Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ayhan
11 yıl önce - Cmt 23 Şub 2008, 03:37
İstanbul Aydın Üniversitesi

İstanbul Aydın Üniversitesi

Doğrudan Yükseköğretim Kurulu’na bağlı olarak kurulan ve ülkemizde öncü ve örnek bir Meslek Yüksekokulu olan Anadolu BİL Meslek Yüksekokulu’nda başarılı eğitim-öğretim aktiviteleri sürdürülürken; eş zamanlı olarak bu Meslek Yüksekokulu’nun da bağlı olacağı İstanbul Aydın Üniversitesi’nin kuruluş çalışmaları yapılmış ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’na önerilmiştir. Bu öneri Yükseköğretim Kurulu Genel Kurulu’nca uygun görülmüştür. Gerekli yasal prosedür izlenerek 18.05.2007 tarih ve 26526 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 5656 Ek-73 sayılı kanunla İstanbul Aydın Üniversitesi kurulmuş ve tüzel kişilik kazanmıştır. İstanbul Aydın Üniversitesi Kanunu’nda aşağıdaki birimler kurulmuştur.

- Fen-Edebiyat Fakültesi
- İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
- Mühendislik-Mimarlık Fakültesi
- Diş Hekimliği Fakültesi
- Güzel Sanatlar Fakültesi
- İletişim Fakültesi
- Yabancı Diller Yüksekokulu
- Anadolu BİL Meslek Yüksekokulu
- Fen Bilimleri Enstitüsü
- Sosyal Bilimler Enstitüsü

Web Sitesi: www.aydin.edu.tr

Bilgilendirme amaçlı açılmıştır. Yazı ve fotoğraflar bu başlık altına eklenebilir.

Şükrü Ekler

11 yıl önce - Cmt 23 Şub 2008, 13:39

(+)

(+)

Mehmet!
7 yıl önce - Pts 30 Tem 2012, 09:49
Prof. Dr. Yadigar İzmirli

Prof. Dr. Yadigar İzmirli
İstanbul Aydın Üniversitesi Rektörü

Emir ERTEN
11 ay önce - Pzr 23 Arl 2018, 00:16

Artık her semt üniversite kaynıyor. Bilhassa özel üniversiteler çoğaldı. Eskiden üniversite okumak bir ayrıcalıktı. Şimdilerde Esenyurt Üniversitesi, İstanbul Aydın üniversitesi vb. üniversiteler türedi. Peki sonuç? Her 10 mezundan 9'u donanımsız. İş beğenmiyorlar. Basamakları çıkmak yerine hani asansör nerede diyorlar. Bir diplomam olsun da gerisi gelir anlayışını terk etmek gerekir. Okul döneminde öğrenciler kafelerde, gece klüplerinde aşk pıtırcığı bir mecnun, kibir abidesi bir prenses edalarından sıyrılıp gecelerini masa başında ders çalışırken geçirmeliler. Öyle bir azimle çalışmalılar ki masa başında uyuyakalmalılar.

Üniversite sayısı çoğaldıkça kalite maalesef düşüyor. İstanbul özelinde söylemek gerekirse İstanbul Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, İTÜ gibi üniversiteler tüm bu yozlaşmaya rağmen kalite çıtalarını çok düşürmüş değiller.

mahmut11
11 ay önce - Pzr 23 Arl 2018, 00:21

İncirli'den Topkapıya kadar sağlı sollu yolda 6 tane üniversite veya özel myo saymıştım.

Çok sayıda ve gereksiz.

ANA SAYFA -> İSTANBUL