Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Samsun - Piazza Avm ve Anemon Otel
123 ... 122123124   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 1
yavuzhan55

13 yıl önce - Cmt 19 Oca 2008, 23:45
Samsun - Piazza Avm ve Anemon Otel


Öncelikle projeyi gerçekleştirecek olan ACTEEUM GRUPUNweb sitesini vermek istiyorum.buradan projeyi görebilirsiniz...
ACTEEUM GRUP-http://www.acteeum.com/index.php?cid=1&pid=43 ...jectid=140
site ingilizce kusura bakmayın ama fazla ileri olmayan ingilizcemle size yazılanlar hakkında kısa bir bilgi vereyim...
karedenizin kıyı kesimin de olan samsun 440 bin nüfusuyla karadenizin en büyük şehridir.samsun türkiyenin karadeniz kıyısındaki en geniş ve en işlek limana sahiptir... samsun belli başlı türk tütünü üreten illerden biridir.
yapılacak site(the site)kıyı yolunun kenarında ulaşım sorunu olmayan ve şehir merkezinin kuzey doğusunda kalacak bir alanda yapılacaktır.yapılan alan eski otobüs terminalidir.
site de 60bin metre kare alanda 4 düzeyli alışveriş merkezi bulunacak.sinema,hipermarket ve elektronik market bulunacak.ayrıca 1500 araç kapasiteli yer altı otoparkı da inşa edilecek.
proje samsunun en büyük ve en modern alışveriş merkezi olacak.2009 da açılacak...
(yanlışım varsa ve iyi ingilizce bilen varsa lütfen düzeltsin. )

[ başlık değiştirildi. - Uğur! - Prş 21 Şub 2013 21:08 ]


En son yavuzhan55 tarafından Pzr 20 Oca 2008, 00:57 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


yavuzhan55

13 yıl önce - Pzr 20 Oca 2008, 00:22

Alıntı:
OTEL VE AVM 2009 YILINDA
Eski otogar alanı arsasını 34 milyon dolara sattıklarını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı ..

Eski otogar alanı arsasını 34 milyon dolara sattıklarını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Arsayı satın alan gurup 17 katlı, 164 odalı otel ve yanına da 60 bin metrekarelik büyük bir alışveriş merkezi yapmayı planlıyor. Otel 2009 yılının ortalarında, alışveriş merkezi ise 2009 yılının sonuna doğru bitecek” dedi

Eski otogar alanı ve sebze ve meyve hali alanının da bulunduğu arsayı geçen aylarda sattıklarını hatırlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, arsayı alan firmanın yabancı ortaklı olduğunu söyledi. Yılmaz, “Bu gurup geçen haftalarda Samsun’a geldi. Ocak ayının ikinci haftasına kadar ruhsat için başvuracaklar. Otel ve alışveriş merkezi için projeleri hazır. Projelerine göre 17 katlı, 164 odalı bir otel ve yanına da 60 bin metrekarelik büyük bir alışveriş merkezi yapmayı düşünüyorlar. Şehrimizin ciddi anlamda otel problemi var. Bu tür şeylerde biraz gecikmeler olabilir, ama inşaata biran önce başlamaları için baskı yapıyoruz. Yapılacak olan otel 5 yıldızlı ve 20 bin metrekare kullanım alanlı hoş bir proje.” diye konuştu.


17 KATLI OTEL HAZİRAN’DA
Arsayı alan gurubun alışveriş merkezi konusunda çok cesaretli olduğunu dile getiren Yılmaz, “60 bin metrekarelik alışveriş merkezi çok büyük bir alışveriş merkezi. Şuanda 60 bin metrekarelik alışveriş merkezinin Samsun’da yaratacağı potansiyel çok büyük olacak. Öyle tahmin ediyorum ki 17 katlı oteli 2009 yılının ortalarına doğru, alışveriş merkezini ise 2009 yılının sonuna doğru bitireceklerdir. Çünkü arsaya 33-34 milyon civarında ciddi boyutta para ödeyecekler. Bunun 3’te 1’ini ödediler, 3’te 1’ini ruhsat için başvurduklarında, diğer 3’te 1’ini de inşaat bittikten sonra ödeyecekler. Ödeme konusunda da ayak sürtmediklerine göre bu işi seri bir şekilde yapıp Samsun’a bu projeyi kazandıracaklarını tahmin ediyorum.” şeklinde konuştu.Samsunumuz için çok önemli bir proje.umarım bir sorun çıkmazda bu proje planlandığı tarihte tamamlanır ve samsun halkının hizmetine sunulur.


yavuzhan55

13 yıl önce - Cmt 26 Oca 2008, 15:29

Alıntı:
CANİK BİNASINI DEVRETTİ
Canik Belediyesi, eski otogar yanındaki hizmet binasını, Büyükşehir Belediyesi'yle yaptığı ..
26 Ocak 2008 Cumartesi 13:14
Canik Belediyesi, eski otogar yanındaki hizmet binasını, Büyükşehir Belediyesi'yle yaptığı anlaşma gereği boşaltarak teslim etti. Yeni binanın temeli ise mart ayında atılacakCanik Belediye Başkanı Osman Genç, Acteeum Holding Ltd, Meinl Europan Land Ltd ve Manhattan Real Estate Management ortak girişim grubundan oluşan MEL-2 Gayrimenkul Geliştirme Yatırım İnşaat ve Tic. A.Ş. tarafından 60 bin metrekare alışveriş merkezi ve 5 yıldızlı otelin yapılacağı alanda bulunan hizmet binasını Büyükşehir Belediyesi'ne devrettiklerini açıkladı.
Canik'in son 4 yıldır bünyesine kattığı yatırımlarla yatırımcıların gözdesi haline geldiğini belirten Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Canik beldesine gelen yatırımcılara her türlü kolaylığın gösterildiğini ve bundan sonrada gösterilmeye devam edeceğini söyledi. Beldeye yatırım gelmesi noktasında 13 yıldır belde halkına hizmet verilen belediye binasını Büyükşehir Belediyesi ile yapılan protokol çerçevesinde devrettiklerini belirten Başkan Osman Genç, "Biz her zaman yatırımcıya köstek değil, destek olduk. Çevre dostu yatırım yapan herkese kapılarımız sonuna kadar açık" dedi.

MAL PAYLAŞIMI DAVASI SÜRÜYOR
Proje çalışmaları devam eden yeni hizmet binasının Büyükşehir Belediyesi ile yapılan protokol çerçevesinde Karşıyaka Mahallesi'nde bulunan 9 dönüm alan üzerine yapacaklarını belirten Başkan Genç, yeni hizmet binasının proje çalışmalarının en kısa sürede tamamlanacağını ve temelinin ise mart ayında atmayı planladıklarını kaydetti. Başkan Genç ayrıca, 3030 sayılı Yasa gereği Canik Belediyesi'ne devredilmesi gereken; fakat henüz devredilmemiş olan ve hala Samsun Belediyesi üzerinde gözüken diğer mülkiyetlerin bölüşümünün yapılmadığını, bu konuda ise mahkemenin devam ettiğini sözlerine ekledi. Yapılan protokol gereği, Canik Belediyesi'nin hizmet binasını devretmesine karşılık, Büyükşehir Belediyesi de Meşe Kültür Tesisleri'ni ve Karşıyaka Mahallesi'nde bulunan 9 dönümlük Cinekoğlu pazaryerini devretmişti.


bu sevindirici bir haber.artık acteeum grupun önü açıldı.yakında temel atılır artık


ersin55
13 yıl önce - Cmt 02 Şub 2008, 03:44

yakında insaatı baslayacak olan nihai proje resimleri arkadaslar:(+)

(+)


Çagrı Arslan
13 yıl önce - Cmt 02 Şub 2008, 15:21

Proje süper eski otogar alanınada çok yakışır ama şu büyük bina biraz daha çok katlı olsaydıemrekonuksever
13 yıl önce - Sal 05 Şub 2008, 16:12
Bina 17 Katlı Olacak


Bu proje ilk tartışıldığı dönemlerde 32 katlı bir otel düşünülüyordu. Hatta bazı bilbordlarda 32 katlı projenin fotoğrafları hala duruyor. Ancak anlaşılan o ki proje değişmiş ve otel 17 katlı olmuş. Doğrusu ben 32 katlı bir oteli doğru bulmamıştım. Denize yakın bir konumda bu kadar yüksek bina olsa olsa görgüsüzlük olurdu. 17 katlı olması makuldür.

turgutsezer

13 yıl önce - Sal 05 Şub 2008, 16:26

Samsunumuza bunun gibi bir çok otel ve alışverişi merkezi yapılması lazım.Ayrıca Sayın Çağrı,yada katılıyorum.Otelin çok katlı olması daha güzel olurdu diye düşünüyorum.Umarım eski sigara fabrikasıyla alakalı projelerde en kısa zamanda yerine getirilip Samsun halkının hizmetine açılır.

yavuzhan55

12 yıl önce - Cmt 22 Mar 2008, 01:59

proje nin temeli mart ayında atılacaktı fakat nisan ayına sarkmış.ilgilenenlere duyurulur...

iraola
12 yıl önce - Cmt 22 Mar 2008, 16:15

projenin yapılacagı bolgede zemin problemleri var.Bu sebepten 32 katlı olan projenin uygulanmaması isabetli bir karar.Samsun için bir prestij projesi en kısa zamanda tamamlanır umarım..

ersin55
12 yıl önce - Cum 04 Nis 2008, 16:39

Alıntı:
Eski otogar alanında yapılacak 5 yıldızlı otel ve alışveriş merkezinin temel atma töreni, 13 Nisan Pazar günü Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın katılımıyla gerçekleştirilecek. Acteeum Grubu tarafından yapılacak 5 yıldızlı Otelin temel atma töreni öncesinde otel inşaatı yapılacak alanda son hazırlıklar yapılıyor

Kaynak: http://www.halkgazetesi.com.tr/news_detail.php?id=9939

İnsaat sahasında projeyi yapacak olan firma son hazırlıklarını yapıyor. Samsun'a bu projeyi kazandıracak ve projede görev alacak olanlara simdiden emekleri için tesekkürler...

Projenin Uygulanacağı Alanın Uydu Fotoğrafı


(+)
sayfa 1
123 ... 122123124   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET