Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Nazmi
11 yıl önce - Pts 03 Mar 2008, 23:48

Alıntı:
Ayrıca Takım tutmak başka bişey!Stadyuma bakmadan gelir ,takımı için gelir taraftar.Stadyum istediği kadar iyi olsun kim stadyumu görmek için maça giderki?

Her taraftar yukarıda yazılıdığı gibi değil,Zaten maça giden taraftar stadyuma bakmak için değil, stadyumda rahat etmek ve istediği zaman ailesiyle rahat ve modern ortamda maç izlemek için gider.(en azından bana göre)

Bekir Kurt

11 yıl önce - Pts 03 Mar 2008, 23:51

Mersin icin yeni bir stat yapma fikri hicde fena degil. Fakat Mersin Idman Yurdu Süperlig'e cikmadigi sürece o stat lüks ve atil bir yatirim olur.

Gerci bir Mersin'li olarak öyle bir stada kavusmak herkes gibi beni de gururlandirir, fakat bahsettigim gibi MIY ve dolayisi ile ona ekonomik destek noktasi sadece Mersin Belediyesi olmamali. Oysa Mersin'de destek verebilecek bir cok fabrika ve sirket var.

Dogrusu Mersin'i Süperlig'de görememek benim icinde bir üzüntü kaynagi.

serhatköprülü

11 yıl önce - Pts 03 Mar 2008, 23:59

Alıntı:
Zaten maça giden taraftar stadyuma bakmak için değil, stadyumda rahat etmek ve istediği zaman ailesiyle rahat ve modern ortamda maç izlemek için gider.(

Ben enzından öyle değilim takımımı desteklemek için gidiyorum stadyuma .Benle birlikte ortalama 20 bin kişi gidiyor bunun için .
Ama bu yapılacak stadyumun Alışveriş merkezi ve sineması olacağını kim söylediki! Zaten bende o şekilde yapılsın diyorum yapılacaksa .Enazından bir amacı olur.Akdeniz olimpiyatları amaç olamaz çünkü aday olan ülkeler mevcutlarının yanında projelerle hep aday oluyor incelediyseniz.Buda proje olarak sunulabilir.Kazanması halinde yapılabilir.Kazanamazsa düşünün atıl durumda kalacaktır.
Yani öyle bişey olacaksa bile oraya gelecek insanların yani alışveriş merkezine yada sinemaya gelenlerin maç izlemeye girip tribünleri dolduracağını hiç sanmıyorum.Taraftar takımı için gelir stadyuma.

Nazmi
11 yıl önce - Sal 04 Mar 2008, 00:09

Serhat kardeşim bizim sayemizde Mersin bölümü uçuşa geçti neyse...
AVM,restoran,kafe,sinema vs. olacağını tahmin ediyorum ve muhtemelen olacaktır,bu tür yatırımlar ülkemizde 100 yılda bir olur bunuda düşünmüşlerdir mutlaka.Ayrıca Mersin valisi Kayserideki tamamlanmak üzere olan stadyumun benzeri olacak diyorsa bunlarda mutlaka olacaktır.
elbette maça giden taraftar alış veriş yapmak için gitmiyor oraya,"maçtan maça gidilecek,diğer zamanlar boş kalacak" denilen yazıya cevap olarak yazmıştım onları.

Özden
11 yıl önce - Sal 04 Mar 2008, 10:53

Alıntı:
olimpik amaçlı olmayacaksa stad falan yapmasınlar. 1. ligde takımı olmayan bir şehir yapılacak bir futbol stadına karşıyım.
devlet para vermiyor belki bu tür şeylerde ama milyonlarca dolarlık arsalar veriliyor karşılığında.

Olayı neden tartışma ortamına sürüklüyorsunuz. Mersin bugün birinci ligde değil belki ama yarın çıkmayacağının garantisi varmı?

Özden
11 yıl önce - Sal 04 Mar 2008, 10:56

Alıntı:
Bu stadyum eğer futbol için yapılacaksa şöyle bir durum var.Mersinde en çok taraftarı olan takım Mersin İdman Yurdu onun seyirci ortalaması 3 bin - 4 bin civarı.En fazla seyirci Adana maçlarında geliyor bunda bile en fazla 9 Bin kişiye oynuyorlar rakiple birlikte.Yani 30.000 kişilik bir stad düşünülmesi bence çok saçma yeni stadyumla taraftar sayısıdamı artacak? Bunun dışında eğer olimpik yapılacaksa en büyük ve en güzel örnek buna "Atatürk Olimpiyat stadı "atıl durumda duruyor.Yani buda çok gereksiz geliyor bana.Böyle bişey yapılsa Akdeniz Olimpiyatlarımı düzenlenecek? Düzenlense bile bir kez kullanılacak tam anlamıyla.Ondan sonra bomboş bekliyecek.
Benim fikrim mevcut stadyum modernize edilmesi yönünde.Kapasitesinin bile artıtırlmasına gerek yok.Çünkü böyle bir ihtiyaç yok.Daha modern bir stadyuma dönüştürülüp kullanılabilir.

Siz sürekli Mersini kötüleyen mesajlara imza atıyorsunuz. Hayırdır. Mersin İdman Yurdunun mevcut stadı 15 bin kişiliktir ve bu stad büyük olan maçlarda doluyor.
Y a sayı saymada bir problem var ya da bahsettiğiniz maçlar büyük değil.
Ön yargıları ve nefretleri bir kenara bırakalım ve forumun gerçek amacında yazışalım. Aksi halde neden Mersin bölümündesiniz?

Özden
11 yıl önce - Sal 04 Mar 2008, 11:00

Alıntı:
Modern stadyumları olan avrupa şehirleri de dahil 2 haftada bir yapılan maçlar dışında boş duruyor yani stadyum bomboş beklemsin diye insanlar evlerini stadyuma taşımış değiller.
Kaldıki günümüz modern stadyumlarında sinema salonları,avm'ler,resteronlarda bulundurularak sosyal yaşam için daha aktif hale getiriliyor.
2.lig alt katagorisinde olan bir takım için,Göztepeyle kıyaslamaz isek 4-5 bin taraftar normaldir,kaldıki Adana maçlarında ortalama 9-10 bin taraftar geliyorsa süper ligdeki bulunan takımların maçlarında heleki bu takımlar büyük takım ise 10-15 bin ortalamayı rahat yakalarlar,bu ortalamada gayet normal.İleriyi düşünmek gerekir.
Bence yapılmalı,hemde ileride olası bir uluslararası organizasyon için modern olimpik bir stadyum yapılmalı...ki zaten yoğun çalışmalar var ve meyvelerini vermek üzere.

Teşekkürler Nazmi..Ön yargısız bir duruş için.

serhatköprülü

11 yıl önce - Çrş 05 Mar 2008, 00:50

Alıntı:
Siz sürekli Mersini kötüleyen mesajlara imza atıyorsunuz. Hayırdır.

Bu konu hakkında birdaha yazı yazmıyacaktım ama bu mesaj beni gerçekten üzdü.Öncelikle şunu söylemek istiyorum tüm mesajlarınızı tek mesajlada yazabilirdiniz.Bunun dışında benim mersini kötüleyen hangi mesajım varmış mersinle ilgili hiç hatırlayamadım?

Alıntı:
Ön yargıları ve nefretleri bir kenara bırakalım

Bu söylediğiniz ithamlardan anlaşılıyorki sizde bir önyargı yada nefret var.Gerçekleri söylediğim içinmi bunlar herkezin işine geldiği gibi mesaj yazacak değilim.Gerçeklerden sapamam

Alıntı:
mevcut stadı 15 bin kişiliktir ve bu stad büyük olan maçlarda doluyor.
Y a sayı saymada bir problem var ya da bahsettiğiniz maçlar büyük değil.

Siz sanırım hiç maçlara gitmiyorsunuz yada sizin sayı saymada bir probleminiz var .Bilmeyen biri değilim ve gerçeklerden bahsediyorum.Yalan şeylerle asla insanları kandırmaya uğraşmam.

Alıntı:
forumun gerçek amacında yazışalım. Aksi halde neden Mersin bölümündesiniz?

Forumun gerçek amacı nedir acaba size soruyorum? Ben burada dediğim şeyde yanlış bişey görmüyorum.Modernize edilmesini destekliyorum mevcut yerinde yapılsın diyorum sadece kapasitesi yönünde şuan için gereksiz diye fikrimi söyledim.Haber sohbet bölümü herkeze açık sanırım.Söylediğiniz gibi önyargıyı bir kenara bırakın.
Aslında böyle yazılar hiç yazmam ama önceden söylediğim gibi yalanla ve ortalığı karıştırmakla itham edilmekteyim ve bu beni çok üzdü.

nihat68

11 yıl önce - Cmt 15 Mar 2008, 00:34

mersinimize ne yapilirsa yakisir bence. akdenizin incisi her zaman oraya gelmek cok hosuma gidiyor. insallah modern bir stadyum yapilir

Özden
11 yıl önce - Cum 18 Nis 2008, 19:01

Stadın yeri konusunda ciddi araştırmalar başladı. Büyük ihtimalle Kuzey Mersine yapılacak.
Çiftlikköy Mersin Üniversitesinin bulunduğu bölgenin adı.
Bu satad projesinin 2008 yılı içinde temeli atılacak.

Alıntı:
Mersin Valisi Hüseyin Aksoy, AK Parti Mersin Milletvekili Prof.Dr. Ömer İnan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan ile birlikte, yapılması planlanan yeni stat alanında incelemelerde bulundu.
AK Parti Mersin İl Başkanı Mustafa Muhammed Gültak ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Taşkın'ın da katıldığı incelemede, Çiftlikköy Beldesindeki arazinin, stat için uygunluğu konusunda görüş alış verişinde bulunuldu.

Ulaşım yönünden bir çok kolaylığı bulunan ve 3. çevre yoluyla kesişen bölgenin, hazine arazisi olması dolayısıyla, yeni stat için uygun olabileceği belirtildi.

Projenin onaylanması halinde TOKİ tarafından yapılacak olan stadyumun 30 bin kişilik olacağını belirten AK Parti Mersin Milletvekili Ömer İnan, yeni stadyumun son derece modern, otoparkı olan ve her türlü ihtiyacı karşılayabilecek bir stat olacağını söyledi.

Mersin Valisi Hüseyin Aksoy da, yeni stat ile ilgili projenin hazır olduğunu, Kayseri'de tamamlanmak üzere olan stadyumun bir benzeri olacağını belirtti. Aksoy, yeni stadyumun yapılacağı alanın hazine arazisi olduğundan işin kolaylaştığını, TOKİ'nin Tevfik Sırrı Gür Stadyumunu alarak karşılığında bu yeni stadyumu yapacağını kaydetti.

sayfa 3
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET