Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Modern Camiler
« önceki   1234 ... 505152   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 3
VEYSEL

16 yıl önce - Pts 13 Arl 2004, 23:02

Alıntı:
hic bir caminin icinde(yada yaninda) bir kütüphane yada insanlarin huzurlu bir ortamda yapabilecekleri güzel sanatlar atölyeleri gibi insanimiz birlestirici ,egitici vede ögretici mekanlar yoktur;

Ayrıca üsküdardaki şemsipaşa camii benim en çok beğendiğim mekanlardandır deniz manzarası,kütüphanesi (ciddi boyutlarda),ibadethanesi ile muhteşem huzurlu bir ortam insan oradayken zamanın nasıl geçtiğini unutuyor Cumhuriyetimizin geçmişi hakkında oldukça ilginç eserlerde var muhteşem bir yer görmenizi tavsiye ederim.

Burç arkadaşımın dediği gibi eskiden camiilerimiz kompleks halinde yapılırmış ancak nedense bir dönemden sonra bu alışkanlık unutulmuş,zaman öylede gerektirmiş olabilir Osmanlının o zamanlar düşündüğü şeyi bizim şimdi gündeme getirmemiz ne acı değilmi?

Modern bir kompleks olarak tasarlanmış böyle bir mekan ne güzel olurdu,içerisinde kütüphanesi,yemek yenilen mekanı,çeşitli organizasyonların düzenlenebileceği salonları ve hatta bir yurdu bulunan bir cami kompleksi,hayal gibi değilmi? böyle bir fikri kamuoyuna sunsak direk gerici,yobaz,meczup damgası yeriz ancak batıda yaşayan dostlarımız bilirler bir kilisenin içerisinde bu tür şeylerin olması yadırganmaz benim kardeşim İngilterede Buckingham University den diplomasını alırken tören katedralde yapıldı,bizim bir üniversitemizin diploma törenini camiide yaptığını düşünebiliyormusunuz? Sanırım bu kafayla gidersek daha uzun bir süre düşünemeyeceğiz ve sanırım Taksimin ortasına bir camii değilde gotik tarzda katedral yapılsaydı geçmişte alınan tepkiler alınmayacaktı.Umarım ileride torunlarım daha hoşgörülü bir ortamda yaşar.Haydaa yine kaptırdım konu nereden nereye gelmiş neyse kaldığımız yerden devam ilk 2 paragraf zaten anlatıyor derdimi

Burç

16 yıl önce - Pts 13 Arl 2004, 23:32

Pendik ana cadde camisinin avlusu da güzel bir çay bahçesi olarak kullanılıyor,
milleti kahvehane ve barlardan kurtarmak bakımından da yararlıdır.

Camilerden benim asıl beklentim minarelerin belli bir para karşılığında halka açık olması.
Turizme de camiye de yararlı olacağına eminim.
Türkiye'nin her şehrine turistik kuleler yapmışız ama atıl duruyorlar.
Hiç bir kullanımı yok. Oysa ne fotoğraflar çekerdik...

irfan x
16 yıl önce - Pts 13 Arl 2004, 23:34

minarelerin hakla açık olması için mimari yapısının tammen ve ya kısmen değiştirilmesi gerekir. Şu haliyle, bunalıma giren Boğazkörüsü niyetine kullanır vala!

Burç

16 yıl önce - Pts 13 Arl 2004, 23:38

Bence boğaz köprüsünün de açık olması lazım, intihar eden gitsin etsin.
6 katlı apartmandan atlayınca da ölürsün. Medyayı dizginlemek lazım, insanları değil.

irfan x
16 yıl önce - Pts 13 Arl 2004, 23:41

Bir sevindirici haber vereyim o zaman Beyazıt Kulesi de turizme açılıyor. Çok yakında oraya da çıkabilicez galiba

Burç

16 yıl önce - Pts 13 Arl 2004, 23:47

Maalesef sadece yabancılara açılıyor.
Evet, kabus gibi kanunlar çıkmaya başladı, kimse de itiraz etmiyor.
Başörtülü öğrencilerin üniversiteye girememesi için ne yapacaklarını şaşırdılar artık.

irfan x
16 yıl önce - Pts 13 Arl 2004, 23:52

Nasıl olur ? Niye? Ne yani kuleye geçiş illa ünversite bahçesinden mi olmak zorunda? Bu ne saçmalık!

Emre_Uzan
16 yıl önce - Pts 13 Arl 2004, 23:54

Alıntı:
Bence boğaz köprüsünün de açık olması lazım, intihar eden gitsin etsin.
6 katlı apartmandan atlayınca da ölürsün. Medyayı dizginlemek lazım, insanları değil.

Köprüler bir kentin simgesi haline gelmiş durumda. Ona bakanların aklına kıtaları birleştiren köprü olduğu gelmeli, intihar eylemlerinin merkezi olduğu değil. O bahsettiğin 6 katlı apartman sana ait olan bir işmerkezi olsa nasıl düşünürdün acaba bilmiyorum patron.
Hem nedir bu medya şöyle olsun böyle olsun.. Medyacı olarak gücüme gidiyor yahu

Taha
16 yıl önce - Sal 14 Arl 2004, 00:44

Alıntı:
Camilerden benim asıl beklentim minarelerin belli bir para karşılığında halka açık olması.

Cok isabetli bir karar, bence boyle bir uygulama hem turizm icin hemde camilerimizin masraflarini karsilamak icin cok iyi olur. Bu yuzden cami minarelerini halka acmak konusunda hemfikirim.

Aydinsert
16 yıl önce - Sal 14 Arl 2004, 00:49

Alıntı:
Nasıl olur ? Niye? Ne yani kuleye geçiş illa ünversite bahçesinden mi olmak zorunda? Bu ne saçmalık!

İrfan kule zaten üniversitenin içinde mecburen universitenin bahçesinden geçeceksin

sayfa 3
« önceki   1234 ... 505152   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET