Ana Sayfa 882 bin Türkiye Fotoğrafı
Ankara Plaklı Figüran Kahvehanesi
Sayfa: 1, 2  Sonraki
Ana Sayfa -> ANKARA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Mehmet F.
6 yıl önce - Çrş 06 Şub 2008, 14:31
Ankara Plaklı Figüran Kahvehanesi

Kızılay'da Konur Sokak'ta yer alıyor bu kahvehane, genellikle 45likler çalınıyor. Çok güzel bir plak arşivine sahip. Mekanın duvarlarında yer alan eski film afişleri, okumak için isteyebileceğiniz 70li yıllara ait dergiler (Ses, Hayat vs.) ve antika eşyalar ilginizi çekip sizi maziye götürebiliyor.

Herşeyiyle ilginç ve görülmesi gereken bir yer kanısındayım. Özellikle muhteşem müzikler eşliğindeki sabah kahvaltısının tadına doyum olmuyor, hem kahvaltı hem müzik hem de geçmişi konuşarak muhteşem zamanlar yaşayabiliyorsunuz.

İlginç menüsü sizi cezbedecek. İşte bir kaç tanesi;
- Nuri Alço Burger
- Kumrular Gibiyiz Sandiviç
- Fakir Ama Gururlu Köylü Tost

Araştırmalarıma göre de eskiden figüranların seçildiği bir yermiş zaten kahvehanenin sahipleri sinema ile ilgili kişilermiş.

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

umut_brainstormer

6 yıl önce - Cum 08 Şub 2008, 15:43

ilk gittiğimde çok beğendiğim, sürekli keşke bende böyle bir kafe açabilsem dediğim bir yer burası. ankara'da başka böyle yerler varsa onlarıda tanıtalım

Ahmet Çamlı

6 yıl önce - Cmt 09 Şub 2008, 00:22

Figüran Kafe Kızılay'da sıkça uğradığım yerlerden birisidir. 2 yıl önce bir arkadaşım vasıtasıyla öğrenmiştim çok farklı bir yer ve çok hoşuma gitmişti. Eğer nostaljiyi seviyorsanız orada sıkılmayacağınıza garanti veririm. Nostaljiyi sevmiyorsanız hiç sıkılmazsınız illaki ilginizi çekecek bir şey bulacağınıza emin olabilirsiniz.(Komisyon almıyorum )
Nerdeymiş burası diyenler olursa ben kabaca bir tarif yaptım (Kırmızı işaretli bina)

şüko
6 yıl önce - Sal 12 Şub 2008, 11:50

Ankaralı Wowcu arkadaşlar vallahi korkulur Mehmet Solmaz'dan 40 yıllık Ankaralıyım, ben bilmiyorum bu cafeyi. Ankaraya gelmişsin, keşfetmişsin, birde başlık açmışsın. Ona bravo, bize de yuuuh yani.

Şaka bir tarafa Nostaljik bir mekan belli ki, teşekkür ederim sana. Seni tekrar görmek güzeldi.

salihahmedes
6 yıl önce - Cmt 15 Mar 2008, 05:23

vallahi konu başlığını gördüğümde çok şaşırdım ve bir yandan da sevindim wowturkey.com gibi bir forumda muhakkak tanıtılması gerekn bir mekan,Ankara için.Muhakkak gidilmeli...Elinize sağlık.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ANKARA