Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Metrobüs'ten Kaza Haberleri
« önceki   123 ... 787980   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 79
Ali clarkkent
4 ay önce - Cmt 10 Eyl 2022, 10:10

Kaza olduğu anda oradaydım. Bir kaç metrobüs önümüzde oldu kaza. 25 dakika sonra duraktan çıktım. K.çekmece yönüne yürümeye başladım. Kazayı gördüm. Özellikle Avcılar yönünden gelen metrobüsün şoför tarafı tamamen yok olmuş. Yaralılar yerlerde yatıyordu. Manzara kötüydü.

Bu sabah bir haber gördüm. Allah akıl fikir versin mi diyeyim. Allah kahretsin mi diyeyim. Bilemedim. Allah kahretsin diyeyim. Paranoyak gerizekalılar. Haber şu:

Metrobüs kazasında yaralanan yolcu: İBB'yi sabote ediyorlar

Avcılar'da yaşanan metrobüs kazasının bilerek yapıldığını söyleyen kişiyi, Ekrem İmamoğlu teselli etti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Avcılar'da 99 kişinin yaralandığı metrobüs kazası sırasında yaralanan bazı yolcuları hastanede ziyaret etti.

"Şoförler eskiden kalma"
Boynundan yaralanan bir yolcu, "Otobüs şoförleri, metrobüs şoförleri herhalde eskiden kalmalar. Sizi sabote etmek adına da çok şeyler yapılıyor. Büyük ihtimalle İBB başarısız gösterilmek isteniyor." sözleriyle Ekrem İmamoğlu'na dert yandı.

Yolcu gerizekalı. Anladık. Başkanda mı saf. Anlamadım ki. Dünkü kazada şoförlerin ölme riski vardı. Özellikle Avcılar'dan gelen O-5049 numaralı metrobüsün şoför tarafı tamamen yok olmuş. Bu şoför mü sabote edecek. Biri sizin gibi salakların aklını sabote etmiş denir bunlara.

Ferhat1010
4 ay önce - Cmt 10 Eyl 2022, 10:31

Alıntı:
"Şoförler eskiden kalma"

Madem öyle o zaman niye şoförleri işten çıkarmamış, çünkü Ekrem İmamoğlu görevine gelince görevden çıkarttığı kişiler olmuştu şoförleri neden çıkartmadı o zaman, ayrıca İBB'yi sabote etmek için böyle bir şey olacağını hiç sanmıyorum çünkü şoförün bulunduğu yer çok büyük hasar almış hatta şofürün hayatta kalması bile mucize olmuş diyebilirim onun için kasten sabote etmek için böyle bir şey olmaz diye tahmin ediyorum.

Sputnik66
4 ay önce - Cmt 10 Eyl 2022, 11:20

Uzun vadede kessinlikle Metrobüs hatları Tramvay Sistemine geçirilmelidir. Metrobüs kessinlikle Istanbul da Iflas etmiştir.

can0634
4 ay önce - Cmt 10 Eyl 2022, 11:44

Kazaya neden olan metrobüs sürücüsünün seyir halindeyken kalp krizi geçirdiği ile ilgili bir söylenti dolaşıyor şu an. Eğer bu doğruysa hemen en kısa sürede İETT tüm sürücülerine kapsamlı bir sağlık durumu taraması yapmalı ve sağlık durumu otobüs kullanmaya elverişli olmayanlar seferlere çıkartılmamalı. İETT'ye işe alımlarda kapsamlı sağlık taraması yaptırmak ve her yıl 1 defa sağlık taramasına girmek zorunlu tutulmalı. Sağlığı bozuk bir sürücü yüzünden onlarca, yüzlerce insanın hayatı riske atılmamalı, insanların canın emanet edildiği otobüs sürücülerinin herkesten daha sağlıklı olması gerekir.

TLG0606
4 ay önce - Cmt 10 Eyl 2022, 11:51

Ses ve kamera kayıtları dikkate alınarak yapılan ilk değerlendirmelere göre, otobüs şoförünün fenalaştığı için kontrolü kaybederek kazaya sebep olduğunu belirlenmiş.

Muhammed Ali 4427
4 ay önce - Çrş 14 Eyl 2022, 17:58

Bir kadın da 99 yaralı 0 ölü olmasına rağmen binlerce yaralı ve ölü var diyor cidden inanılmaz ya.

Gelibolu 1734
4 ay önce - Çrş 14 Eyl 2022, 18:19

Metrobüs gibi özel yola sahip bir sistemde, otonom otobüsler kullanılmalı. Sürücü sadece acil durumlarda devreye girmek üzere orada oturmalı ve trafiğe karışılan köprü geçişinde kontrolü ele almalı. (Aslında orada da otonom sistem çalışır, ama kaza olursa hukuki açıdan sorun çıkabilir.)

hamzza06
4 ay önce - Prş 15 Eyl 2022, 22:34

Böyle yoğun ve tempolu bir hatta günümüzün teknolojisine göre otonom sistemi pek verimli olmaz diye düşünüyorum üstüne bir de köprü geçişi var olmaz fakat ille de bir sistem kullanılmak isteniyorsa şu an günümüzde de yeni üretilen araçların çoğunda olan kolayca uygulanabilecek şerit takip sistemi koyulabilir. Bu sayede şoför fenalaşsa bile otobüsler şeritten çıkmaz.

Bbkir
4 ay önce - Cum 16 Eyl 2022, 10:15

Eskiden metrobüs hattında tecrübeli sürücüler görev yapıyordu şimdi ise genç sürücüler var

Ali clarkkent
4 ay önce - Cum 16 Eyl 2022, 10:46

Alıntı:
Eskiden metrobüs hattında tecrübeli sürücüler görev yapıyordu şimdi ise genç sürücüler var

Sistemin sürekliliği var. Yeniler alınacak elbette. Ama eğitimin iyi verilmesi lazım. Bundan önceki belediyenin bir eğitimine şahit oldum. Şoförü otobüse bindirdiler. Sefer yapıyormuş gibi tatbikat yaptırdılar. Şehirde gezdirdiler. Duraklara yanaştı. İçindeki görevliler arka kapıdan indi. Ön kapıdan bindi. vs. vs.

Yani sadece sözlü eğitim eksik olur. Tatbikat ta yaptırılmalı.

sayfa 79
« önceki   123 ... 787980   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM