Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
erkanoz
10 yıl önce - Çrş 20 Şub 2008, 14:03
İstanbul Belediye Başkanının Oturduğu Semt ve Sokak Nasıl?

hep merak ederim en kotu kar-buz kosullarinda bile,kazi,onarim calismalarinda ilce belediye baskanlarinin sokaklarina bakarimda hep duzenli-temizdir...

istanbul belediye baskaninin hangi semtte nerede oturdugunu bilmesemde hep oturdugu sokak nasildir diye dusunurum...resmi varsa paylasirmisiniz..muhtemelen istanbulun en guzel ve temiz sokaginin goruntuleri olacaktir..

En son erkanoz tarafından Prş 21 Şub 2008, 01:23 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Mehmet Kasım
10 yıl önce - Çrş 20 Şub 2008, 15:49

K.Çekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay komşum olur. Karşı blokta oturuyor. Sokağımız gayet temiz ama belediye başkanı ile çok ilgisi yok, site yönetimi temizlettiririyor.

Ama kar yağdığı gün sokakta iyi bir çalışma vardı. Gece karları süpürdüler. Belediye Başkanı ile ilgisi var mı bilemiyorum.

e_mutlu

10 yıl önce - Çrş 20 Şub 2008, 22:55

İstanbul valisinin evi Basınköyde , Belediye başkanının da orda olabilir ama tam emin değilim , bu arada İstanbul halkının %99'u Basınköyün nerde olduğundan habersizdir.

Arda 2023
10 yıl önce - Prş 21 Şub 2008, 20:59

Alıntı:
bu arada İstanbul halkının %99'u Basınköyün nerde olduğundan habersizdir.

Gerçekten nerede orası İlk defa duyuyorum, eminim dediğiniz gibi bir çok arkadaşta bilmiyordur. Açıklarsanız seviniriz.

e_mutlu

10 yıl önce - Cum 22 Şub 2008, 00:13

işte Basınköy , Florya ve K.Çekmece arasında sessiz, sakin,göl ve deniz manzaralı, İstanbulda ama sanki İstanbulla alakası olmayan bahçeli villalarla dolu bir mahalle.

(+)

(+)

Temuçin Hakan
10 yıl önce - Cmt 23 Şub 2008, 17:47

Alıntı:
İstanbul valisinin evi Basınköyde , Belediye başkanının da orda olabilir ama tam emin değilim , bu arada İstanbul halkının %99'u Basınköyün nerde olduğundan habersizdir.

Basınköy'ün nerede olduğunu bilmenin bir gereklilik olduğunu düşünmüyorum ama biliyorum. Florya'da. Hatta eskiden 79 - Beyazıt-Basınköy otobüsü vardı. Her zaman çalışmazdı ama. Pik saatlerde görürdüm. Oraları pek İstanbul saymam ben.

Bir de İstanbul'da Basın Sitesi semti var ama iki yerde. Bir tanesi Beşiktaş Etiler tarafında, diğeri ise Bahçelievler'de. Beşiktaş'takine 59B, Bahçelievler'de olana ise 85B, 97T, 97A otobüsleri gider.

tolginho

10 yıl önce - Pzr 24 Şub 2008, 06:08

Basınköy, Metrobüs'ün Cennet durağından inildiğinde sahil tarafında kalıyor. Ağaçlık bir bölge vardır yolun 1-2 km gerisinde. Bu ağaçlığın bitiminde Basınköy başlar.

Tolga KAPROL

Akın Kurtoğlu

10 yıl önce - Pzr 24 Şub 2008, 06:43

1959:Basınköy-S.S.Gazeteci Evleri Yapı Kooperatifi” kuruldu. Aynı yıl, binaların inşaatlarına başlanıldı.

1964:Basınköy” semtini oluşturan binaların ilk bölümü tamamlanarak yerleşime açıldı.

1966'da [B ]-"Cağaloğlu-Basınköy" İETT otobüs hattı açıldı. 1968'de de [B1]-"Taksim-Basınköy" hattı devreye girdi. "B" hattı 1979-80 döneminde Eminönü'ne uzatıldı (Aynı dönemde "B1" hattı da İETT Kampı'na uzatıldı, sonra da Avcılar'a). Hattın numarası 1984'de [79] olarak değiştirildi. 1991'de Topkapı'ya kısaltıldı. Aynı yılın sonunda [79E]-"Eminönü-Basınköy" hattı yeniden açıldı ama 1992'de iptal edildi. [79] ise önce Bayazıd'a uzatıldı, sonra pik hat haline getirildi (günde 1+1 sefere kadar düşürüldü), ardından da 2000'li yılların başında tamamen iptal edildi. Bir daha da "Basınköy"e İETT otobüsü işlemedi. İdare, yaklaşık 35 sene boyunca bu semte araba gönderdi.

Akın KURTOĞLU

Mehmet Kasım
10 yıl önce - Prş 28 Şub 2008, 17:31

Basınköy'den Beyazıta otobüs konulması bizzat üniversite öğrencilerinin Tayyip'ten istekleri doğrultusunda oldu. O gidince hatta gitti

Akın Kurtoğlu

10 yıl önce - Prş 28 Şub 2008, 19:17

Bayazıd'a yönlendirilmesi galiba Sözen döneminde oldu. 1990-91 döneminde hat kısaltma projesi çerçevesinde, Eminönü kalkışlı hatlar Bayazıd-Sultanahmed-Eminönü aksındaki cadde tramvayı çalışmaları nedeniyle mecburen güzergâh değiştirdiler ve Unkapanı-Saraçhane yolunu kullanmaya başladılar. İşte bu dönemde bazı hatlar da Eminönü yerine artık Bayazıd'dan kalkmaya başladılar (Merter Sitesi, Zeytinburnu, Basınköy vs...)

Akın KURTOĞLU

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet