Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
recep demirbas
11 yıl önce - Pts 03 Mar 2008, 21:47

olimpik amaçlı olmayacaksa stad falan yapmasınlar. 1. ligde takımı olmayan bir şehir yapılacak bir futbol stadına karşıyım.
devlet para vermiyor belki bu tür şeylerde ama milyonlarca dolarlık arsalar veriliyor karşılığında.

Serhat akdağ
11 yıl önce - Pts 03 Mar 2008, 22:24

daha önce anap hükümeti her ile havaalanı diye dünya kadar parayı yedirdiler mütaahhitlere şimdide bu hükümet yok bilmem kaç ile bilmem ne kadar stat mış bilmem ne miş. bunlarda yedirsinler yandaşlarına

arda84

11 yıl önce - Pts 03 Mar 2008, 22:28

Konumuz hükümetlerin veya bu hükümetin her ile şu kadar stadyum yapacağız, bunlar da bizi kandıracak eyvah falan gibi birşey değil, lütfen konu dışına çıkmayalım..

Bu başlık altında kentimiz Mersin'e yapılması hemen hemen kesinleşen stadyum konusundaki gelişmeleri paylaşıyoruz..Her ile özellikle de böyle büyük illere yeni ve modern stadyumlar yapılması da gayet güzel bir gelişme..

serhatköprülü

11 yıl önce - Pts 03 Mar 2008, 23:10

Bu stadyum eğer futbol için yapılacaksa şöyle bir durum var.Mersinde en çok taraftarı olan takım Mersin İdman Yurdu onun seyirci ortalaması 3 bin - 4 bin civarı.En fazla seyirci Adana maçlarında geliyor bunda bile en fazla 9 Bin kişiye oynuyorlar rakiple birlikte.Yani 30.000 kişilik bir stad düşünülmesi bence çok saçma yeni stadyumla taraftar sayısıdamı artacak? Bunun dışında eğer olimpik yapılacaksa en büyük ve en güzel örnek buna "Atatürk Olimpiyat stadı "atıl durumda duruyor.Yani buda çok gereksiz geliyor bana.Böyle bişey yapılsa Akdeniz Olimpiyatlarımı düzenlenecek? Düzenlense bile bir kez kullanılacak tam anlamıyla.Ondan sonra bomboş bekliyecek.
Benim fikrim mevcut stadyum modernize edilmesi yönünde.Kapasitesinin bile artıtırlmasına gerek yok.Çünkü böyle bir ihtiyaç yok.Daha modern bir stadyuma dönüştürülüp kullanılabilir.

arda84

11 yıl önce - Pts 03 Mar 2008, 23:21

Alıntı:
2013 Akdeniz Oyunları’nı Yunanistan’ın Volos kentine kaptıran Mersin’in, 2017’deki oyunlar için yeniden aday olacağını belirten Taşkın, yeni stadın adaylık sürecinde katkı sunacağını söyledi. Taşkın, şöyle devam etti:
“Yeni stadımız ‘olimpiyat stadı’ olacağı için, Akdeniz Oyunları’nda gerekli olacak. Biz, adaylık sürecinde elimizi daha da güçlendirmek istiyoruz. ‘Modern bir stada sahip aday kent’ olmak istiyoruz.”

İlk sayfada GSGM İl Müdürü'nün bir açıklaması. Buna göre ilk amaç Akdeniz Oyunları için, ama aynı zamanda 3-4 bin kişilik bir seyirci ortalaması elbette bugünkü gibi bir stadyumda ve 2.lig takımı için normaldir, Süper Lig maçlarında bile stadyumlar zor doluyor. Ama bunda en büyük sebep bütün kentlerdeki köhnemiş kötü stadyumlar bence..

Bu yüzden yeni yapılacak olan bütün stadyumlarda (Kayseri, Rize, Antalya, Mersin vb.) seyirci ortalamasında çok büyük sıçramalar olacaktır, çünkü buralar tıpkı Avrupa'daki gibi birer yaşam alanı olarak düşünülmektedir...Zaten bütün büyükşehirler için bu tür modern stadyumlar kesinlikle ama kesinlikle yapılmalıdır..Darısı diğer büyükşehirlerin başına...

Tayfun75
11 yıl önce - Pts 03 Mar 2008, 23:29

Mersin 3-4 bin kisiye oynuyor olabilir ama bunun sebebini Mersin TSG stadina gitmeyen bilemez, hakikaten cok kotu bir stad, guzel bir stad olsa kesinlikle 10-15bin arasi oynar gibi geliyor, ayrica zaten sadece futbol stadi olarak yapilmayacagi aciklanmis, bu tur yatirimlar Hakkaride bile yapilsa destek verilmeli, ,cunki yapilan bazi havalanlari gibi gereksiz bir yatirim degil devamli kullanilabilecek yatirimlar

Nazmi
11 yıl önce - Pts 03 Mar 2008, 23:32

Alıntı:
Akdeniz Olimpiyatlarımı düzenlenecek? Düzenlense bile bir kez kullanılacak tam anlamıyla.Ondan sonra bomboş bekliyecek.

Modern stadyumları olan avrupa şehirleri de dahil 2 haftada bir yapılan maçlar dışında boş duruyor yani stadyum bomboş beklemsin diye insanlar evlerini stadyuma taşımış değiller.
Kaldıki günümüz modern stadyumlarında sinema salonları,avm'ler,resteronlarda bulundurularak sosyal yaşam için daha aktif hale getiriliyor.
2.lig alt katagorisinde olan bir takım için,Göztepeyle kıyaslamaz isek 4-5 bin taraftar normaldir,kaldıki Adana maçlarında ortalama 9-10 bin taraftar geliyorsa süper ligdeki bulunan takımların maçlarında heleki bu takımlar büyük takım ise 10-15 bin ortalamayı rahat yakalarlar,bu ortalamada gayet normal.İleriyi düşünmek gerekir.
Bence yapılmalı,hemde ileride olası bir uluslararası organizasyon için modern olimpik bir stadyum yapılmalı...ki zaten yoğun çalışmalar var ve meyvelerini vermek üzere.

Emir ERTEN
11 yıl önce - Pts 03 Mar 2008, 23:34

Tevfik Sırrı Gür Stadına en son 2003 yılında gitmiştim.Zaten fazla bir gitmişliğim yoktur.O zamanlar tribünler koltuksuzdu.Şimdiki durumunu bilen var mı?

Mersine yakışmayan 20. yüzyılın modern olmayan görüntüsüne bürünmüş ve şiddetle tamir edilmesi veya yıkılıp yeniden yapılması gereken bir stad olarak görüyorum.

Tayfun75
11 yıl önce - Pts 03 Mar 2008, 23:38

Nette boyle bir resim buldum Mersin Yeni Stad diye, guzel bir stad, ama atletizm pistini ben goremedim

En son Tayfun75 tarafından Pts 03 Mar 2008, 23:46 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

serhatköprülü

11 yıl önce - Pts 03 Mar 2008, 23:44

9 bin denilen rakip taraftar ile birlikte geliyor oda tekmaç.Tamam yaşam oratamları olan Alışveriş merkezi olan sineması olan stadyum tabiki yapılsın benimde dediğim o zaten mevcut stad yılıp o şekilde yapılabilir.
Ama 30 bin kişilik bir stadyum mersine fazla kapasite olarak.Gereksiz göz boyama gibi geliyor.Ayrıca hiçte alışveriş merkezleri sinema salonları olan bir stad yapacaklarını sanmıyorum.Atatürk Olimpiyat stadyumu gibi birşey düşünelim amaca yönelik daha sonra çürümeye bırakılacak.
Ayrıca Takım tutmak başka bişey!Stadyuma bakmadan gelir ,takımı için gelir taraftar.Stadyum istediği kadar iyi olsun kim stadyumu görmek için maça giderki?

sayfa 2
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET