ciddi güzelliklerin yaşanmasına sebep olacağız. Gerçekleştirdiğimiz bu çalışmaların hedefi var: Daha güzel ve yaşanabilir bir Kestel. Emek veren herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır ise ilçelerine yönelik gösterdiği hassasiyet nedeniyle Başkan Aktaş’a teşekkür etti. Tanır, “Burası, park ve rekreasyon alanı olarak 2 mahallemiz ve bölgemize hitap edecek. İnsanlarımız inşallah, pandemi sonrası sokağa çıktıklarında çok güzel bir park ile karşılaşacaklar” şeklinde konuştu.

Kaynak: https://www.bursa.bel.tr/mandiras-deresi-kestelin ...aber/28920

Hayırlı uğurlu olsun.ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet