Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Adana Yeni Saat Kulesi
« önceki   123 ... 434445   sonraki »

ANA SAYFA -> ADANA
cevap yaz
sayfa 44
oguzbuyuka
3 ay önce - Pts 16 Mar 2020, 13:42

Hafta sonu Gaziantep'ten arkadaşları Adana'yı gezdirirken burada kahve içelim dedim. Manzarasına çok acayip hayran kaldılar. Biri eşimi çocukları alıp sırf burası için Adana'ya gelirim dedi. Hatta gelecek hafta gelelim biz dedi onlarla. Öbürü de ben de eşimle geleyim, manzarayla yemek yemeye, oturmaya güzelmiş dedi.

Elimizin altında olunca bazı şeylerin değerini bilmiyoruz. Kahve belki vasattı ama benim için de o manzara ile kahve içmek çok keyifliydi.

Tanıtmak, göstermek için önce kendin değerini bilmek önemli.

Keşke bir de saati çalışsa.

(+)

Metet001
3 ay önce - Pts 16 Mar 2020, 23:14

Gerçekten de çok güzel ama yeterince keşfedilmemiş bir yer. Şehrin en güzel manzarası açık ara bu yerde. Corona olayı inşallah düzene girdikten sonra tekrar favori yerlerimden biri olacak. İmkanı olanlar da misafirlerini burda ağırlayabilir tavsiye ederim. Şehri güzel tanıtacak bir mekan.

Akşamları randevuyla çalışabiliyorlar. Öğle saatlerinde pek gerek olmuyor randevuya.

cmmyn2601
3 ay önce - Pts 16 Mar 2020, 23:16

Çok güzel bir konumda bulunuyor ama bu saat kulesinin saatinin çalışması gerekiyor, bunun yanında boyanması lazım boyası çok eskimiş

gökhan gülşin

3 ay önce - Çrş 18 Mar 2020, 12:34

Bence saatini onarmasınlar.
Çünkü Dünya'daki saat kuleleri içinde saati bozuk olan saat kulesi olarak nam yapar.

oguzbuyuka
3 ay önce - Çrş 18 Mar 2020, 17:49

Sırbistan'ın Novi Sad şehrindeki Petrovaradin kalesi saat kulesi, akrep ile yelkovanın ters, birbiriyle yer degiştirmiş olmasıyla nam yapmış

Bu saati tamir edip calistirmiyorlar, bari 9'u 5 geçeye sabit ayarlasınlar, Adana gibi Atatürkçü bir şehir için anlamlı olsun böyle rastgele olacağına.

sayfa 44
« önceki   123 ... 434445   sonraki »
ANA SAYFA -> ADANA