Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Sal 12 Şub 2008, 18:16
[İST-A3.17] - Avrupa Yakasında E-5 Üzerinde Çalışan Bütün Minibüsler Kaldırıldı!

İBB'nin canlı kameralarında yapılan takiplerde bugün hiç minibüs görüntüsüne rastlanmaması ve dün geceki İBB Başkanı Topbaş'ın "Minibüsler E-5'ten Kalktı!" açıklamasından sonra;

E-5 üzerinde çalışan minibüslerin kaldırılmalarına ve yanyola alınmalarına kadar geçen süre zarfındaki bilgileri kapsayan; [İST-A7.33] - Metrobüsten Dolayı Kapatılan Minibüs Hatları Nerelere Kaydırılacak? başlığımız, miadını doldurarak kilitlenmiştir.

Dönüşümün bundan sonraki aşamalarını, yolun ne ölçüde rahatladığını/rahatlamadığını, yapılması gerekenleri, yeni hatları vs... içinde bulunduğumuz bu başlık altında toplayacağız.

wowTURKEY-Ulaşım
Site Denetçisi

Akın KURTOĞLU

Burç

14 yıl önce - Sal 12 Şub 2008, 18:18

Her ne seçimine katılırsa katılsın, bundan sonra benim oyum Kadir Topbaş'a
"Minibüs" icat edildiğinden beri başarılamayanı başardı valla.
İstanbul için yeni bir çağ açıldı diyebiliriz.

Atilla Karaçor
14 yıl önce - Sal 12 Şub 2008, 18:24

E-5 'İN keyfini çıkartım bugün.
Hevesimi alamadım iki tur attım.
Sağaolasın Kadir başkan.
Başta gözüm tutmamıştı ama iyi işler yapıyorsun

Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Sal 12 Şub 2008, 18:25

Şimdi, ilk iş olarak E-5'in bugünkü akıcılığı hakkında bu yolu kullananlardan çeşitli bilgileri almak ve akabinde yeni oluşturulan minibüs hatlarının kalkış noktalarının biraraya toplanmasından sonra bütününü içeren yeni bir kalkış listesi hazırlamak gerekecek... Herkes, bugünden itibaren gördüğü ve/veya kullandığı yeni besleme minibüs hatlarının kalkış ve varış noktaları ile (varsa) hat numaralarını buraya iliştirmeye başlasın...

Akın KURTOĞLU

Atilla Karaçor
14 yıl önce - Sal 12 Şub 2008, 18:30

Yan yolları zaman zaman daraltan köprü ayaklarının ötelenmesi gerek.
Bazı yerlerde yol geometresi düzeltilmeli
Yol cizgileri yeniden cizlmeli
Transit yolda da bazı bozuk satıh ve daralmalar var
onlarda düzeltilmeli

Serhat Atan

14 yıl önce - Sal 12 Şub 2008, 18:33

iyi olmuş.
mesela benim okulum şirinevler'de(i.kültür üni.)
ve okulun önündeki yanyol minibüslerden dolayı "illallah" dedirttirecek durumdaydı.

en azından D-100(E-5) gibi ana arterden kalkmaları yeter;burayı tıkamadıkları sürece hem otobüsler;hem yanyolu klullanan özel araçlar rahat eder.

bir de bu canlı kamera görünütüsünü koyan arkadaştan rica etsem buraya koyabilir mi?
baksak.
gerçekten kalktığını görmek istiyorum.

Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Sal 12 Şub 2008, 18:36

İBB-canlı kamera görüntüleri linki de şöyle:

http://tkm.ibb.gov.tr/yolDurumu/KameraStream.aspx#

E-5 üzerini yol boyunca 24 saat kesintisiz gösteren 7 adet kamera mevcut: Cevizlibağ, Merter, İncirli, Şirinevler, Çobançeşme, Sefaköy, Florya E-5...

Açık kameranın üzerine mouse ile çift tıkladığınız vakit; tam ekran görüntüsü haline gelir. İkinci çift tıklamada tekrardan küçük formata dönüşür. Görüntüler 5 dakika ile sınırlı olup, 5. dakika sonunuda minik ekran kapanır... 4. dakikanın içinde F5 ile Refresh yaparak, süreyi 5 dakika daha uzatmak mümkün...

Akın KURTOĞLU

akmacit
14 yıl önce - Sal 12 Şub 2008, 18:37

Ben hala inanamıyorum, böyle birşeyin olabildiğine.

Anlamadığım birşey var bu konuda minibüsçülerin nasıl sesi çıkmadı e5'i terk ederlerken.

Bir anda o kadar minibüs nerelere gitti ?

Özer Akyıldız
14 yıl önce - Sal 12 Şub 2008, 19:35

Yani hiçbir hatmı e5'e çıkmayacak mı yoksa şehir içinde başlayıp daha sonradan e5'e çıkanlar devam mı edecek?Mesela Soğanlı-Topkapı hattı İncirli'den e5'e çıkıyordu eskiden.Şimdide çıkmaya devam edecek mi?

En son Özer Akyıldız tarafından Sal 12 Şub 2008, 19:47 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Sal 12 Şub 2008, 19:46

Şu anda çalışan Metrobüs geçiş frekansları yoğunluğu sırtlayabilecek mi acaba? Tek yönde ortalama her 60 saniyede bir araç geçiyor.

Akın KURTOĞLU

sayfa 1
123 ... 181920   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM