Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Ayhan
11 yıl önce - Cum 25 Oca 2008, 02:18
Adıyaman Üniversitesi

TÜRKİYE’DEKİ ÜNİVERSİTELER İNDEKSİ
.

GENEL
BAŞLIKLAR

» FOTOĞRAF
BAŞLIKLARI

ÜNİVERSİTE
WEB LİNKLERİ

ÜNİVERSİTE
LOGOLARI

.

Adıyaman Üniversitesi

Adıyaman Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi'ne bağlı olarak 27.06.1987 tarihinde kurulan Eğitim Fakültesi ve 2003 yılında kurulan Adıyaman Mesleki ve Teknik Eğitim Fakültesi, 15.12.1997 tarihinde kurulmuş olan Besni Meslek Yüksekokulu, 1988 yılında kurulmuş olan Gölbaşı Meslek Yüksekokulu ile İnönü Üniversitesi'ne bağlı olarak 12.08.1998 tarihinde kurulan Fen Edebiyat Fakültesi, 1983 yılında kurulmuş olan Adıyaman Meslek Yüksekokulu ve 2 Kasım 1996 tarihinde kurulan Sağlık Yüksekokulu ile Harran Üniversitesi'ne bağlı olarak 16.10.1997 kurulan Kahta Meslek Yüksekokulu olmak üzere üç farklı Üniversitenin oluşturduğu akademik birimlerin (3 fakülte, 1 Yüksekokul ve 4 Meslek Yüksekokulu) 1 Mart 2006 tarih ve 5467 sayılı kanunla, 17 Mart 2006 tarih ve 26111 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren kanunla Adıyaman Üniversitesine bağlanmışlardır.

Akademik Birimler

1-Fen Edebiyat Fakültesi
2-Eğitim Fakültesi
3-Mesleki ve Teknik Eğitim Fakültesi
4-Tıp Fakültesi
5-Devlet Konservatuarı
6-Sağlık Yüksekokulu
7-Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
8-Adıyaman Meslek Yüksekokulu
9-Besni Meslek Yüksekokulu
10-Kahta Meslek Yüksekokulu
11-Gölbaşı Meslek Yüksekokulu

www.adiyaman.edu.tr
Gölbaşı Karayolu
02040 ADIYAMAN
Tel: +90 416 2232210

Bilgilendirme amaçlıdır. Fotoğraf eklendiğinde diğer şehirlere taşırım...

MEHMET DURAN

11 yıl önce - Sal 04 Ksm 2008, 19:49

(+)

MEHMET DURAN

10 yıl önce - Cmt 22 Ağu 2009, 07:25

Adıyaman Üniversitesi Ana Giriş’i olarak projelendirilen “Cendere Köprüsü” simülasyonu üzerinde yapılan görüşmeler sonrası, genel kabul gören mimari projenin uygulamasına başlandı.
Yörenin en önemli tarihi eserlerinden birisi olan ve M. S. 2. yüzyılda Roma İmparatoru Septimius Severus (193-211) döneminde XVI.Lejyon tarafından yaptırılan “Cendere Köprüsü” Üniversitemizin ana girişi olacak.

Yine, Adıyaman’ın sahip olduğu ve insanlığın Kültür Mirası olarak belirlenen Nemrut Heykellerinden 9 tanesi heykeltıraşlar tarafından yontularak köprü üzerinde konuşlandırılacaktır.

Böylelikle modern mimariye sahip hizmet binalarına tarihsel mirasımız olan “Cendere Köprüsü” ve üzerinde Nemrut Heykellerini bulunduğu ana girişten Üniversitemize geçiş sağlanacaktır. Bu da bu topraklarda bulunan binlerce yıl aralıklı uygarlıkların birbirine yaklaşmasını ve bir bütün oluşturmasını sağlayacaktır.

Üniversitemizin Ana Giriş’i olarak projelendirilen “Cendere Köprüsü” simülasyonunun temel atma törenine Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa GÜNDÜZ, Adıyaman Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı Abuzer ASLANTÜRK, Adıyaman Ticaret Borsası Başkanı Mahmut FIRAT, Adıyaman Ziraat Odası Başkanı Yakup TAŞ, Üniversitemiz Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Abuzer YÜCEL, Prof. Dr. Atike NAZİK, Prof. Dr. Osman PARLAK, Fakülte Dekanları, Yüksekokul Müdürleri, öğretim üyeleri ve işadamları katıldı.

Adıyaman Üniversitesi Ana Giriş projesinin 100 günde tamamlanması beklenmektedir.

Kaynak: Adıyaman Üniversitesi

MEHMET DURAN

10 yıl önce - Çrş 28 Ekm 2009, 16:17

(+)

fatih civelek
9 yıl önce - Pzr 29 Ağu 2010, 14:25
27 Ağustos 2010 Çevre Düzenleme ve Yol Yapımı

Bu yaz, 2010 ağustos aylarında yapılan inşaat çalışmalarından alıntı fotoğraflar
kaynak: http://www.adiyaman.edu.tr/insaat/

sayfa 1
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler