Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Mustafa Can Karakus
12 yıl önce - Pzr 24 Oca 2010, 13:04

Alıntı:
Alt geçitler yapılsa gece sokakta yaşayanlar tarafından tuvalet yerine kullanılıyor ve çok pis koku oluşuyor. Onun yerine kapalı üst geçitler daha iyi bir çözüm olur diye düşünüyorum...

İşte muhteşem çözümler. Eeee demek layık olduğumuz gibi yönetiliyoruz. Hani şu öğrenciler olmasa ne güzel yönetirdim maarifi

Tuncaaa
12 yıl önce - Pzr 24 Oca 2010, 15:53

Birde genel metrobus ve otobus duraklari ile ilgili gozlemledigim bir sorun var.. dun sabah 8 gibi levent duraginda insanlar sogukta duraklara sigmadiklari icin kar altinda bekliyorlardi.. ayni sey metrobus duraklari icin gecerli hadi isitma imkani yok bari seferleri arttirin ve biraz daha uzetin bari kar altinda beklemesin kimse.

Murat Caner
12 yıl önce - Pzr 24 Oca 2010, 18:42

Metrobüs hâlâ toplutaşım olamadı. Durakları kapatmaları gerek artık. Soğuktan donuyor insanlar. Daha Zincirlikuyu'nun asansörleri bitmedi.

Dün iki kez metrobüsü kullandım sorun yaşamadım. Sorunlar hep bildiğimiz sorunlar. Kimsenin umuru olmadığı için sorunlar devam edecek belli. Başkan arada bir metrobüse binse iyi olacak. Belki vatandaşahizmet etmesi gereken konuları daha iyi kavrar İBB böylece.

Orhan Kınık

12 yıl önce - Pzr 24 Oca 2010, 19:03

Alıntı:
Metrobüs hâlâ toplutaşım olamadı. Durakları kapatmaları gerek artık
Duraklar açık olunca taksi gibi bireysel hizmet mi veriyor 1 dakkanın altında sefer aralığı. Bir dakkada donuyorsa insanlar oraya ulaşmak için 5-10 dakka yürümek zorunda olanlar için kapalı yürüyüş tünlleri yapılması gerekecek . Fena fikir değil aslında.

Tuncaaa
12 yıl önce - Pzr 24 Oca 2010, 23:55

Valla dun anadolu yakasindaki butun duraklar tiklim tiklimdi..

OzanEmre

12 yıl önce - Pts 25 Oca 2010, 00:56

Alıntı:
1 dakkanın altında sefer aralığı. Bir dakkada donuyorsa insanlar

1 dakika sefer aralığı bazen 5 dakikaya bile (belkide daha fazlaya) çıkıyor.
Kaldıkı metrobüsler dolu olunca binemeyenler sonraki metrobüslerin durumuna göre biniyorlar. Soğuk hava oluncada insanlar sorun yaşıyor.
Bugün zaten Bahçelievler Metrobüs Durağında iken kar ve fırtına marifeti ile biraz zorluk yaşadım hatta az kalsın uçuyordum E-5'e

Bir aralar Murat Caner'in bahsettiği gibi tüm duraklar olmasada bazı duraklar için (hatırladığım Altinuzade için) üstgeçit ile birlikte kapalı bir durak tasarımı vardı. Sitede mevcut ama nerede şimdi hatırlamıyorum..

Gökçe Aydın
12 yıl önce - Pts 25 Oca 2010, 01:41

Söylenilenler doğru. 1 dakikanın altındaki sefer aralığı ilk duraktan çıkışlar için geçerli. Ara duraklarda gayet düzensiz bir işletmecilik var. Bazen zirve saatte bile 3 - 4 dakika beklenmesine rağmen otobüs gelmiyor. Tabii 3 - 4 dakika sonra gelen otobüse binebilmek de söz konusu değil, otobüs kapasitesini çoktan doldurmuş hatta aşmış halde geliyor. Dolayısıyla zirve saatlerde bile 10 - 15 dakika beklemek metrobüs sistemi için çok anormal değil. Böylesi soğuk - yağışlı havalarda bu bekleme süreleri işkence oluyor.

tolginho

12 yıl önce - Pts 25 Oca 2010, 12:22

Avcılar'daki köprüye buzlanmayı önlemek için alttan ısıtma yapmışlardı. Oradaki durum nasıl?

Bu tuzlama meselesini tramvaylardaki kumlama sistemi gibi mi çözseler nasıl olur? Otobüsün önüne otomatik tuzlama ünitesi takacaklar, yolda giderken tuzlamayı metrobüsler yapacak.

Tolga KAPROL

İSMAİL ÇELİK

12 yıl önce - Pts 25 Oca 2010, 13:33

Alıntı:
Avcılar'daki köprüye buzlanmayı önlemek için alttan ısıtma yapmışlardı. Oradaki durum nasıl?

Bu tuzlama meselesini tramvaylardaki kumlama sistemi gibi mi çözseler nasıl olur? Otobüsün önüne otomatik tuzlama ünitesi takacaklar, yolda giderken tuzlamayı metrobüsler yapacak.

Topkapı ve Z.kuyu'nun çıkış köprüsndede var bu sistem.Çalıştırıyorlarsa mesele yoktur.

Bunu ben birkaç yıl evvel e.posta atmıştım İBB.Bazı İett otobüslerine yapılabilirse kepçe takacak aparat ayapalım kepçesi ile kürüsün karı çünkü her yere gittikleri için buralarıda açmış olurlar.

Tuzlama ünitesi arkada olur.Çünkü temizlik yapılan alana saçmak lazım ve genişçe alana atması için arka uygun.

Burada düzenli kürüme-tuzlama yapan araç olsun birde araçlarda kış lastiği olsun fazla mesele çıkmaz aslında.

Tuncaaa
12 yıl önce - Sal 26 Oca 2010, 14:28

Belediyenin elinde yeterince tuzlama ve kureme araci varken neden otobuslere tren gibi boyle bir sistem otobus soforu birde bununlami ugrasacak kepceyi indir kaldir filan

sayfa 3
ANA SAYFA -> ULAŞIM