Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 9
Erkan_T
12 yıl önce - Cmt 03 May 2008, 12:49

Bu sabah otobüse bindiğimde, sahanlık bölgesinde beklerken bir yolcu, şoföre;

"Bir tane otobüs hangi durağa yaklaştığında ve geldiğinde o durağın ismini söylüyor, aynı metrodaki gibi...Yeni otobüs mü alındı?" sorusu üzerine şoför de Conectoları bilerek,
"Evet, Geldi" diye yanıt verdi...

Bu konuşmaya ineceğim durağa gelirken şahit olduğum için yolcuya pek birşey soramadım.

Acaba bu yolcunun bahsettiği araç Conectolar sefere başladılar da bu olabilir mi?, yoksa sabah sersemliği ile metroyu otobüs mü sandı?...

Mehmet Ali Ergüvenç
12 yıl önce - Cmt 03 May 2008, 17:14

Burada böyle yazıyor:

Alıntı:
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bornova’daki Homeros Vadisi ve Güzelbahçe’deki Amfitiyatro ile Gümüldür’deki Çok Amaçlı Salonu 4 Mayıs Pazar günü açıyor. Yeni körüklü otobüsler de aynı gün hizmete girecek

Erkan_T
12 yıl önce - Cmt 03 May 2008, 20:07

Alıntı:
Yeni otobüsler devrede

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin daha konforlu bir toplu ulaşım için satın aldığı 100 klimalı-körüklü otobüsün ilk partisi de aynı gün hizmete alınacak. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, 10 körüklü ve 12 solo otobüs ile 6 midibüsün Büyükşehir filosuna katılması nedeniyle yapılacak törene de katılacak.

10 körüklü otobüsün, başlığın konusu olan Mercedes-Benz Conecto olduğunu biliyoruz da;
12 solo otobüs ile 6 Midibüs hangileri oluyor?

Başka otobüs alımları oldu da bizim gözümüzden mi kaçtı?

isikalp35
12 yıl önce - Cmt 03 May 2008, 20:18

Arkadaşlar şimdi eve giderken gediz atölyesinin önünden geçtim conectolar genel müdürlük binasının arkasına çekilmiş ve sayabildiğim kadarıyla 6 tanesi süslenmiş plaka takılı olup olmadığını ve filo numaralarını göremedim diğer araçlarda süsleniyordu herhalde yarın sabah sefere çıkıcaklar arkadaşların bahsettiği midibüsler herhalde ısuzular yeni gelmiş herhalde 15 adet onlarıda conectoların ilk geldikleri günkü yere çekmişler.

eshat35
12 yıl önce - Cmt 03 May 2008, 21:00

Alıntı:
12 solo otobüs ile 6 Midibüs hangileri oluyor

12 solo BKJ plakalı BMC nin enson teslim ettiği parti , 6 adet olan ise 12 solo gibi bir aydır yeni körüklüler için bekletilen isuzuların ikinci partisi...
BMC nin 100+20 sinin 20 olan partinin ilk 8 tanesi seferde şuan karşıyaka garajında ilçelerde bu 12 si yarın başlıyacak...

onurkiltac
12 yıl önce - Cmt 03 May 2008, 21:30

Bugün Gaziemir- Şirinyer arası çalışan TCDD servisinde görev yapan bir abimiz Bugün Şirinyere giderken Beni Gediz Atölyeye soktu. İçeride Yeni otobüslerimizi görünce heyecanlandım. gerçekten çok güzeller. Plakalar takılmış. Sanırım şu an ellerinde 10 adet var. Ve her depoya 2 adet verilecek. Şoför Marş yaptı , ama otobüste titreme, gürültü vs hiç bir ses yok idi.
Buca Ya
35 RV 223
35 RV 224 arabalar verilmiş. Şimdilik Bunları görebildim. Bu arada yarın otobüsler seferlere başlıyacakmış galiba

hakan_35
12 yıl önce - Pzr 04 May 2008, 01:46

Alıntı:
Tahmin ediyorum, kapılar açıkken otobüsün hareket etmemesi İETT'deki gibi iptal edilir bir süre sonra.

Bence kapılar açıkken aracın hareket etmemesi sorun teşkil edebilir. Deneyip görücez.

isikalp35
12 yıl önce - Pzr 04 May 2008, 18:58

İlk plakalı ve filo numaralı resimlerde benden olsun. Filo numaraları 08-163 den başlıyor 08-172 son filo numarası arkadaşlar
Mersedes Conectolarımız İZMİR' e hayırlı olsun. Bu kadar para verip aldığımız bu otobuslerde sis farlarının olmayışı bence büyük eksiklik.
08-167 35 RV 224 670 BUCA - NARLIDERE digital levhalar resimlerde net olarak okunamıyor

Gökhan Turhal

12 yıl önce - Pzr 04 May 2008, 19:08

Bugün evden çıkıp bütün gün aradım bu otobüsleri. Önce Balçova son durak, oradan Halkapınar a gittim ve orada bindiğim 8 numaranın şoförüyle konuştum ve bana otobüslerin Güzelbahçe de olduğunu söyledi. Gittim oraya en başta 86 vardı şoföre sordum biniliyor mu diye hayır dedi , sonra arkalara gittim 2 tane 8 vardı orda bir şoförle tanışıp kaynaştık Adalet abi. Baya konuştuk ve anlattım otobüsleri bulma maceramı ve o da sağolsun oradaki yetkililerden izin alıp bindirdi beni otobüse. Gediz Atölyesine kadar gittik. Önce şunu söyleyeyim otobüslerimiz tüm İzmir'imize hayırlısı olsun , umarım bazı kendini bilmez aptal ve salaklar yazı yazmaz . Otobüs inanılmaz sessiz ve çok güzeş, bayada konforlu . Şuan 2 otobüsümüzde biri 86, içinde televizyon mevcut, bunlarda hangi durağa gittimizi öğrenebilecek ve galiba yol haritası da olacakmış ayrıca güncel haberlerde olacakmış. İzmir Büyükşehir Belediyesini kutluyorum, çok iyi bir seçim yapmış

Gökhan Turhal

12 yıl önce - Pzr 04 May 2008, 19:10

Ayrıca şuan otobüslerimizin hatları 8, 63, 86, 121, 169 ve 670

sayfa 9
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege