Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
muhammet3
3 yıl önce - Sal 02 May 2017, 21:11

2009/2010 yılında Askerlik görevimi Akşehirde yapmıştım.
Konya merkeze otobüsle 1.5 saatte gidilirken trenle ulaşım yanlış hatırlamıyorsam 4 saat sürüyordu.(Tabiki askerde zaman bol, acele yok )

Konyanın uçsuz bucaksız düz ovalarında günün ağarışını/guneşin doğuşunu izlemek bana ayrı bir zevk veriyordu.
Sırf bu manzarayı izlemek için sabah 5 te trenle Akşehirden Konyaya giderdim.

Sabah saatlerinde ovaya güneş doğarken altın sarısı buğday başaklarının rüzgarla savruluşu, tarlaya serpilmış boncuk gibi şeker pancarlarını izlemek huzur vericiydi.
Güneş doğduktan sonra traktörlerle tarlaya giden çıftçileri izlemek sanki filmizlemek gibiydi.

Kadınhanı sanırım Konya ile Aksehirin tam orta istasyonuydu, Kadinhanina geldigimizde yol yarılanamış oluyordu.

Sırf bunları izlemek için en az 10 defa Konyaya Trenle gidip akşam otobüsle dönmüşümdür.

(+)

Misafir a8a

3 yıl önce - Pts 07 Ağu 2017, 23:51

Başkuyu köyündenim ancak biz bu Kadınhanı,bundan hiç,bir hizmet görmedik başkuyu belediyesi 1983 yılından taaki büyük şehir yasasına kadar hizmet yok adamla ilgilenmezler,burnundan kıl aldırmayan kibir adamlar şimdilerde ayrılmayı karar verdik birde çok uzak olması sebebiyle Sarayönü ne bağlanacağız gözlü konuklar yolu nerden şehre uzaklık 25-30 km fark ettirmesi zaman dan tasarruf hem de millet vekili bulup ayrılacağız

Misafir 371

3 yıl önce - Pzr 20 Ağu 2017, 00:58

Kadınhanı başkuyu köyündenim ancak yol uzaklığından dolayı çile çekiyoruz
bugün başbakan Konya'ya geldi gözlü-konuklar Sarayönü yolu açılma ihtimali yüksek
BİR RİCA DAHA OLDU KENDİLERİNDEN
KADINHANI'NDAN AYRILIP
SARAYÖNÜ BAĞLANMAK ONUN DA KONUSU AÇILMIŞKEN ARTIK
YETER! 120 KM OLAN 86 KM DÜŞMESİ GEREKİR HUZURU İSRAF

barissello
3 yıl önce - Sal 10 Ekm 2017, 14:15
Kadinhani pidesi

(+)

Misafir 9a3

3 yıl önce - Prş 04 Oca 2018, 09:57

sayfa 5
ANA SAYFA -> KONYA