Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Denizli Otogar
123 ... 252627   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege
kilitli
sayfa 1
Yasin Efesoy

10 yıl önce - Çrş 06 Şub 2008, 13:06
Denizli Otogar


Otogar, Denizli Belediyesince 1970-1980'li yıllarda tesislendirilmiştir. Adnan Menderes Bulvarı (İzmir DKY) üzerinde, Ulusal Egemenlik (Üçgen) Meydanı'na 200 metre mesafededir. Kullanılabilir alanı oldukça az ve dar olan Otogar, aynı zamanda binalarla iç içe kalmıştır. Otogar içinde restoran, sosyal ihtiyaç işyerleri, WC'ler, Zabıta Karakolu, Polis Bürosu, Pamukkale Taksi Koop. Durağı, kargo şirketleri de bulunmaktadır. Otogar'ın son küçük düzenlemesi 2005 yılında Denizli Belediyesince refüj ve otomasyon sistemine yönelik yapılmıştır. Yeni Otogar'ın da büyük ihtimalle bu alana yeraltı terminalleri + yerüstü tesisleri şeklinde devasa bir yapı olarak inşa edilmesi gündemdedir. Bu yıl içerisinde yeni projeye başlanacak ve 1 yıl içinde tamamlanacaktır. Otogar'ın alt kısmında bulunan işyerlerinin 2006 yılında yıkılarak boşaltılan alanda tramvay ana istasyonu yapılacak ve karşı tarafta bulunan TCDD Gar ile birlikte Otogar - Tramvay - TCDD entegrasyonu sağlanacaktır.

Ulaşmak için:
ÖHO:
1 - 5 - 7 - 8 - 9 - 11 - 12 - 16 - 22/1 - 22/2 - 26 - 28 - ÜÇLER 3
Minibüs:
Bayramyeri - Ulus
Bayramyeri - Anafartalar - Aktepe
Bayramyeri - Sevindik
Bayramyeri - Karşıyaka
Bayramyeri - Bereketli - 1200 Evler
Bayramyeri - Adliye - Menderes EDAŞ
Bayramyeri - Hastane - Kiremitçi
Bayramyeri - Bakırlı - Esentepe
Bakırlı - Gümüşler
Garaj - Bozburun
Garaj - Yenişehir
Garaj - Şirinköy (Koop.)
Şehirlerarası Peronları

Belde Peronları

İlçe Peronları

Giriş ve Çıkışlar


Yasin Efesoy

10 yıl önce - Prş 07 Şub 2008, 19:46İlçe Çıkışı

Şehirlerarası Peronları


kenangvn

10 yıl önce - Prş 07 Şub 2008, 19:52

Yahu Denizli gibi bir şehre (büyük şehir olması gerektiğine inanılan denizliye ) yakışıyormu bu otogar.Berbat bi yer tek kelimeyle.Balıkesirin eski otogarına benziyorAdem_20

10 yıl önce - Prş 07 Şub 2008, 20:15
Otogar denilen şey nedir ki..?


Denizli' ye son 4 yılda 7 adet köprülü kavşak yapıldı. 4 adet modern üstgeçit, 4 adet kapalı pazaryeri, çocukların kendi mahallelerinde spor yapabilmesi için 55 mahalleye 62 adet tümleşik basketbol-voleybol sahası, 4 adet büyük ölçekli park, kapalı spor salonu, toplu konutlar, altyapı çalışmaları, meydan düzenlemeleri... yapıldı.

Tüm bunlar, ya da en azından köprülü kavşaklar yapılmayıp bunun yerine devasa büyüklükte yeni otogar yapılabilirdi. Ama herşeyin bir sırası var...

Birçok şehrimizin otogarları henüz yeni yeni yapılmakta. Ben Samsun' da çalışıyorum. Samsun' un daha geçen yıla kadar kullanılmakta olan eski otogarı , resimlerde gördüğünüz Denizli otogarının, abartmıyorum, 6' da 1'i kadardı. Ama geçen yıl Samsun' a yakışır güzel bir otogarımız yapıldı.

Tüm ülkemizi besleyen ama ülkenin parasının çoğu da, göç edip yerleşenleri rahat ettirebilmek için (!) yatırım olarak oraya akan İstanbul' dan kalkıp Denizli' ye gezmeye gelirseniz, otogar yapılıncaya kadar nelerin yapılmış olduğunu göreceksiniz.

Sırası var demiştim...
Ağzından çıkan her kelimeyi icraat olarak yerine getiren Denizli Belediye Başkanı Nihat ZEYBEKCİ, 2 yıl içinde kente raylı sistem ve bu sistemle entegre yeni otogar yapılacağını beyan etmiştir.


En son Adem_20 tarafından Prş 07 Şub 2008, 20:19 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


Yasin Efesoy

Çetin Gökbulut
10 yıl önce - Pzr 11 May 2008, 23:11

Bu otogarın akıbeti ne olacak somut bir haber yok mu?Yasin Efesoy

10 yıl önce - Pts 12 May 2008, 20:27

Yeni Otogar Projesi ile ilgili olarak bu linkte demişim ki:
Alıntı:
13 - Otogar Projesi ne durumda?
Yeni Otogar Projesi'nin yer tartışmasında son nokta koyuldu. Otogar, daha önce ihtimal verilen, Eskihisar Köyü yakınlarına yapılmak yerine; şu an bulunduğu alana, yanındaki katlı otopark alanıyla da birleşerek farklı bir proje ile yapılacak. Bu projemizdeki hedefimiz; terminalleri ve otoparkı tamamen yer altına alarak üstteki araç kirliliğini ortadan kaldırmaktır. Ayrıca yer üstünde de sosyal donatılar bulunacak. Otogar'ın ön tarafında, Adnan Menderes Bulvarı'na bitişik ayırdığımız alanda yapacak olduğumuz tramvay ana istasyonu ve karşı taraftaki TCDD Gar ile Otogar entegrasyonu tam olarak sağlanacaktır. Otogar'ın mevcut yerine yapılmasındaki bir diğer amaç da bölgenin ticari ve sosyal canlılığını kaybetmemesidir. Konu, uzman komisyon tarafından uzun süre incelenmişti.

Bu dönem içinde projeye başlanması ve 1 yıl içinde tamamlanarak hizmete açılması planlanıyor.
NOT: Sevgili üyelerimiz, lütfen Denizli Belediyesi projeleri ile iligli olarak fikir, görüş ve sorularınızı Denizli\'de Değişim Dalgaları - Denizli Belediyes ... Projeleri başlığında belirtiniz. Teşekkür ederim.

Yasin EFESOY


hierapolisli
9 yıl önce - Pts 30 Hzr 2008, 15:14

yasin efesoy kardesim benim soyle bir onerim var ucgen carsisi maalesef yillardir atil ve bos koy minubusleri ve hat minubusleri oraya kaydirilsa hem mevcut otogar biraz rahatlar hemde ucgen mevkii trafiginde rahatlama olur hemde carsi belki hareketlenme yasar gorusundeyim bu gorusu bir yere iletsen diyorum

MehmetS.

9 yıl önce - Pts 30 Hzr 2008, 15:26

YENİ GARAJ ÖRNEK OLACAK

Denizli'ye yakışmadığı her fırsatta dile getirilen santral garajı yenilenmesi için geri sayım sürüyor. Santral Garajın 3 katlı olacağını açıklayan Belediye Başkanı Nihat Zeybekci, Denizli'ye bölgenin en güzel ve modern garajını yapacaklarını söyledi. Proje çalışmaları süren garajın yapılmasıyla birlikte kentin vizyonuda önemli ölçüde değişmiş olacak. Halk ve esnaf da garajın değişmesini sabırsızlıkla bekliyor.

Yıllardır otogarda görev yapan otobüs şirketleri çalışanlaırnı bu isteklerine Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci'den olumlu yanıt geldi. Sanayi turizm ve tarım kenti olan ve Pamukkale'yi sınırlarında barındıran Denizli'de yapımı yılan hikayesine dönen Şehirlerarası Otobüs Terminali nihayet yapılacak.

Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci, Denizli Şehirlerarası otobüs garajının eski garajının bulunduğu alana inşa edileceğini söyledi. Zeybekci, Garajın yeri konusunda tereddüt yaşadıklarını, yapılan istişarelerin ardında mevcut yere modern katlı bir otobüs terminali yapmaya kara verdiklerini söyledi.

Proje üzerinde çalıştıklarını söyleyen Zeybekci, Denizli’ye yakışır yeşil alanı bol bir otobüs terminali yapmayı düşündüklerini ifade etti.

Şimdi Denizlililer Ankara, İstanbul, Antalya, İzmir gibi şehirlerde bulunan modern otogarın bir benzerininde bir an önce yapılamsını bekliyorlar

Kaynak:http://www.drthaber.com/


Yasin Efesoy

9 yıl önce - Çrş 09 Tem 2008, 00:11

Denizli Otogarı'nda aslan payı her zamanki gibi Pamukkale'nin.
Şehirlerarası Peronları'ndan bir görüntü...Şehirlerarası Peronları


Bilgi notu: Denizli Otogarı'ndan yılın her günü en çok sefer düzenleyen şehirlerarası firma; Denizli kökenli bir şirket olan Pamukkale Turizm'dir.sayfa 1
123 ... 252627   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege