Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Oguzhan
9 yıl önce - Sal 19 Şub 2008, 21:43
Diyarbakır - Yeni Stadyum Projesi

Alıntı:
Bank Asya 1. Lig'de mücadele eden Diyarbakırspor'un, kulüp yönetimi dev bir projeye imza atmaya hazırlanıyor. Kırk yıldır düzenli ve kalıcı bir gelire sahip olamayan Diyarbakırspor, yeni yönetimin hazırladığı projeyle, içerisinde 30 bin kişilik stadyum, büyük bir alışveriş merkezi, halı sahalar ve alt yapı tesislerinin bulunduğu bir komplekse kavuşacak.
Futbol Şube Sorumlusu Salih Akçadağ, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Diyarbakırspor'un kalıcı gelire kavuşması için yoğun bir tempoyla çalıştıklarını ve projelerini, Ankara'da destek ziyaretleri kapsamında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu ve Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker'e sunduklarını söyledi.

Tüm ziyaretlerde büyük destek gördüklerini ifade eden Akçadağ, şöyle konuştu:
''Başta sayın başbakanımız olmak üzere tüm temaslarımız iyi geçti. Tutumları ve yaklaşımları çok olumluydu. Bize destek olacaklarını söylediler. Projelerimizi anlattık. Bu kapsamda Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'na ait Kayapınar Belediyesi sınırları içinde yaklaşık bin 300 dönümlük alanda tesis kuracağız. Burada 30 bin kişilik stat, büyük bir alışveriş merkezi, halı sahalar, alt yapı tesisleri yer alacak. Burayı kulüp olarak 49 yıllığına kiralayacağız. Çalışmalarımıza başladık. Proje hayata geçince Diyarbakırspor artık kişilere bağımlı olmaktan kurtulacak. Kalıcı bir gelir sağlanacak. Proje, hem Diyarbakır halkı için hem de Diyarbakırspor için büyük bir atılım olacak. Kente de büyük katkısı olacak.''

Kaynak: AA

Bence cok yerinde bir karar. Diyarbakira guzel (ve buyuk) bir stat cok katki katabilecegini dusunuyorum. 30bin Kisilik olmasi bence Diyarbakir gibi buyuk bir sehir'e biraz kucuk, ama yeterli. Bana ilginc gelen nokta ise spor kompleksi yaparken neden orgeneral'e gidiliyor? Guvenlik herseyden once ama spor'a politika karismamali. Bakalim temeli nezaman atilacak ve stat'in maket ve resimleri nasil olacak. Diyarbakir'a simdiden hayirli ugurlu olsun.

erinc81
9 yıl önce - Çrş 20 Şub 2008, 02:27

tabi daha buyuk bir stad yapilmali ki deplasmana giden taraftarlara tas daha rahat atilsin...

osmancık
9 yıl önce - Prş 21 Şub 2008, 01:11

Alıntı:
tabi daha buyuk bir stad yapilmali ki deplasmana giden taraftarlara tas daha rahat atilsin...

yolunu suyunu keselim.
kaldırım da döşemeyelim.
diyarbakır'ı yatırımlardan silelim isterseniz de, ondan sonra milleti bölücülükle suçlamaya devam ederiz.

sanki tek sorunlu taraftar diyarbakır'da var!

diyarbakırlının sosyal aktivitelerle uğraşmasını sağlaması açısından güzel.
dağa çıkanlara neler kaybettiklerini hatırlatır belki.
tabi stadla çözülür mesele, demiyorum.

erinc81
9 yıl önce - Prş 21 Şub 2008, 02:27

yok yatirim yapilmasin demiyorum...da...istihdan yaratan, egitim sorununu halledebilecek yatirimlar dururken stad...hele ki birinci lige son ciktiginda (yanlis hatirlamiyorsam) gaffar okan suikastin sonra cikan (cikartilan) bir takim icin...elle tutulur genis bir taraftar kitlesi ve de sportif basarisi olmayan bir takim icin...ic sahadaki her maclarinda olaylar cikan (tribun holiganizmi boyutu disinda) bir takim icin...hic yerinde bulmuyorum...baskent'te bile yeni bir stad yokken...

Talatt

9 yıl önce - Prş 21 Şub 2008, 03:49

erinçe katılıyorum . istihdam , çalışma sahası ...

güvenc
9 yıl önce - Sal 11 Mar 2008, 19:14
heyhey

arkadaslar konunun disarisina cikmaya basladik, bosveri, unutalim o kötü günleri ve bu projeyi destekliyelim derim....
Böyle bir projenin gündemde olmasi ben cok mutlu etti, bir kac kulüp yapinca ve gelirlerini 3-5 e katliyinca ( Kayserispor, Fenerbahce) Anadolu takimlarimizinda ayaklanmasi cok güzel...insallah gerceklesir, yapilirsada insallah Diyarbakira yakisan bir stadyum yapilir....

akin87
9 yıl önce - Sal 11 Mar 2008, 19:16

bence baslik degismeli. 30.000 kisilik stad `` dev`´ degil. ancak 70 bin üstü dev olabilir.

Kubilay Kurtuluş
9 yıl önce - Sal 11 Mar 2008, 21:08

Dev stad yazısını görünce, Meksika'daki Maracana Stadı gibi bişey yaptırıyorlar sandım

Ozan Ozer
9 yıl önce - Sal 11 Mar 2008, 21:40

BENcede dev stad yazısı kaldırılmalı stadlar dan önce toplum a daha yararlı olabilecek sosyal bir yatırım yapılsa daha iyi bir yatırım olur.(futbol a göre)

Kubilay Kurtuluş
9 yıl önce - Sal 11 Mar 2008, 21:50

Doğru, olimpiyat stadı örneği var mesela, dev ama giden yok. Stadlarımız tiyatro kalitesinde olmasında. Şu an çoğu ahır gibi aferdersiniz. Ali Samiyen'in kolon demirleri çıkmış artık mesela. Yazık yani, biz buralarda mı maç izlemeyi hakediyoruz.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET