Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kayseri - Acıbadem Hastanesi
12345678   sonraki »

ANA SAYFA -> KAYSERİ
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Hasan Yüksel

10 yıl önce - Prş 07 Şub 2008, 03:42
Kayseri - Acıbadem Hastanesi


Daha önce Memleket Hastanesi baslığı altında açılmış bir sayfa bulunmasına rağmen bu hastaneyi yaptıranların bu ismi Acıbadem olarak değiştirmeleri nedeniyle yeni bir başlık altında bir sayfa açmayı uygun gördüm.

Acıbadem, Kayseri’de faaliyet gösteren Güneş Hastanesi ortaklarının girişimiyle başlayan ve kaba inşaatı bitmiş 16.252 metrekare kapalı alanlı hastane binasına sahip Memleket Medikal Cerrahi Özel Sağlık Hizmetleri AŞ’nin % 51 hissesini satın alarak yatırım ağını Kayseri’ye doğru genişletti. Daha önce 2008 yılının ortalarına doğru bitirilmesi planlanan hastanenin kapalı alanı 16000 metrekareden, şu anda tamamlanmakta olan ek yatırım ile 20000 metrekareye çıkartılması hedeflenmektedir. Hastane 120 yatak sayısı ile hizmete girecektir.(+)

(+)

(+)


Eski adı "Millet Hastanesi" olan ve daha sonra Tekel'in kullanımına verilen ve bir yangın sonucu tamamem harabeye dönen eski bina ise tamamen restore edilerek yeniden hastane olarak kullanıma kavuşturulacaktır.(+)

(+)
(+)

(+)

(+)
Hasan Yüksel

10 yıl önce - Çrş 18 Hzr 2008, 03:48

Kayseri’nin mevkii olarak en güzel ve en donanımlı hastanesi yakında bitmek üzere. Eski Millet Hastanesi'nin karşısında yeni yapılan bina, kendi kendini yönetebilen akıllı bina olarak planlanmış. Binanın elektrik ve elektronik donanımı için 2000 km’ den daha fazla kablo kullanılmış. Binanın pencereleri açılıp kapanan türden değil. Dışarıdan içeriye hava girmesi imkansız. Binanın havası otomatik olarak steril edilip içeriye verilecek şekilde planlanmış. Bunu için çok özel klimalar yerleştirilmiş. Aynı şekilde şehir şebeke suyu da yeniden arıtılarak iç sisteme verilmekte. Bina da 3 ayrı bölgede 2'şer çift akıllı asansörler yer almakta. Binanın tüm elektrik ve elektronik sistemi tek merkezden kontrol edilmekte. Bina beş yıldızlı bir otel konforuyla hizmet verecek. İsteyen hastalara suit odalar verilebilecek. Ayrıca binada 7 ayrı ameliyathane ve çok büyük bir laboratuvar ünitesi yer almakta.

Kanser tedavisinde bir ilk İstanbul ve Bursa’dan sonra Kayseri’ de bu binada uygulanacak. Bu sistem kalınlığı bir metreyi geçen beton duvarlar dökülmüş. Üç önemli teknolojik tedavi yöntemi aynı merkezde toplanmış. IGRT adı verilen bir görüntülü radyoterapi, IMRT adı verilen Yoğunluk ayarlı radyoterapi ve STRT adı verilen stereotatik radyoterapi sistemleri ile kısa sürede ve tamamiyle kanserli hücreyi hedef alan noktasal bir ışınlama yöntemi ile hastaların tedavisi sağlanacak.(+)

(+)

(+)

(+)

(+)
(+)

(+)


Hasan Yüksel

10 yıl önce - Pzr 20 Tem 2008, 01:09(+)
Nur Ulusoy
10 yıl önce - Sal 22 Tem 2008, 19:30

Selam, Berrak Karakış kardeş.

Aşağıdaki fotolar 19 Temmuz 2008 tarihli . Dilerimki inşaatla ilgili size bir fikir verir.

Şantiye içerisinde fotoğraf çekilmesine izin vermiyorlar. O yüzden kabaca bir fikir vermesi açısından aşağıdaki fotoğrafları yükledim. Hastanenin yeri, tarihi eser kapsamında gibi safsatalar yüzünden, bazı kişiler tarafından mahkemeye verildiği için, inşaatı henüz tamamlanamadı. İnşaatın ruhsat tarihi 27 Ocak 2006.
Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nden öğrendiğim kadarıyla mahkeme yakın zamanlarda sonuçlanırsa Kasım 2008 sonunda hizmet vermeye başlayacakmış.

Size görevinizde başarılar dilerim.(+)

(+)


Özgür Sabanlıoğlu

10 yıl önce - Prş 07 Ağu 2008, 13:21

Alıntı:
ben bu sitenın bılgı paylasım sıtesı oldunu sanıyodum tum yazıları sılmıssınız hangi amaçla sildinizi lütfen açıklarmısınız


Bu sitede; 'bu site sadece bir bilgi paylaşım sitesidir' diye birşey okudunuz mu?

Bu sitenin amacı, Türkiyenin güzel yerlerini keşfetmek, fotoğraflamak, Türkiye'yi en güzel bir biçimde tanıtmak bunu, çekebileceğiniz en kaliteli fotoğraflar çekerek siteye yansıtmaktır.

Ayrıca sitede ''Haberler ve Sohbet'' başlığı bulunmakta, burda da Türkiye'de ne var ne yok istedğiniz konuyu yazabilir tartışmaya sunabilirsiniz. Yalnız ne olursa olsun mesajlarda kişisellik yada özel bir şahsa yazılmış mesajlar olmamalı, bilgelirinizi yazmalı, sevdiğiniz yada hoşlanmadığınız şeyleri yazmalısınız.

Yani kısacası yazdığınız başlık altında, başlık sizden ne istiyorsa onu yazabilirsiniz. Sizin yazdığınız bu başlık Kayseri<Acıbadem Başlığı altında olduğu için mesajlarda yapabileceğiniz tek şey, ya buranın fotoğraflarını eklemek ya da burayla ilgili gördüğünüz öğrendiğiniz bir bilgiyi burada paylaşmak. Dediğim gibi kişisel mesajlara şahsa ait mesajlara yer verilmemektedir, yoksa sitenin amacı ve düzeni zamanla bozulmaktadır.

Umarım bildiklerimi paylaşabildim,

Buraya yazan herkese ve mesajları silinen herkese duyrulur!!

Saygılarımla..sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> KAYSERİ