Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Ayhan
11 yıl önce - Pzr 24 Şub 2008, 16:42
Kocaeli - Gebze Teknik Üniversitesi

Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü

Ülkemizde 1992 yılında kurulan iki yüksek teknoloji enstitüsünden birisi olan Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü (GYTE), Marmara Bölgesi'nde seçilmiş bir alanda konumlanmış, araştırma ve teknoloji üretimi öncelikli bir ihtisas üniversitesidir. Enstitü; girişimci ve geniş ufuklu araştırmacılar yetiştiren, uluslararası düzeyde bilim ve teknoloji üretiminde saygın bir yer edinen ve Türk sanayisinin küresel rekabet ortamı içinde iyi bir konuma gelmesine katkıda bulunan bir araştırma kurumu haline gelmeyi hedeflemektedir.

1994 yılından bu yana 4 fakültesinde çeşitli disiplinlerde yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim veren Enstitü; 2001 yılından itibaren Malzeme Bilimi, Elektronik ve Bilgisayar Mühendislikleri ile Matematik ve Fizik bölümlerinde lisans eğitimine başlamıştır. Eğitim programları İngilizce desteklidir (%30). Halen 785 lisans ve 1566 lisansüstü öğrencisi bulunan GYTE'de toplam 372 öğretim elemanı görev yapmaktadır. 2006 yılı itibariyle 146 doktoralı öğretim elemanının çalıştığı Enstitü'de, 2005 yılında uluslararası hakemli dergilerde yayımlanan makale sayısını 135'e çıkararak kişi başına düşen yayın sıralamasında Türkiye'deki üniversiteler arasında yapılan yayın sıralamasında 4. sıraya Devlet Üniversiteleri arasında ise yine birinci sıradaki yerini korumuştur. Henüz çok genç bir lisans kurumu olmasına karşın, sahip olduğu seçkin akademik kadrosu ve kapsamlı teknik alt yapısı ile hızla gelişen GYTE, doktoralı öğretim üyesi ve öğrenci sayısı oranı ile de iddialı bir üniversite olma yolundadır.

Enstitü'nün Çayırova'da bulunan ve Muallimköy'de inşası devam eden yerleşkeleri, Kocaeli-İstanbul hattı üzerinde, E-5 ve TEM otoyolları ile bağlantılı olup, Kurtköy Sabiha Gökçen Hava Limanı'na yakındır. Enstitü bünyesinde modern teknoloji ile donatılmış 41 araştırma laboratuvarı ve 4 adet araştırma ve uygulama merkezi bulunmaktadır.

Lisans eğitiminin verildiği Çayırova Yerleşkesi, 245 bin metrekarelik yeşil alanıyla bölgede doğal hayatı koruyabilmiş ender örneklerden birisidir.

www.gyte.edu.tr
İstanbul Caddesi, P.K. 141, Gebze, 41400 - KOCAELİ
0 262 605 10 00

Bilgilendirme amaçlı açılmıştır. Yazı ve fotoğraflar bu başlık altına eklenebilir.

furkiturky
7 yıl önce - Sal 26 Hzr 2012, 12:08
Gebze Kredi Yurtlar Kurumu Öğrenci Yurdu

Arkadaşlar bende geçen sene hizmete açılan KYK yurdu hakkında bilgi vermek istiyorum.Bir çok öğrencinin yurdu olmadığı için tercih etmekten vazgeçtiği GYTE nin artık bir yurdu var.Ayrıca bu yurt Türkiyede tek Bunun nedeni odalar TEK veya ÇİFT kişilik ayrıca her odaya ait birer banyosuda var anlıcağınız otel odası gibi Aylık ücreti 153 tl Bunun dışında devlet size 180 liralık yemek fişide veriyo yani süper

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

furkiturky
7 yıl önce - Sal 24 Tem 2012, 00:11
gyte

okulumuz bu sene odtünün yaptığı TÜRKİYENİN EN İYİ 10 ÜNİVERSİTESİ sıralamasında 7. olmuş
buyrun,
http://www.on5yirmi5.com/genc/haber.74857/iste-tu ...itesi.html

furkiturky
7 yıl önce - Sal 24 Tem 2012, 02:33
gyte tanıtım

Arkadaşlar okulumuzun adını çoğu kişi bilmiyor.Bu nedenle okulumuzu 2 yıllık sanıyorlar halbuki öyle değil.Ben size okulumuzu en iyi şEkilde tanıtmaya çalışacağım.

1994 yılından bu yana 4 fakültesinde çeşitli disiplinlerde yüksek lisans Ve doktora düzeyinde eğitim veren Enstitü; 2001 yılından itibaren Malzeme Bilimi, Elektronik ve Bilgisayar Mühendislikleri ile Matematik ve Fizik bölümlerinde, 2008 yılından itibaren ise Mimarlık ve İşletme bölümlerinde lisans eğitimine başlamıştır. Eğitim programları İngilizce desteklidir (en az %30 dur)

Lisans eğitiminin verildiği Çayırova Yerleşkesi, 245 bin metrekarelik yeşil alanıyla bölgede doğal hayatı koruyabilmiş ender örneklerden birisidir.

4 Fakültesinde Lisans Egitimi için 9 Bölümü vardır ve hemen hemen hepsinde Yüksek Lisans ve Doktora ögrenimide görülMektedir.

Fakülteler ve Bölümler;

Mühendislik Fakültesi:
Lisans:
Bİlgisayar Mühendisliği
Elektronik mühendisliği
malzeme bilimi ve mühendisliği

Yüksek Lisans & Doktora:
Deprem ve Yapı Bilimleri ABD
Kimya Mühendisliği
Makine Mühendisliği
Biyomühendislik
ÇEvre Mühendisliği
Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği

Fen Fakültesi:
Matematik
Fizik
Kimya
Moleküler Biyoloji ve Genetik

Mimarlık Fakültesi:
Mimarlık

Yüksek Lisans:
Şehir ve bölge planlama

İşletme Fakültesi:
Lisans:
İşletme

Yüksek Lisans & Doktora
İktisat
Strateji Bilimi
.....
Bazı Kısa Bilgiler;
1.Okulumuz mezun olan öğrencilere normal diplomanın yanında mavi diploma adı altında uluslararası geçerliliği olan bir diploma daha verir ki bu çoğu üniversitede yoktur.
2.Türkiye'de sadece 2 tane bulunan enstitüden biridir.
3.Ülke genelinde yapılan teknik üniversite toplantılarına GYTE de katılmaktadır ve teknik üniversite olarak görülmektedir.
4.Tübitakla sürekli işbirliğinde olup Tübitak MAM a çok yakın bir konumdadır.
5.GYTE 4 yıllık lisans egitimi veren bir Enstitü'dür.2 yıllık değildir ve bu genelde böyle yanlış bilinir.
6.Formula G de GYTE'nin güneş arabası bulunmaktadır.
7.GYTE çayırova-tuzla sınırında bulunup çayırova diye geçmektedir.
8.2 kampüsü vardır.Biri çayırova da diğeri ise muallimköy de bulunmaktadır.Lisans Egitiminin tamamı ve Yüksek lisans & Doktora egitimlerinin büyük çoğunluğu çayırova yerleşkesinde verilmektedir.
9.Türkiyede sadece 4 tane bulunan Nanateknoloji Lab. ı GYTE'de bulunmaktadır.
10.Malzeme tercih edeceklere yönelik, GYTE'ye yapılan yatırımların çoğu malzeme mühendisliğine yapılmaktadır.
11.GYTE,Sabancı Üniversitesi'nce 18 Temmuz 2011 tarihinde yayımlanan, 2000 yılından önce kurulan üniversiteler sıralamasında 454,59 toplam puanla birinci olmuştur.
12.Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Enformatik Enstitüsü bünyesinde, Türkiye'deki Üniversitelerin Akademik Performansları (University Ranking by Academic Performance¦URAP) çalışmasında da, 2011 senesi Tıp Fakültesi Olmayan Üniversiteler Genel Sıralamasında ikinci olmuştur.
13.Gelelim şehir dışından gelenlerin başvurabileceği KYK Yurduna
Gebze Yurdu Muallimköyde yer alıyor.
Deniz manzaralıdır.
Bloklarda tek kişilik ve çift kişilik odalar vardır.
700 kişiliktir.
Şehir dışından gelenler diye söylediğime bakmayın yurt o kadar güzel ki ben ilçede olmama rağmen orda kalıyorum.
14.Gelelim yeni gelenler için hazırlığa
Hazırlıkta geçme notu 60 tır.
Eğer geçemezseniz Upper-İntermediate e kadar ingilizce eğitimi verilir ve hocalar gerçekten kalitelidir.

NOT:Eğer merak ettiğiniz başka şeyler de varsa burdan yardımcı olmaya çalışırım.

furkiturky
7 yıl önce - Cmt 28 Tem 2012, 17:59

Gebze Yüksek Teknoloji Estitüsü ile ilgili soruları bekliyoruz ??? yok mu sorusu olan

ielmania
7 yıl önce - Sal 31 Tem 2012, 10:58

gyte nin mimarlık bölümünü tercih etmeyi düşünüyorum genel bir bilgi alabilir miyim oradan mezun olunca imza yetkisi veriliyor mu forumlardan kafam karıştı herkes bir şey söylüyor... enstitü kelimesi de kafamı karıştırdı aynı şekilde, teknolog falan olmayız herhalde mezun olunca değil mi bir de mezun olunca okul tanınmıyor diye iş bulma konusunda sıkıntı çekme durumu olmaz değil mii

mehmetalisen54

7 yıl önce - Sal 31 Tem 2012, 11:09

Beni işletme yüksek lisansına almamışlardı, ama iyi miktarda başvuru ücreti aldılar. Çayırova Kampüsü güzel , yemekleri de güzeldi..Başka iyi bir şey olduğunu zannetmiyorum.

furkiturky
7 yıl önce - Çrş 01 Ağu 2012, 00:52
mimarlık hakkında bilgi(ielmania )

(ielmania )kardeşim bende mimarlık okuyorum okulun eğitimi harika mimarlıktaki tüm hocalar İTÜ mezunu. Bunun yanı sıra okul son birkaç senedir türkiyenin en iyi üniversitelerinin arasında yer alıyor geçen sene 2. seçilmişti bu senede en iyi 10 üni. arasına girmiş ve 7. olmuş.Yüksek lisans eğitimide en çok tercih edilen üni.ler arasında .iş imkanına gelince duyduğuma göre bilgisayar ve elektronikte mezun olduktan sonra işsiz dolaşan yok. sen istemesende firmalar kapıyor öğrencileri.bunun nedeni ise çoğu şirket okulun kalitesinin farkında.imza yetkisine gelince zaten hiç bir üniversiteden mezun olduktan hemen sonra imza yetkisine sahip olamazsın.belirli bir süre staj yaptıktan sonra imza yetkisine sahip

olursun o yüzden o durum senin kafanı çok fazla karıştırmasın. daha sorularınız oldukça yanıtlarım
bu arada enstitü kelimesine gelince okul 92 de sadece yüksek lisans için kurulmuştu ancak son 10 seneye yakın lisans eğitimi veriyor.Okul hem üni hemde enstitü

furkiturky
7 yıl önce - Çrş 01 Ağu 2012, 00:58

abi yemekler harika dedğin gibi tabildot filanda değil tabaklarda temiz ve güzel bi şekilde servis ediliyo.diğer üni.lerdeki arkadaşlarım bizim okuldan öyle yemek çıktığına inanmyolar

Furkanyavuz91
6 yıl önce - Sal 16 Nis 2013, 17:56

Arkadaşlar elimdeki okul ile ilgili fotoğrafları mezun olmadan yüklemek istedim.
Bizden sonrakiler de fotoğraf yüklemeyi unutmazlar inş, biz de okulun yeni halini takip edebiliriz.

Okulun ön girişinde rektörlüğün önündeki banklar
  (+)  

Arka girişe giden yol
(+)  

Bilgisayar Mühendisliği ve Elektronik Mühendisliği binası ve binanın baktığı geniş düzlük
(+)

sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET