Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Adana Öğretmen Evi
12345   sonraki »

ANA SAYFA -> ADANA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
serkanen

10 yıl önce - Sal 22 Oca 2008, 06:28
Öğretmen Evi

Süleymen Demirel Bulvarı üzerinde göl manzaralı beş yıldızlı oteller kadar lüks öğretmen evinin inşası devam etmekte.

serhatköprülü

10 yıl önce - Sal 22 Oca 2008, 15:30

(+)

(+)

Ahmet Arif Hoca

10 yıl önce - Sal 22 Oca 2008, 16:22

Resimleri çeken arkadaşlara teşekkür ediyorum.Yalnız bir sorum olacak.
Adana Öğretmenevi diyorsunuz,acaba başka Öğretmenevi yok mu Adana'da.
Bu inşaatını resmettiğiniz öğretmenevi ihtiyacı karşılayabilir mi?
Kapasitesi hakkında bilgisi olan var mı?

serhatköprülü

10 yıl önce - Sal 22 Oca 2008, 16:33

Adana'da başka öğretmen evi tabiki var . Bu öğretmen evi ihtiyaç nedeniylemi yapılıyor yada başka bi nedenlemi tam bir bilgim yok benim.Diğer öğretmen evi göl manzaralı olmasada gayet güzel belki yetersiz kalıyordur.

weysell
9 yıl önce - Cum 04 Tem 2008, 16:19

Adanamız için sevindirici bir haber daha. Sonunda il genel meclisi doğru kararı verdi "Adana Öğretmen, Öğrenci, Veli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi" Milli Eğitim Müdürlüğüne devredildi. Adana için çok önemli bir tesis ve yapımı sırasında çok zaman kaybedilmişti. Umuyorum ki ödenek çıkar ve biran önce bitirilir.

Alıntı:
Adana'da, yapımına 2005 yılında başlanan, ancak bugüne kadar tamamlanamayan "Adana Öğretmen, Öğrenci, Veli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi"nin, il genel meclisi kararı ile Milli Eğitim Müdürlüğüne devredildiği, inşaatın tamamlanması için 7.5 milyon YTL gerektiği bildirildi.

İl Genel Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Ramazan Saygılı, il özel idare binasında düzenlediği basın toplantısında, eğitim camiasının öğretmenevinin eğitimcilerin hizmetini sunulması için Valilik, İl Genel Meclisi ve Milli Eğitim Müdürlüğü'nün görüşmeler yaptığını ifade etti.

Görüşmeler neticesinde ortak bir karar alındığını belirten Saygılı, "Adana Öğretmen, Öğrenci, Veli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, İl Genel Meclisimiz kararıyla Milli Eğitim Müdürlüğüne devredildi. Bundan sonra öğretmenevinin idaresi ve işletmesi İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılacak. Bütün eğitim camiasına hayırlı olsun. Bu merkezin güzel hizmetlere ev sahipliği yapmasını diliyoruz. İnşaat tamamlandığında buradan il özel idare personeli ve eğitim personeli beraber faydalanacak ama işletmesi milli eğitimde olacak" dedi.

Öğretmenevinin inşaatının yüzde 63'ünün tamamlandığını ve 6 milyon YTL para harcandığına dikkat çeken Saygılı şunları kaydetti:
"Şuana kadar merkeze özel idare tarafından 6 milyon YTL paranın harcandı. Tamamlanması için de Bayındırlık ve İskan İl Müdürlüğü'nün belirlemelerini göre 7,5 milyon YTL'ye ihtiyaç var. Arıtk bu parayı milli eğitim müdürlüğü yerel ve genel kaynaklarıyla karşılayıp öğretmenevini tamamlayacak. Milli eğitim müdürlüğü ile görüşmelerimizde bu parayı bulabileceklerini söylediler. Bizde bunun üzerine tesisi devrettik."

Adana Valisi İlhan Atış ise konuyla ilgili olarak basın mensuplarına yaptığı açıklamada, öğretmenevi konusunun sonuca bağlanacağını önceden söylediğini hatırlattı.

Kaynak:http://www.adanahaber.com/

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ADANA