Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3

Kullandığınız işletim sistemi?
Mac 2.6%  2.6%  [5]
Linux 4.6%  4.6%  [9]
Pardus 3.6%  3.6%  [7]
qnx 0.0%  0.0%  [0]
solaris 0.0%  0.0%  [0]
windows 88.8%  88.8%  [174]
diğer... 0.5%  0.5%  [1]
Toplam Oy : 196

bayram şener
10 yıl önce - Sal 29 Nis 2008, 00:15
Kullandığınız İşletim sistemi ve tercih sebebiniz?

Tercih sebebimiz satıcıların pazarlanması ülkemizde ben dahil yeni bir bilgisayar, cep telefonu veya hehangi bir eleltronik eşya alırken öncelikle enson model olacak bilmem işimize yarayan yaramayan onlarca özellik olacak, son model olmazsa almıyoruz neden se,
Benim de VİSTA ama hiç memnun değilim XP bizim için çok daha kullanışlı ve hızlı bir uygulama bilgisayarın garantisi dolduğunda eğer Vista ya ek programlar getirmezlerse sildirip XP yükleteceğim.

erkanyure

10 yıl önce - Sal 29 Nis 2008, 00:21

Alıntı:
mübalağa sanatını kullanmak istediğim için 2 tane pencere demiştim.

Siz yinede vista kullanmadığınıza şükredin bence. En azından şimdilik.

Ali.Özcan

10 yıl önce - Sal 29 Nis 2008, 00:53

Masaüstü bilgisayarımda Vista Starter var.Bu işletim sistemi bence çok gereksiz.Benim bulduğum eksiklikleri
1)3 programdan fazlasını çalıştırılamıyor.
2)Dosya paylaşmı yok.Ağ kurup veri alışverişi yapamıyorsunuz.
3)Vistanın tüm versiyonlarında ayar yapmak için yapmak isteğiniz ayarın yerini bulmak zor.

Diziüstü bilgisayarımı aldığımda üzerinde Vista Basic vardı.Ben değiştirdim ve XP Pro yükledim.Öğrenciyim ve kullandığım programlarım Vista'da çalışmıyor.Ayrıca Xp kullanmak Vistadan daha kolay.Vistanın diğer bir sıkıntısı ise bilgisayarın teknik özelliklerinin çık yüksek olması gerekiyor.Bir örnek vermek gerekirse makinenizde 2 gb ram yoksa hız bir hayli düşük oluyor.

Sevcan Akkurt
10 yıl önce - Sal 29 Nis 2008, 12:58

Windows xp kullanıyorum. Hiçbir sorun çıkarmıyor. 4 Çekirdekli işlemcisi olan bir bilgisayar alırsam vista kullanmaya başlarım.

oya elhan

10 yıl önce - Sal 29 Nis 2008, 13:03

windows xp sorunsuz çalışıyor.

Uğur!
10 yıl önce - Sal 29 Nis 2008, 13:13

Alıntı:

Bana mı hiç denk gelmiyor sorunsuz çalışan xp yahu Ayda bir format atıyorum.

osmancık
10 yıl önce - Sal 29 Nis 2008, 13:22

formatın sebebi nedir?

bendeki gibi, bilgisayarın artık neredeyse işlemez hale gelmesi, tıkanması mı?

bu kadar hantal bir işletim sistemi olamaz!!

Erkan YILMAZ
10 yıl önce - Sal 29 Nis 2008, 14:28

oya elhan demiş ki:

XP kullanıyorum.

2 yıldır, ilk kurduğumdan beri format yüzü görmedi makinam. Gayet sağlam ve sağlıklı çalışıyor.

Anvirüste yok. Arada sırada virüs bulaşıyor. Bulup kendim temizliyorum. Çalışma performansı olsun, yetenekleri olsun çok çok iyi bir işletim sistemi.

Biraz kullanımla ilgili. Çevremde bilgisayarına ayda bir format atmak zorunda olduğum çok kişi var. Nasıl kullanıyorlar anlamıyorum. Aynı işletim sistemi bende kullanıyorum hiç bir şey olmuyor.

Erkan Yılmaz

Uğur!
10 yıl önce - Sal 29 Nis 2008, 14:31

Benim bilgisayarımda da antivirüs yoktur. Bizzat bulup boğazlamak daha zevk veriyor bana. Ama kullandığım programlar bir süre sonra ağırlaştırıyor makinayı.
Dreamweaver, apache web server, MySQL, fotoşop cs ve fotoşop cs 3, flash cs 3 gibi birbirinden ağır programcıklar haliyle bilgisayar isyan ediyor.

Yaşasın UNIX sistemler

Erkan YILMAZ
10 yıl önce - Sal 29 Nis 2008, 14:37

Visual Studio 2005 ve MSSQL Server 2005 koşuyor benim makinamda. Üstüne PostgreSQL, MySQL, Reporting Service, IIS cabası. Bunların dışında bir sürü development aracı daha var.

Ancak şöyle bir şey var. Hiç bir oyun kurulu değil. Kurulup kaldırılmadı bile. Kurulmayacakta.

Bunları sorunsuzca çalıştıran bir işletim sistemi için hantal demek pek gerçekçi değil.

Linux/unix gibi işletim sistemleri ise ancak sunucu için mantıklı olur (Windows 2003 varken onlarada gerek yok ama hadi neyse). İstemcide o işletim sistemlerinin yeri yok bence.

Erkan Yılmaz

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET