Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Burak Yılmaz.
10 yıl önce - Cmt 15 May 2010, 02:09

Kilis 7 Aralık Üniversitesi tarafından tertip edilen 2. Bahar Şenlik etkinlikleri çerçevesinde, Türkiye’nin ünlü rock gruplarından biri olan Gripin, bir konser verdi.
Prof. Dr. Alaeddin Yavaşça II. Bahar Şenlikleri, Grup Gripin tarafından verilen ve binlerce kişinin coşkuyla izlediği konserle renklendi. Kilis 7 Aralık Üniversitesi kampus alanında yapılan ve yaklaşık 3000 kişinin katıldığı konserde, öğrenci ve sivil çok sayıda kişi yer aldı. Konser öncesinde kuliste Gripin üyeleri ile bir süre sohbet eden Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Güvenç grup üyelerine çiçek takdim etti. Yaklaşık iki saat süren ve coşkuyla geçen konser sonrasında Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Türer Grup Gripin’e şilt verdi.

Burak Yılmaz.
10 yıl önce - Cum 18 Hzr 2010, 19:45

ÜNİVERSİTEDE MEZUNİYET SEVİNCİ
Kilis 7 Aralık Üniversitesi, 2009-2010 Eğitim Öğretim Yılı’nda öğrenimlerini başarı ile tamamlayıp diploma almaya hak kazanan öğrenciler için “Mezuniyet Töreni” düzenledi.
Bu yıl mezun olan toplam 602 öğrenci için düzenlenen, aralarında il protokolü, senato üyeleri, öğretim elemanları, öğrenciler ve Türkiye’nin dört bir yanından gelen öğrenci velilerinin katıldığı tören, üniversite yerleşkesinde bulunan Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı. Muallim Rıfat Eğitim Fakültesi’nden 160, Fen Edebiyat Fakültesi’nden 84, Yusuf Şerefoğlu Sağlık Yüksekokulu’ndan 48 ve Meslek Yüksekokulu’ndan 310 öğrenci mezun oldu. Programa saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlandı.
Üniversitenin gelişiminin anlatıldığı sunumdan sonra, öğrenciler adına M. R. Eğitim Fakültesi öğrencisi Nilgün Savaş ile Rektör Prof. Dr. İsmail Güvenç kısa birer konuşma yaptılar. Rektör Güvenç konuşmasında “Mezun olan tüm öğrenci arkadaşlarımıza bundan sonraki yaşamlarında başarılar diliyorum. Törenimize Türkiye’nin dört bir yanından gelen velilerimizi de geleceğimizin teminatı olan, böyle başarılı ve pırıl pırıl gençler yetiştirdikleri için kutluyorum” dedi. Ardından Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül’ün mezuniyet töreni sebebiyle gönderdiği mesaj okundu. Kilisli TRT sanatçısı Reşit Muhtar 1000’i aşkın öğrenci velisi ile konukların katıldığı törende Türk Halk Müziği’nden seçme parçalardan oluşan bir konser vererek törene renk kattı. Konser sonrası Reşit Muhtar’a Rektör Güvenç tarafından bir plaket takdim edildi.
Mezuniyet Töreni’nde dereceye girenlere çeşitli ödüller de verildi. Dereceye giren öğrencilere cep telefonu ve hediye çantalarından oluşan ödüller, Vali Vekili Abdullah Ayaz, Garnizon Komutanı K.Alb. Mehmet Kadan, Rektör Prof. Dr. İsmail Güvenç, İl Emniyet Müdürü Kadir Esir tarafından verildi. Kilisli hayırsever işadamlarından Necati Şerefoğlu da Yusuf Şerefoğlu Sağlık Yüksekokulu’ndan mezun olup dereceye giren öğrencilere hediye zarfı takdim etti. Mezuniyet töreni hemşirelik andının okunması, toplu kep atma töreni ve okul bahçesinde verilen mezuniyet pilavının ikramıyla sona erdi.
Kaynak:Kaynak: http://kilispostasi.com/modules.php?name=News& ...p;sid=6739

Burak Yılmaz.
10 yıl önce - Pzr 04 Tem 2010, 16:22

ÜNİVERSİTEYE YENİ ÇEHRE
Kilis 7 Aralık Üniversitesi yapımı tamamlanma aşamasına gelen binalarıyla yeni bir çehreye kavuşmaya başladı.
1360 öğrenci kapasiteli ve 26 adet derslik, 2 adet amfi, 30 adet öğretim görevlisi odası, laboratuar ve kantiniyle toplam 4 kat olarak yapılan ve yaklaşık 8000 m² alanda kurulu olan Merkezi Derslik binası, bitme aşamasına geldi. Merkezi Derslik yeni öğretim yılında hizmete açılacak. 672 Kişilik öğrenci yemekhanesi, öğretim görevlileri ve idari personel için 2 adet yemekhane, 195 kişilik çok amaçlı salon, 8 odalı misafirhane, 60’ar kişilik 2 adet konferans salonundan oluşan Sosyal Kültürel Merkez binası yapımı devam eden bir başka inşaat. İçinde 300 kişilik sinema salonu, mediko sosyal ve hemşire odası, 1 adet kafeteryası bulunacak olan merkezin de birkaç ay içerisinde hizmete açılacağı ifade edildi. Öğrencilerimizin ve personelimizin boş zamanlarını değerlendirebilecekleri bir spor kompleksi olarak düşünülen 2 adet Halı Saha ile Rektörlük Konukevi inşaatlarının da Eylül ayı içerisinde biteceği bildirildi.
Yakın zamanda ise, 133 m²’lik dairelerden oluşacak 36 adet Lojman ile içinde 600 kişilik konferans salonu, toplantı salonları, son teknoloji ısıtma/soğutma sistemlerinden oluşan ve 5 katlı modern mimarisiyle Rektörlük İdari Bina inşaatlarına bu yıl içerisinde başlanacağı belirtildi. Bunun yanında 28 derslik, 14 çeşitli laboratuar, 2 stüdyo sınıf, 4 atölye, öğretim elemanı ofisleri, idari ofisler ve kantinden oluşan, toplam 17.000 m² alan üzerine yapılacak olan Mühendislik-Mimarlık Fakültesi binasının inşaatına da önümüzdeki yıl başlanacak.
KAYNAK:
http://kilispostasi.com/modules.php?name=News& ...p;sid=6780

Ayhan
10 yıl önce - Cmt 10 Tem 2010, 23:44

(+)

(Kilis postasından alıntıdır)

Kürşat 79
10 yıl önce - Cum 23 Tem 2010, 15:12

Üniversite kontenjanları belli oldu
Kilis 7 Aralık Üniversitesi’nden yapılan açıklamada 2010-2011 Eğitim-Öğretim Yılında mevcut bölümlerin yanında, yeni açılan bölümlere de ilk kez öğrenci alınacağı bildirildi.
Açıklanan bilgilere göre Kilis 7 Aralık Üniversitesi kontenjanları bölümlerine göre şu şekilde oluşmuştur: Fen-Edebiyat Fakültesi 555, Muallim Rıfat Eğitim Fakültesi 485, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 220,
Yusuf Şerefoğlu Sağlık Yüksekokulu 70, Meslek Yüksekokulu 670, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 60.

sayfa 3
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler