Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 17
KAZIM HASIRCI

2 yıl önce - Sal 25 Tem 2017, 16:46

Sitedeki 7000. Fotoğrafım

Belen Köyü'nden Hacı Hasan Göleti

Emre aydemir27

2 yıl önce - Sal 25 Tem 2017, 16:53

Kazım abi fotoğraflarini beğenerek takip ediyorum. 7000. Fotoğrafın için tebrik ederim

KAZIM HASIRCI

2 yıl önce - Pts 14 Ağu 2017, 00:08

Belen Köyünde Camii

konuralpilbay

2 yıl önce - Cum 18 Ağu 2017, 14:50
Köy adları

Altmışlı yıllarda özellikle Gaziantep lisesinin kır gezileri, yerel deyişle sahre düzenlediği bir köy vardı. Köyün adı Dehep idi, bir ihtimal Dehpi de olabilir. Bu köyü bilen ya da duyan var mı? İnternette maalesef bulamadım. Köy adları anormal ve hastalıklı bir anlayışla değiştiriliyor. Mesela dedemin köyü olan Cibekir'in adı Bağbaşı yapılmış, bir tane bile üzüm bağı yok köyde. Fıstık ve mercimek yetişirdi eskiden. Google'a Gündoğdu yazdım, 50 tane Gündoğdu, Gündoğmuş, Gündoğan köyü çıktı. Kıt beyinli, dar kafalı memur zihniyetli ve de zekaca noksan bazı adamların icadı isimler veriliyor yerleşim yerlerine.

Mehmet DK

2 yıl önce - Cum 18 Ağu 2017, 16:12

konuralpilbay demiş ki :

Alıntı:
Altmışlı yıllarda özellikle Gaziantep lisesinin kır gezileri, yerel deyişle sahre düzenlediği bir köy vardı. Köyün adı Dehep idi, bir ihtimal Dehpi de olabilir. Bu köyü bilen ya da duyan var mı?

Hocam öncelikle merhaba,,

Dehep veya Dehpi isimleri ile arayıp bulamadığınızı ve bilen olup olmadığını sormaktasınız. Ben araştırma yaptım ama sizin gibi bulmakta başarılı olamadım. Yani bu isimler ile adlandırılmış bir köy yok. Sanıyorum sizin aklınızda yanlış isimler kalmış olacak, ki araştırmalarım esnasında bulmak bir yana, izine rastlamak bile mümkün olmadı. Biraz daha sakince bir kafa ile düşünmeye devam edin, belki başka bir isim daha aklınıza gelebilir. Eğer başka bir isim aklınıza gelecek olursa burada belirtiniz, arama işinde size yardımcı olmaya devam edebiliriz..

Ne güzel bir işe el atmışsınız eskiyi aramak ile,sizi tebrik ederim. Inşallah bu aradığınız köyü yakında bulursunuz..

Selam ile...

sayfa 17
« önceki   123 ... 16171819   sonraki »
ANA SAYFA -> GAZİANTEP