Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Metrobüs'ten Kaza Haberleri
123 ... 676869   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Süha
10 yıl önce - Sal 19 Şub 2008, 00:01
İstanbul Metrobüs'ten Kaza Haberleri

METROBÜS KAZASI: 1 YARALI
Alıntı:

Merter'de metrobüs yolunda meydana gelen kazada, kar ve buzlanma nedeniyle duramayan bir otobüs önündeki başka bir otobüse çarptı.

Kazada 1 kişi yaralanırken, otobüs sürücüsü frene basmasına rağmen aracının durmadığnı söyledi.

Metrobüs yolunda sabah saatlerinde meydana gelen kazada, seyir halindeki bir otobüs, durakta yolcu alan otobüse arkadan çarptı. Kazada öndeki otobüste bulunan bir kişi yaralanırken, olay yerine ambulans çağırıldı.

Olay yerine gelen ambulans metrobüs yoluna giremediği için E-5 karayolu üzerinden yaralıyı alarak Bakırköy Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürdü. Duramayarak kazaya neden olan otobüsün sürücüsü, "Metreler varken frene bastım. Ama araç durmadı. Öndeki otobüsün arka koltuğunda oturan bir kişi hafif şekilde elinden yaralandı." diye konuştu.

Hasarlı iki otobüs, metrobüs güzergahının kapanmaması için Edirnekapı Garajı'na çekildi.

Not: Karlı İstanbul'dan üzücü bir haber.

Doğukan Kahraman
10 yıl önce - Sal 19 Şub 2008, 00:05

Bu kazanın nedeni buzlanma kardan değil bu otobüsler her gün ölüm saçıyor. Seyahat boyunca birbirlerine sağlama yapıyorlar sanki burası F1 pisti şoförler birbirlerine hava atıyorlar bazen de iki araç arası mesafe nerdeyse 1 metreden bile düşük.

osmancık
10 yıl önce - Sal 19 Şub 2008, 00:13

Alıntı:
Bu kazanın nedeni buzlanma kardan değil bu otobüsler her gün ölüm saçıyor. Seyahat boyunca birbirlerine sağlama yapıyorlar sanki burası F1 pisti şoförler birbirlerine hava atıyorlar bazen de iki araç arası mesafe nerdeyse 1 metreden bile düşük.

metrobüs kullanan şoförün psikolojisini tahmin edebiliyorum
onca külüstür iett aracı içinde, uzay mekiği kullanıyormuş havasına girebilir.

yanyana geçerlerken iki araç arası mesafe 1 metreden düşük olur zaten.

Enes Zengin
10 yıl önce - Sal 19 Şub 2008, 00:20

Şöförler niye hız yapsın ki trafik yok araç yok stres yok. Adamlar rahat sürüşün keyfini yaşıyorlar. Kaza ucuz atlatılmış hepimize geçmiş olsun.

En son Enes Zengin tarafından Sal 19 Şub 2008, 00:31 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Akın Kurtoğlu

10 yıl önce - Sal 19 Şub 2008, 00:23

Metrobüs yolunda, diğer hareketli şeritlerden daha az araç geçişi olduğu için, karların yeterince ezilerek erimesi yeterli seviyeye gelememiş ve bu yüzden karlı zeminde otobüs önündeki araca bindirmiş olabilir.

Akın KURTOĞLU

eeeerc
10 yıl önce - Sal 04 Mar 2008, 01:58

Bugun (3 mart 2008) , saat 8.30 civarinda , metrobus yolunun Omur duragi yakinindaki en dar noktasinda ciddi bir kaza meydana geldi. Detaylari tam bilemiyorum ancak bildigim su ki ; kazaya karisan otobus Mercedes Citaro da ciddi bir hasar vardi. On cami birkac yerden catlamis , arka korugun yan camlari ise oldugu gibi tuzla buz olmustu. Sanirim arka tarafin da kontrolunu kaybetmis sofor. Bu nedenle , yaklasik 25 metrobus araci , Yenibosna duragindan Omur duragina kadar konvoy olusturdu ve 15 dakika boyunca ilerleyemedi. Araclarin kapilarinin acilmasiyla yuzlerce yolcu metrobus yollarina dokuldu. Kimi on otobuslere gecmeye gayret ederken kimi E-5 uzerinden baska bir otobuse bindi , kimi isi bu ani olumsuzlestirmek icin hatira fotografi cektirdi.

Su ana kadar hicbir medya kurulusunda bununla ilgili bir habere rastlamadim. Detaylarini ogrenmek isterim acikcasi. Cunku ciddi bir hasar vardi ve buyuk ihtimalle , o saatte tiklim tiklim dolu olan otobuste camlarin kirilmasiyla yaralanlar olmustur

Akın Kurtoğlu

10 yıl önce - Sal 04 Mar 2008, 04:48

Alıntı:
Sanirim arka tarafin da kontrolunu kaybetmis sofor. Bu nedenle , yaklasik 25 metrobus araci , Yenibosna duragindan Omur duragina kadar konvoy olusturdu ve 15 dakika boyunca ilerleyemedi. Araclarin kapilarinin acilmasiyla yuzlerce yolcu metrobus yollarina dokuldu. Kimi on otobuslere gecmeye gayret ederken kimi E-5 uzerinden baska bir otobuse bindi

Yolun izole olmasının götürüleri bunlar işte. Eskiden Taksim-Zincirlikuyu tercihli yolu üzerinde de bir kaza olduğu vakit, burada da ardarda otobüsler birikirdi. Hem de metrobüs yolundaki gibi 25 değil, 80-100 otobüs birden...

Metrobüs yolunda ise, 15 dakikalık bir gecikme her iki yönde olmak üzre, 31 aracın birden ardarda dizilmesi, devam edememesi demek... Demek ki bugünkü kazada körüklü arka vagonu da dönüş yolunu kapatmış, bu yüzden kontrollü geçiş imkânı kalmamış...

Akın KURTOĞLU

Süha
10 yıl önce - Sal 04 Mar 2008, 11:46

Kaza haberi internete düştü:
Alıntı:
Metrobüslerin akıl almaz kazası

İlk ciddi kaza gerçekleşti. Bazı yolcular yaralandı.

Metrobüsler İstanbul'da ilk ciddi kazalarını yaptı. Şoförlüğünü Ercan Karakelle'nin yaptığı 34 TN 1931 plakalı otobüs, İncirli durağından Şirinevler istasyonuna seyrederken, karşı yönden gelen Halil Karalar yönetimindeki 34 TN 2019 plakalı otobüsle çarpıştı.

Çarpmanın etkisiyle her iki otobüste bulunan bazı yolcular hafif şekilde yaralandı. Çarpıştıktan sonra 200 metre sonra durabilen otobüslerdeki yolculardan bazıları gözyaşlarına hakim olamadı. Yaşadığı şok yüzünden kazayı gözyaşları içinde anlatan şoför Kayalar, "O viraj tehlikeli bir yer. Karşıdan gelen otobüs virajda yavaşlamadan bana vurdu." dedi. Başından yaralanan diğer şoför Karakelle ise "Ben mi ona vurdum o mu bana vurdu anlamadım. Bu viraj çok kötü. Bu bir değil, iki değil. Aynı yerde üçüncü kaza." diyerek yolun hatalı olduğuna dikkat çekti.

Kaynak: http://www.haberturk.com/haber.asp?id=59102&c ...2008/03/04

Not: Aynı yerde 3 tane kaza olması bu işin ciddi boyutunu gösteriyor bir an önce önlem alınması lazım. Ayrıca şöförlerimiz daha dikkatli olurlarsa daha güzel olucak. Keşke otomatik pilot sistemi kullanılsa yeni metrobüsler gelince.

s.paksoy
10 yıl önce - Sal 04 Mar 2008, 12:06

Blirtilen kazada cevizlibağdan avcılar istikametine giden aracın sağ ayna kolun gevşemesi ve sağa doğru açılmasından meydana gelip ve ilk defa olduğu için şöförlerin bir anda karar vermemeleri bekleme yapılmış ayrıca cam çatlaklardan dolayı iki yolcumuz bölgede hazır bulunan ambulans tarafından sıyrıklarını pansuman ederek ayakta tedavi olarak işlerine gitmiştir ancak araçların havalı cam sistemi olduğu için çabuk çatlayıp ancak dağılmadığı ve bu nedenle madi hasar daha çok olmaktadır

Orçun_56
10 yıl önce - Sal 04 Mar 2008, 22:19

Bu kazaya karışan araçlarımız hangileri peki 0345 k mı? citaro mu? capacity mi?

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 676869   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM