Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
İ.Hakkı Erdoğan
11 yıl önce - Prş 31 Oca 2008, 18:43
Ankara Eryaman - Kule Evliyagil

Eryaman-Ajans Türk Alışveriş Merkezi Projesi

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=537763#537763 mesajında belirtilen merkezin inşaatı başladı.Alışveriş Merkezinin kaba inşaatı bitti.Kule'nin inşaatı ise daha devam ediyor.Henüz 3-4 kat çıkmışlar.Proje İstanbul Yolu'nun Eryaman Üst Geçidine yakın bölümünde yapılıyor.Şu an için Eryaman'lının bile ulaşmasının zor olduğu bir yerde.Yani projenin yeri şu an için sapa ancak metro açıldıktan sonra metroya 200metre uzaklıkta olacak.Proje alanıda gayet sıkışık bir yerde doğru düzgün park alanı yok.

İ.Hakkı Erdoğan
10 yıl önce - Sal 24 Hzr 2008, 16:08

Projenin isimi Kule Evliyagil olmuş.Başlığın isimini o şekilde değiştirebiliriz.Kule İnşaatıda iyi ilerliyor şu anda yaklaşık 8-9 kat yüksekliğe çıkıldı.

Ali Özkan

10 yıl önce - Sal 24 Hzr 2008, 17:09

Anladığım kadarıyla çok sapa bir yerde. İsmi de çok tuhaf geldi açıkcası. Doğma büyüme Ankaralı olaraktan, Ankara'daki son zamanlardaki yapılara tuhaf isimler konulması beni gerçekten üzüyor. Tamam, İstanbul'daki gibi yabancı isimleri de çok onlaylıyor değilim ancak, Kule Evliyagil bana göre çok vasat
Fotoğrafı olan arkadaşlar var mı

İ.Hakkı Erdoğan
10 yıl önce - Sal 24 Hzr 2008, 20:20

Yer olarak dediğim gibi biraz sapa kalıyor.Şehir Merkezi yönünden ulaşım epey zor.Ancak Sincan Metrosu açıldığı zaman metroya çok yakın olacak.Birde şu anda Eryaman'ın içinden metro paralelilnde geçen toprak bir şantiye yolu var bu yolun iyileştirilmesiyle ulaşım biraz daha kolaylaşır.

Alışveriş Merkezinden ziyade Seyir Kulesi fikri daha ilgi çekici.Seyir Kulesinin çok geniş bir sahaya hakim olacağını düşünüyorum.

İ.Hakkı Erdoğan
10 yıl önce - Prş 03 Tem 2008, 01:34

Kule Evliyagil'in arazisi yukarıda taradığım bölge.İnşaat taban alanı yaklaşık 3800 metrekare civarı.Alışveriş Merkezinin toplam alanı 19.000 metrekare civarında.

sayfa 1
ANA SAYFA -> ANKARA