Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 236
Sinan Ovacık
1 ay önce - Pzr 05 Oca 2020, 15:55

Alıntı:
Fetöcüleri açık etmem yada pkklırarın algı oyunları açıklamam seni neden bu kadar rahatsız ediyor.

Bildiğin fetöcüler varsa EGM'ye haber ver kardeşim.

İhracat başlığında Pkk ve fetöcülerle bu kadar çok konuşman afaki bir durum

Cemoli D18
1 ay önce - Pzr 05 Oca 2020, 15:58

İhracatımız arttı, artmaya devam ediyor.
İstenilen seviyede mi? Değil.

Zamanla inşallah istenilen seviyede olur.

Zamanında yerli oto, yerli yazılım, yerli cep telefonu, yerli ilaç, yerli deterjan, yerli bilgisayar, yerli çip, yerli sermayemiz vs. piyasada olsaydı bugün çok farklı olurduk.

Ülkemiz için 2009 yılı Davos Zirve'sinden sonra rüzgar tersine döndü.

Dış kaynaklı sorunlar
Bunların dışında bir de şu gerçekler var;
Arap kışı (Arap baharı)
Bu olaylar Mısır, Libya, Fas, Cezayir, Suriye gibi ülkeleri doğrudan, direkt olarak derinden etkiledi. Bu da bizim hanemize her manada eksi yazar.
2010'dan beri Arap Dünyası en karmaşık düzeni yaşıyor.

Bae ve Suudi Arabistan'la aran iyi değil.
İran ambargo uygulanan ülke.
Abd'nin ticaret savaşları.
Çin, Rusya, İran, AB, Türkiye ve Abd gerilimleri.
Enerji ve güvenlik sorunları.

Ülke içi yaşanan problemler;
Mit krizi
Gezi olayları
17 - 25 Aralık olayları
Kobane olayları
Işid olayları
Pkk eylemleri
15 Temmuz hain darbe girişimi
Abd'nin ekonomik yaptırım ve vergi kararları

Son 10 yılda yapılan seçim ve referandumların da olumsuz etkileri olmuştur.

Bu kadar üst üste yaşanan sorunları; doğrudan ve dolaylı olarak yaşayan ülke, hükümetin sancılar çekmesi çok normal.

En son Cemoli D18 tarafından Pzr 05 Oca 2020, 16:04 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Oezel

1 ay önce - Pzr 05 Oca 2020, 16:00

Bir an önce bu montajci Sanayici zihniyeti terketmeliyiz. Diger ülkeler montajciliktan kendi markalarini cikarma kabiliyeti gösterdi ama bizdeki ler bunu beceremedi. Bu montajcilik bir virus gibi
Devletin radikal kararlar alip sektorlerde Yapilandirma yapmasi lazim. Otomotiv dahil Makina eletronikde marka cikaracak kuruluslarin ve kisilerin desteklenmesi lazim.
Arge kümelenmesi ve meslek okullarinin bir an önce hayatta gecmesi lazim.
Yabanci marka hayranligi bulasici bir hastalik ve ülkeyi tehdit eden bir unsur... Buna care aramak lazim en azindan milli olmanin savas zamani ülke Savunmasi anlamina gelmedigi okullardan baslayacak anlatilmasi lazim

orhan akıncı
1 ay önce - Pzr 05 Oca 2020, 16:03

Alıntı:
Bildiğin fetöcüler varsa EGM'ye haber ver kardeşim.

İhracat başlığında Pkk ve fetöcülerle bu kadar çok konuşman afaki bir durum

Fetö taktiklerini ezberledik derdin ne senin.
Eğer ki bu ülkede ekonomi ve ihracat konuşuyorsal tabiki fetöyüde konuşmamız lazım. Türk ekonomisine en büyük zarar veren ve milyarlarca doları dışarı kaçıran ve hertürlü ekonomik kalkınmayı sabote eden bir örgütten bahsetmeyelim mi
yada
pkknın güneydoğu anadoluda 30 yıldır uygaladığı terörrün maliyeti trilyon doları geçtiğini açıklamayalım mı?
bunlar ekonomik olumsuzluklar değilmi?
bunları es geçelim ekonomi düzelecek mi?

Ahmet Uluçaylı
1 ay önce - Pzr 05 Oca 2020, 16:03

Ekonomi ile alakalı tüm başlıklarda öne çıkan hakim görüş, Türkiye'nin katma değeri yüksek ürünler ihraç etmesi yönünde. Olmasın demiyorum mutlaka olmalı ama 1 kamyon buğday 4 Iphone ediyor. O kadar buğday için 8 ay bekleniyor , 4 Iphone banttan 4 dakikada çıkıyor.

Savunma sanayii, yazılım, güneş enerji paneli , rüzgâr türübünü, lokomotif ve vagon, tibbi malzeme ve makina, üretim alanında görev alacak robot, ...

naims1
1 ay önce - Pzr 05 Oca 2020, 16:08

Zamanında nuri Demirağ 'ı sağır ismet Yok etmeye çalışmasaydı bugün yolcu uçaklarını boeing değil belki biz satıyor olacaktık tüm dünyaya.

Hadi bunları da konuşalım o zaman.

Var mısınız.

Bugün aynısı Selçuk bayraktara ve Ethem sancak' a yapılmıyor mu, sağır ismetin bugünkü torunları tarafından.

Sen yerli milli bir şeyler üretmeye çalışan insanına yandaş diyerek tu kaka yaparsan bu ülkenin ihracatı nasıl artacak bana biri anlatsa da öğrensek.

Ülkemizin asıl sorunu ne mi?
Nesil değişse de kafa hiç değişmiyor bazılarında.

İhracatı artırmak istiyorsa bu ülke gerçekten önce bu kafaları değiştirmesi lazım.

Benim umudum yok bu kafaların değişeceğinden.

En son naims1 tarafından Pzr 05 Oca 2020, 16:17 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi

Can Haliloglu
1 ay önce - Pzr 05 Oca 2020, 16:09

Artik uretim doguya kaydi Çin gibi dogu ulkeleri ile iliskileri gelistirip Avrupaya yapilan satislarda re export merkezi olmaliyiz

Ufacik Birlesik arap emirlikleri bile bu yoldan 100 milyar dolar para kazaniyor

Mert Minilimize
1 ay önce - Pzr 05 Oca 2020, 16:12

Üretim ve pazarlamada yine de geriyiz. İtiraf etmek gerek

ppalaremzi
1 ay önce - Pzr 05 Oca 2020, 16:14

Bunu da içerdeki kanı bozuklar karalamaya çalışacak.

Yakup

1 ay önce - Pzr 05 Oca 2020, 16:23

Alıntı:

bir an evvel 500 milyar dolar bandına çıkmamız lazım enerji sorununu çözmemiz lazım yüksek verimlilik ve min. işsizliği sağlamamız lazım bir yerlerde yanlış yapıyoruz ama sürekli suçu ve eksikliği başka yerlerde ararsak 100 yıl daha bu tartışmalarla kısır döngü ile uğraşırız.

Dogru tespitler..

sayfa 236
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET