Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Modern Camiler
123 ... 505152   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 1
Burç

17 yıl önce - Cmt 29 Ksm 2003, 00:32
Modern Camiler

Kozyatagi camii

Yusuf
17 yıl önce - Cmt 29 Ksm 2003, 00:56

O gordugun bacalar, roket atar

Burç

17 yıl önce - Cmt 29 Ksm 2003, 01:01

buna ne dersin? şah Faisal cami :

Pakistan'da ama Türk mimar Vedat Dalokay tarafından yapılmış

sipahi
17 yıl önce - Cmt 29 Ksm 2003, 01:13

Mugla/Gundogan

Okan

17 yıl önce - Cmt 29 Ksm 2003, 05:19

Ben Samsun Anadolu Lisesi'nde hazirlik okurken, bitirmislerdi o modern camiiyi..sene 1981 falan olmasi lazim. Cok gittim gezdim zamaninda ama, su anda hafizamda canlandiramadim bende, elinde fotosunu olan varsa yuklesin, bu arada daha hic rastlamadim Samsun fotolarina, bayagi sirin, guzel bir sehirdir Samsun. Ozellikle, Ataturk'un Saha kalkan ati oldugu bir heykel vardir, cok unludur. Ankara Ulustaki heykele benzer.

Bu arada sifre/login problemlerinden dolayi siteden uzak kalmistim, herkesin gecmis bayrami kutlu olsun ve BEWARE OF THE TRAFFIC MONSTER bayram tatillerinizden donerken.

Istanbul'da bayram oncesi yasanan olaylarda burada yuregimi dagladi. Ulkemizin basi sagolsun, yarinlari huzur icinde olsun.

Herkese, New York'tan kucak dolusu selamlar.

ali

17 yıl önce - Cmt 29 Ksm 2003, 10:32

Ben modern cami tasarimlarini cok ilginc buluyorum...Bu konuda belli bir klasige sadik kalmamiz gerektigi düsüncesine katilmiyorum.Ibadet edilen yerlerin hepsinin birbirine benzemesi gerek gibi bir mantik sart degil..Bana kalirsa mimari ve sanatsal özelligi ruhani düsünceyle birlestirmek mümkün ve cok olumlu...Yillar öncesi Eski Ankara Bld. Baskani Vedat Dalokay'in tasarladigi Pakistandaki Faisal Camisine bayilmistim..

Bence bu tür örnekler cogaltilmali,bence camiler birbirlerinden farkli özellikleriyle de dikkatleri üzerinde yogunlastirabilmeli...

Misafir 3e7

17 yıl önce - Cmt 29 Ksm 2003, 23:40

bence bu cok onemli bir konu.Yillardir hep bizim mimarlarimizin neden klasik Osmanli camii mimarisini asamadigini dusunur dururum. Osmanli Camiileri mimari acidan zamanin en guzeli ve teknolojik olarak da en donanimlilariydi. Bugunun 21. yuzyil Turk camilerinde maalasef 21. yuzyila yarasir hic bir ozellik ve guzellik yok. Yalnizca Osmanli taklitciligi var. Keske Osmanli Camiileri kadar da guzel olsalar. Bir onek vermek gerekirse bence bugunun camiileri cok genis kutuphaneler, altinda cok katli otoparklar, asansorlu minareler ve yuruyen merdiven vs icermeli. Bir de klasik Osmanli mimarisine takilmaktansa o stili daha ileri goturup gelistirmeli...Kactane oyle camii var ki?

Okan

17 yıl önce - Pzr 30 Ksm 2003, 02:41

Haci Omer Sabanci dedinizde aklima geldi..

Ankara'da Haci Omer Sabanci Kiz Ogrenci Yurdu, Isbankasi gokdelenini sollayan ilk gokdelen olmustu herhalde (hangisi daha yuksek tam bilmiyorum). O yurdun fotolarina da forumda rastlamadim gibi geliyor..

Bir ara skandallar falan olmustu, yiktilar falan mi yoksa?...

O gokdelen uvey gokdelen mi onun fotosu niye yok?

Okan

17 yıl önce - Pts 01 Arl 2003, 09:50

Kayip camiyi buldum..

bu da thread link..http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=2763&highlight=

yygusa
17 yıl önce - Sal 02 Arl 2003, 01:31

TBMM'nin camisi de modern camilerimizdendir, odullu bir tasarima sahiptir.

http://www.arkitera.com/gununsorusu/2003/10/29.htm

sayfa 1
123 ... 505152   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET